Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől záródhat el a tejcsatorn...

Mitől záródhat el a tejcsatorna, ha rendszeresen - kb 4 óránként szoptatok? Mi segit ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegnap esti szoptatásnál éreztem először feszitő érzést csak a bimbó körül, és azt hittem fiam szopási teknikájától van. 9hós, négy foggal, néha harapdálja és elég durván cicizik.

De ma estére (24órával később)annyira megkeményedett a mellem egy bizonyos területen, mint amikor minimum 2 szopizás kimarad és nagyon telitődik a tejtől. Duzzadt, kemény, pont mint a szülés utáni tejbelövellés alkalmával.

A szopizás sem és a min. 2o perces masszirozás sem segitett rajtam és most már nagyon fáj, rendkivül érzékeny ! Tényleg úgy érzem, mintha 1-2 tejcsatorna elzáródott volna. Félek a lehetséges következményektől,gyors segitségre van szükségem!


Köszönöm!


2014. szept. 7. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Meleg borogatás.


Nekem a melltartótól, a megnyomástól és attól állt be, hogy nem lett leszívva, de én többször be is lázasodtam. Borogatásban aludtam, az sokat segített mindig.

2014. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam 10 hetes volt, amikor mellgyulladásom volt. Ugyanígy kezdődött, mint Neked, plusz nekem félóra alatt felkúszott 40 fok fölé a testhőm. Brutál volt. A dokim javasolta, hogy álljak be a zuhany alá, és folyó meleg víz alatt masszírozzam-fejjem a gyulladt mellem. Használt, megkönnyebbültem. A kisfiamat minden órávan mellre tettem, nagyon szépen leszívta, de így sem tudtam elkerülni az antibiotikumkúrát. A doki direkt olyan antibét írt fel, ami mellet szoptathattam. Sőt, kötelező volt továbbra is leszívatni a mellem a kisfiammal. Így pár nap alatt elmúlt az őrült fájdalom, és a láz is megszűnt.

Azt javaslom, hogy meleg víz alatt masszírozd. Ne kíméld, ha csillagokat látsz, akkor is csináld, mert a pangó tejet szét kell oszlatnod és ki kell fejned valahogy. Ha nem javulsz, reggel mindenképp doki. A mellgyulladás nem játék, nagyon rövid idő alatt válhat nagyon súlyossá. Lásd az én esetem! Majd írd meg, hogy vagy! Jobbulást!

2014. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is megtartó okozta annak idején. 40 fokos lázam lett. Az segített, hogy 1-2 óránként szoptattam a gyulladt mellből, a baba álla mindig a csomó felé állt (hónalj tartás). Két nap alatt sokkal jobb lett, megúsztam az antibiotikumot. Ha a melled csak kemény, meleg vízzel kell borogatni, ha piros, meleg is a gyulladt rész, akkor langyos, majdnem hideg vízzel.
2014. szept. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Garmastan kenőcsel kentem be szó szerint az egész mellemet egészen a hónaljig. Éjjel elkezdett szivárogni és fél óra múlva több mint 2 deci tejet bírtam leszedni belőle.

Egyébként nekem annyira durva volt, hogy még a tükörben is láttam a csomókat és a pár hetes babámat sem tudtam felvenni

2014. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!