Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy csináltátok hogy...

Ti hogy csináltátok hogy legyen tejetek?

Figyelt kérdés
Én már teljesen belefáradtam, pedig még csak két hetes a fiam. a fáradságtól alig van kedvem, étvágyam semmi, a tejem fogy...más hogy csinálja?
2014. aug. 27. 10:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%

Én napi 1-2 liter tejez ittam. Szoptatás után pedig kifejtem a maradékot.

Mostanában azt ajánlják, hogy tegye az anyuka sűrűn cicire., Lehet, hogy használ, de így az állandó szopással sok levegőt nyel a baba, a gyomrának nincs ideje feldolgozni a tejet, és hasfájós lesz. Napirendet sem lehet így kialakítani.

Megpróbálhatod, de ha azok közé tartozol, akinek nincs elég teje, nem fog semmi segíteni.

Enned mindenképpen kell.

2014. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A faradsag miatt fogy a tej, a pihenes a legfontosabb! Amikor alszik aludj! A haztartast tojd le, az etelt, a mamak nem hoznak, rendeld! Ha sirdogalos, apa setalgasson vele, te pedig pihenj! Enni kell. Eroltesd magadba! A gyors felszivodasu szenhidratokbol lesz konnyen tej (kenyer, rizs, krumpli). Igyal rengeteget, 3l minimum. A motherlove tejszsporito kapszula nekem bevalt, bar draga.
2014. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy kellene ennem, de pl ma is...reggel 6kor kelt a pici, akkor cicire tettem, valamennyit tudott enni, azt próbáltam elaltatni, a férjem átvette, én meg addig kidöltem és pikk pakk már fél 11 és még nem ettem :( nem tudom hogy kéne csinálni, kezdem csodálni azokat akik tudnak szoptatni, én az elejétől kezdve kínlódok, egy nap volt jó amikor teát ittam de másnap annak sem volt hatása, és a fiamnak sem tett jót.
2014. aug. 27. 10:27
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: pihenj amennyit csak lehet (csak a legszükségesebb dolgokat végezd), egyél sokat(én amikor többet ettem érezhetően több volt a tejem), igyál sokat (védőnőm 4l/nap folyadékot javasolt). Szoptatás előtt légy vízszintesbe (segít, hogy jobban áramoljon a tej). Tejserkentő tea és a Karamalz (kapható Rossman-ba, TESCO-ba) is sokat segíthet. A fejés segít a tejképződésben elsősorban az elektromosat ajánlom, a kézi mellszívók nem igazán hatékonyak.

Most ennyi jutott eszembe, remélem tudtam számodra hasznos dolgot írni.

2014. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Állandóan szoptattam, nem fejtem, eszembe se jutott, hogy elfogyhat, így nem féltem, nem szorongtam. Most egy éves a babócám, és szeretném ha elapadna, vagy csökkenne a mennyisége.

Tudom ez nem vigasztal, de így történt, mindenesetre ha nem tudsz tovább szoptatni akkor se legyen bűntudatod, a tápszer is jó, és sok nyűgtől is megkíméled magad(hidd el a szoptatásnak is megvannak a negatív oldalai).

Többnyire persze a nyugalom(ne görcsölj a dolgon,és az állandó szoptatás(minden nyikkanásra cici) segíteni szokott, ámbár tudom ez nem túl jó tanács.

2014. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, egyik ismerősömnek kevés a tejképző mirigye. Most a fia 5 hónapos és még mindig tud pár mili tejcsit adni a babájának. Ha neki sikerült neked is fog.

Nekem mindig volt otthon keksz vagy nápolyi és amikor nem tudtam letenni a babám abból falatoztam. A tejet a védőnőm nem javasolta az első pár hónapban, attól is görcsölhet a pocija a babának.

Most két hetes a babád, te még nem tudtad kipihenni magad és nálunk ilyenkor kezdődött a hasfájás. Kitartást hamarosan neked is több erőd lesz, és bízz magadban.

2014. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A reggel úszott el nekem is mindig az elején. Ha még otthon van a férjed amikor ébred a baba, akkor egy kicsit ringassa babusgassa - ha nem ordít nagyon. Még mielőtt cicire tennéd, gyorsan szaladj ki a mosdóba, tedd rendbe magad vmennyire, egyél, igyál vmit. Én volt,h már előző este készítettem szendvicset, hűtőbe beraktam, és azt ettem reggel. Így ha a 6 órási szopi után vissza is alszol, már azért magadat is rendbe raktad egy kicsit. nekem az lett az alapvető "szabályom", h az első,h a saját létszükségleteimet gyorsan kielégítsem, mert így jobban el tudom látni a picit. Ez amúgy ma már jóval könnyebb: ha felébred nem kér cicit rögtön, nézelődik, gügyög, így sokkal nyugisabb az egész (kb 2 hónapos korától jobb).

És minden este megiszok 1-2 doboz alk.mentes radlert :)

(Napközben természetesen kb 1,5-2 liter vizet).

Sok sikert, ez egy ilyen fárasztó időszak :D, biztos lesz tejed is rendesen!

2014. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nekem csak a sör segített és a sűrű szoptatás. A sört nem egyszerre kell meginni, hanem reggel kinyitod, kirakod magad mellé és a nap folyamán elkortyolgatod. Egyél tápos kajákat.
2014. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám nem szopizott soha.Én fejtem mindig,ez segített,vagyis ez az egy lehetőség volt(kézi mellszívóval)

Amikor rendbe jöttem a szülésből,kb 5-6 hét után lett több tejem.3 óránként fejtem eleinte,mostmár 4 óránként,mert több van és elég is.Lassan 4 hónapos a baba,alig kell pótolni tápszerrel.Szóval az idő is segíthet,először felgyógyulsz,aztán biztosan több tej lesz.

2014. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Legyen sokat cicin a baba es mikozben cicin van egyel. Keszits oda karamalzot gyumolcslevet kekszet vagy szendvicset es kozben egyel tvz. Elore tedd oda es nem kell kapkodni. En meg olvasgattam is kozben bar a konyvet nehez fogni. Kapcsolodj ki elvezd a szoptatast!!!
2014. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!