Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Gyulladt mellbimbót hogy...

SOS! Gyulladt mellbimbót hogy lehet a leggyorsabban rendbe hozni?

Figyelt kérdés
2 és fél hetes a kislányom.Eddig nem volt semmi gond a szopival,de két napja begyulladt a bal mellbimbóm,ami azt jelenti,hogy bekeményedik,nem jön belőle a tejcsi,és így a kicsim 2-3 szívás után el is utasítja csak sír.A másik mellemmel nincs gond,abból szépen eszik.A bal mellem így azóta fejem,nehogy elapadjon a tej,és Garmastan kenőccsel kenem,de nem sok változást tapasztalok.Tudnátok valami hatékonyabb módszert?Szegény bimbóm vízhólyagos is pedig próbálom óvatosan fejni! :(
2014. okt. 20. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen és semmi nem használt sajnos, átmenetileg bimbóvédővel szoptattam. Tudom, hogy sokan ellenzik ezt a megoldást, de nem volt más választásom, vagy ez vagy rámegy az egész szoptatás. Elvileg azért alakul ki, mert nem "harap rá" rendesen a baba a mellbimbóra, tehát nagyobb területnek kellene a szájában lenni. Később erre már jobban figyeltem, a kis állát jobban lehúztam, a cicit jobban betoltam a szájába, így már nem alakult ki utána ez.
2014. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És amíg be volt gyulladva a mellbimbód,addíg is rátetted a picit,szoptattál abból a melledből?Én nem merem abbahagyni a szoptatást belőle,mert rettenetesen félek hogy elapad a tejem. :( Rendbe tud jönni a bimbó így is?
2014. okt. 21. 11:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, rátettem ugyanannyiszor!

A pozíciókat váltogattam, hogy ne mindig ugyanott szívja erősen, normál tartásban, hónaljtartásban és fekve.

Mindig ott szív a baba a legerősebben, ahová az állacskája esik, normál tartásban a mell belső oldala, hónaljtartásban a külső, fekve a mell alsó részére. Lehet fekve fejjel lefelé is szoptatni elvileg és akkor a felső részét szívja meg, de nekem az nem ment.

Nem tudom mennyire érthető :)

2014. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a helyzetek változtatása már eleve serkenti a tejtermelést is, mert más helyeken újabb tejcsatornákat nyit meg és így a mell egész területe "beszáll" a termelésbe, szóval tejszaporításnak sem utolsó!
2014. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi,teljesen érthető! :) Közben áttértem a hónaljtartásra és nagyon sokat javult a helyzet! :D A jó cicimen pedig egy szoptatáson belül is váltjuk a pozíciót és hihetetlen mennyiségeket tud szívni;semmi erőlködés nélkül.Azt hinném hogy csak cuccog,nem is eszik,mégis a mérleg meghazudtolja,mert simán evett 80 g-ot!Ja és plusz jó dolog,hogy a kimaszírozhatatlan csomóm is megszűnt. :)
2014. okt. 23. 13:16
 6/6 anonim ***** válasza:
szuper!:)
2014. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!