Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eldugult tejcsatorna, nagyon...

Eldugult tejcsatorna, nagyon fáj már, mit tehetnék? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés
Már próbáltam a meleg borogatást, kézzel/kézi mellszívóval fejést, dunsztkötést, gyakori szoptatást, de semmi se segít. Se fejéssel nem jön abból a csatornából semmi, a 3 hetes kislányom se tudja kiszívni. Annyira fáj már, hogy ha a kezemet felemelem is fáj :( Nincs valami ötletetek?
2014. júl. 25. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Hívd fel a szoptatási tanácsadót, ott segítenek !
2014. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Hívd a védőnőt, nehogy nagyobb baj legyen.
2014. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

A kórházban a csecsemős nővérek ki tudjak fejni, meg bent van nagy teljesítményű mellszívó is általában.

Ha otthon nem tudod megoldani, szerintem érdemes bemenni

2014. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ki kell masszírozni. Erre leginkább egy másik barátnő, vagy még inkább egy tapasztalt anyuka és barátnő a legalkalmasabb.
2014. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Nincsen egy kis fehér pötty szerű valami a bimbódon?Mert nekem olyan elzáródásom volt,hogy egy kis hártyaszerűség képződött az egyik tejcsatorna kivezetőnyílásánál(ott van a fehér pötty),na ezt én kiszúrtam steril(vagy lefertőtlenített)tűvel és már ömlött is a tej abból a nyílásból.Addig nem tudott kiürülni a tej,amíg hártya volt rajta,többször is előfordult.

Üdv

2014. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segitett anno, hogy beálltam a tus alá, folyt a meleg viz a mellemre és úgy fejtem. A hő hatására jobban ki tudott jönni. Jobbulást!
2014. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyira meleg vizet tölts egy tálba amit még el tudsz viselni. Lógasd bele a melled és úgy masszírozd. Vagy a párod próbálja meg kiszívni.

Ha egyik sem sikerült hívj szoptatási tanácsadót!

Sok szerencsét!

2014. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat! Meleg víz+masszírozás+dunsztkötés megint megoldotta. Sajnos vissza-visszatér, eleinte volt rajta fehér pont, ahogy írjátok, azt én is felnyitottam steril tűvel, és az segített. Most is ugyanott volt az elzáródás, de már nem láttam a fehér pontot, mindössze a helyét. Azon pontosan mit értetek, hogy a férjem próbálja kiszívni?
2014. júl. 26. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:

A férjed a szájával szívja, nagyobb erővel tudja mint egy kisbaba. Bizarr ötletnek hangzik, de működik!!!!

Örülök hogy megoldódott.

Sajnos van aki hajlamosabb erre mint mások, de sose add fel, a szoptatással a lehető legjobbat nyújtod a kicsidnek. Kitartást és jó babázást!

2014. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erre szerintem sehogyse tudnám rávenni a férjem... Visszatért a fehér pötty a mellbimbómra, most nincs dugulás, csak nagyon fáj a szoptatás :(
2014. júl. 29. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!