Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első gyermekes anyuka vagyok,...

Első gyermekes anyuka vagyok, az 1 hónapos lányom napközben 4-4,5 óránként szopizik, este pedig 5-6 óránként ébred fel enni. Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés
Anyósom azt mondja Ne hagyjam ennyit aludni hanem ebresszem fel 3 óránként. Múlt héten voltunk orvosnál,mérte is a picit azt mondta a dupláját hizta mint amit az ilyen idős babák általában szoktak. Mit tegyek hagyjam aludni vagy ébresszem fel.
2014. okt. 10. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mivel szépen hízik hagyd aludni... tudja az a pici mikor éhes :)
2014. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ébreszd fel, hagyjad aludni, ha éhes úgyis "szól" érte. Addig meg élvezd az 5-6 órás nyugalmat. :)
2014. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ne ébreszd fel
2014. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom neked mit súg az eszed? Szerinted mi jó?

Ès ha ilyet hallasz, miért nem kérdezed meg a tanácsadót, hogy miért is mondja ezt?


Minden anyuka örül ha 5-6 órát alszik legaalább a picije. rengeteg baba van aki már 0-1 hós koraban is átalussza azejszakát(8 órát egyszerre).

Amíg egy baba fejlödik normálisan addig nem kell ébresztgetni. Ha 1 hósan duplájára hízott sem túl jó.

2014. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

hagyd aludni. a babád jól érzi magát, jó a súlya minek keltenéd? neked jobb csak és lesz is mert innen szerintem már nincs messze hogy átaludja az éjszakákat. én nagyon tudnék örülni ha a fiam 5-6órákat aludna éjjel, de felkel enni 2.5-3óránkétn. 2-3x volt hogy egyszer kelt este8tól reggel 6-7-ig. most két hónapos.

tehát ne foglalkozz anyóssal, esetleg ha tanácstalan vagy akkor kérdezd a dokit/védőnőt és kész.

2014. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első egy hetet leszámítva NEM kell ébreszteni. Egyrészt kialakít egy rossz belső menetrendet a gyerekben, amit később te is bánni fogsz (pl. "Miért nem alszik éjjel a 8 hónapos babám?"), mert rászokott. Másrészt úgyis felkel magától, ha éhes.


A lányom ennyi idősen egyszer ébredt, két hónaposan már 10-12 órákat húzott le éjjel egyszerre. Most 5 hónapos, jön a foga, ezért "csak" 7-8 órát alszik egyszerre.

Soha nem ébresztettük.

2014. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak az zavar,hogy fűnek fának azt meséli mennyit alszik a gyerek,meg hogy ő mondta hogy ébresszem fel 3 óránként. Engem meg úgy állít be,mintha én annak örülnék hogy végre alszik a baba és nincs dolgom vele
2014. okt. 10. 09:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz vele... tudom könnyű mondani, de nem szabad törődni vele...
2014. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele!!!-mármint anyóssal :D

És fel ne keltsd a gyereket, pláne nem éjszaka. Te is látod, hogy ha éhes akkor felkel, ha meg nem éhes, akkor miért kéne megtömni, csak azért mert eltelt 3 óra.

2014. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a csecsemők gyomra 3 óránként ürül ki.ezt a kórházban mondták nekünk.de attól még ne keltsd fel ha éhe szól :)
2014. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!