Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cici vagy cumisüveg?

Csarli81 kérdése:

Cici vagy cumisüveg?

Figyelt kérdés
A problémám:Kisbabám 4 hetes. A hazajövetel után nem akart cicizni, folyton elaludt szopizás közben, de ha leraktam szinte rögtön felsírt, mert éhes maradt, így állandóan a cicin lógott. Gondoltuk akkor jöhet a cumisüveg. Most viszont azt vettem észre, hogy sok levegőt nyel és nagyon fáj a hasa, megintcsak nem marad a helyén, csak ha kézben van hason fekve, de még úgy sem mindig. Újra cicizni próbálunk, de nem nagyon látok haladást az etetést illetően, sosem tudom hogy eleget szopizott-e. Van estleg másnak is ilyen jellegű gondja?

2014. szept. 26. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azert alszik el mert aluszekony baba. Ez normalis az elejen. Ilyenkor azt kell tenni h.vagy cicin ebresztgeted vagy ha ugy sem ebres fel (enyem ugysem ebredt) azt jatszod vele amit leirtal. Elalszik leteszed felebred felveszed es megint cici. Vagy ezt jatszod vele ami kicsit hosszadalmas vagy adod neki cumisuvegbol de akkor egy ido utan a cicidet nem fogadja el mert cumizavara lesz aztan majd fejhetsz allandoan aztan nem lesz tejed es johet a tapszer. Ha sokaig akarsz szoptatni picit macerasabb az eleje mert sokat kell cicin lennie ...de sztem megeri. Remelem segitettem! Az en babam is ilyen volt...
2014. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Az ilyen pici babakat minden sirasra cicire kell tenni es akkor eleg tejhez jut. Ne nezd az orat ....aztan majd beall.
2014. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
ebreszteni kell es mérni hogy mennyit eszik!!! amuu cumis uvegtol tobb levegot nyel raadasul cumizavara lehet, nem biztos h kesobb is fog szopizni neked meg nem lesz idod folyton fejni ha mar sokat van ebren.es ha el is alszik, bufiztetni akkor is kell mert fajni fog a hasa. min. 2 bufit kell varni. ha az 20 percog tart, akkor 20 percig tart.
2014. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor cicizünk, amikor Ő akar. De akkor hogy lesz valamiféle rendszer a kis életében? Gondolok itt a fürdetésre meg a sétára. Vagy ha dokihoz kell mennünk?
2014. szept. 26. 13:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, amit leírtál, hogy két etetés között sokszor fejni sem tudtam és ezért attól félek, hogy elapad majd a tejem, vagy begyullad a cicim.
2014. szept. 26. 13:34
 6/9 anonim ***** válasza:

ráérsz a napirenddel foglalkozni, a fürdetés legyen fix. a többi majd kialakul 2 hónapos kor körül. Az enyém ugyanilyen volt mint a te babád én is aggódtam a napirend miatt. Aztán egyszer csak elkezdett magától 3 óránként enni kérni...aztán éjjel ugyanakkor kelni...aztán most kezd beállni a séta időpontja is..szóval ezen ne rágódj ez majd kialakul. a részletes napirend majd 8 hónapos kora körül lesz meg. addig csak az a fontos hogy minél többet a melleden legyen. Jó lenne ha betudnál szerezni egy mérleget, ha nem is minden etetést mérni, de legalább hogy hízik e.

én minden etetést mértem mert kiderült a kórházban hogy alig eszik, én meg azt hittem, kis mohó cicifüggő és azért lóg állandóan rajtam. hát nem, hanem azért mert alig volt tejem.

testsúly 10%-át minimum egye meg, ha azzal nem hízik, nem elég erős a tej, akkor 10%+100 ml-et.

én úgy mentem haza a kórházból, hogy óránként a cicin lógott, de 20 ml-t evett egy evésre...2 hetes korában már 50-60 ml-eket kellett volna hogy egyen, ezért tápszerrel pótoltam neki 3 héten keresztül, míg vissza nem jött a tejem.

Az pedig a rengeteg folyadéktól jött vissza (3 dl minden szopi előtt és ugyanennyi minden szopi után) min. napi 5 óra alvás, citromfű tea és minimum napi egyszer fejés a 7-5-3-1 módszerrel, reggel, de ha ráértem, akkor még délután is fejtem.

2014. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz6os! Mi is ugyanígy voltunk, a kórházból csak nehezen engedtek haza, mert besárgultunk,emiatt rengeteget aludt és nem evett. Én meg azt hittem milyen jó nekem, hogy ilyen jó babám van, eszik meg alszik. Majd közölték, hogy tápszert kap, mert nagyon visszaesett a súlya. Van mérlegem, de már csak hetente mérem, mert az is tiszta dili volt, hogy az eljén minden etetés után mértem mennyiket eszik. Persze cumisüveggel követni lehetett. A fürdetéssel az a gondom, hogy van mikor alszi akár este fél 8-ig, 8-ig egy egy délutáni séta után, van, hoy amint feljövünk már sír is, és már 6 órakor fürdünk. Ami tudom, hogy nem jó, de amikor örülök, hogy elaszik etetés után nem fogom felébreszteni fürdés miatt. Ma is úgy összekakilta magát, hogy muszáj voltam megfürdetni délelőtt, mert szó szerint nyakig szaros volt. :)
2014. szept. 26. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:
nyilvan nem az alkalmi.balesetek miatti furcsi a lenyeg es az sem baj ha nem minden nap sikerul percre pontosan ugyanakkor. de azert az esetek 80%ba egy idopontba tortenjen meg akkor is ha emiatt ebreszteni kell. 1-2 het es o is ahhoz fog igazodni, sem aludni sem visitani nem fog :) nalunk 6. hetig tartottak ezek a gondok. azota furdetes es etkezrsek fixek. most 9 hetes, most szoktatom a delutani setahoz. egy baba BARMILYEN szokast kepes felvenni. csak turelem kell hozza hogy megszoktasd vele.
2014. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok.a rendszer meg korai. A pocakodban a koldokzsinoron keresztul.folyamatosan taplalkozott most nem varhatjuk el tole h.sok idot kibirjon. Ha mesz vhova szopi utan tedd vagy indulas elott szoptasd meg. De csomo helyen lehet szoptatni...a dokinal vedononel tuti. Aztan majd kitapasztalod en eddig barhol.megoldottam vhogy...meg minsig igeny szerint es mar egy eves...na persze ilyenkor mar mas....
2014. szept. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!