Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig marad a koffein,...

Mennyi ideig marad a koffein, alkohol stb az anyatejben?

Figyelt kérdés
Most 4 hós a babám, és még 1 kávét sem mertem meginni, az alkoholról nem is beszélve! Egyik barátnom azt tanácsolta, hogy nyugodtan ihatok, met csak 3 óra után már nincs benne a tejben, így kozvetlenul szopi után ihatok.Igaza van?
2010. jan. 15. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Kávét napi 1-2-t nyugodtan megihatsz, az biztos.Én már a kórházban is ittam és itthon is, nem vettem észre a babá semmi hatását.1-1 pohárka bort vagy sört, pezsgőt is megihatsz, nem fog ártani a babának. Az a fontos, hogy ne rendszeresen tedd :))
2010. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első néhány hónapban valóban szimbiózisban éltek és ami beléd az belé is megy. Elég sok nézet van erről mit mkor szabad.

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni: 14 hónapja szoptatok vérszegény lettem közben. Úgy dötöttem nem szedem a mesterséges vasat, esténként napi 3 dl vörösbort iszom meg szopi után, este. A vasam egészen szép már és reggelre - mikor megint szopik - már sehol nincs az alkohol a tejben. NEkem a védőnő 3-4 órát mondott!

Ha nem szoptatsz éjszaka, akkor nem gond.

A kávé: 16 éves korom óta minden nap megiszom a napi 1 kávémat és nem tapasztaltam semmilyen összefüggést.

2010. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"...Egyik barátnom azt tanácsolta, hogy nyugodtan ihatok, met csak 3 óra után már nincs benne a tejben..."


Hülyeség. A koffein 6-8 óra után ürül ki a szrvezetből és megívás után kell néhány óra amíg megjelenik a tejben.


A szoptatás elején nem javasolt (1-3hó), de szerintem napi egy (nem méreg erős) belefér azért.

2010. jan. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!