Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem kívánom a szexet egyáltalá...

Nem kívánom a szexet egyáltalán, miért? Most 6,5 hónapos a kislányom és szoptatok.

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata a szoptatás alatti libidó csökkenésével kapcsolatban?
2010. jan. 29. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

nyugi,mivel szoptatsz,a hormonok...

20 hónapja szoptatok,mostmár "minden a régi",de nekem is kb.8 hónapig volt "igy a szervezetem:-)

előbb utóbb minden helyreáll,kitartáááás:-)

2010. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Én amikor terhes voltam egyáltalán nem kívántam a sexet,semmilyen módón.Aztán amikor megszületett a lányom már egyből kívántam. Szerintem túlzottan a gyerekre koncentrálsz,inkább érzed magad anyának mint ,,nőnek,,. Legalábbis én amikor nem kívántam a sexet akkor azért volt mert nem éreztem magam ,,sexi vadmacskának,, inkább egy terhes anyukának.
2010. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Én 10 hónapig szoptattam, addig nem kívántam a szexet egyáltalán. A hormonok tehetnek róla... Most arra van beállva a tested, hogy etesd a gyermeked, és nem arra, hogy új gyereket gyárts. Ez így eléggé leegyszerűsített, de gondolom érted.

Most már így is maradsz, amíg szoptatni fogsz, nem akarlak elkeseríteni.

Viszont mióta nem szoptatok, sokkal jobb a szex, mint régen volt :)

2010. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Én is igy vagyok vele,SAJNOS.Az eggyik oka az hogy hulla fáradt vagyok estére és mire odakerülne a dolog már alszok is.Az a baj ezzel hogy a páromnak sem jó igy-hiába mondja hogy majd bepotoljuk...Férfiból van.Úgyhogy ha már nem fáj a szex akkor vegyél eröt magadon és hajrá:)
2010. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Én egész terhességem alatt nem kívántam a sexet..féltettem a babóm..szülés után 10 héttel próbálkoztunk,annyira fájt,hogy még jobban elment tőle a kedvem..Most 7 hónapos a kislányunk Akit még szoptatok,és a libidóm még mindig nagyon lent van..Nos,a Párom is azt mondogatja megértően-majd bepótoljuk..
2010. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Nálam is hasonló a helyzet, de azért nem teljesen. A fáradtság nálam is bezavar, úgyhogy mi általában reggel próbálkozunk. Frissen, kipihenten, még mielőtt elmegy a párom dolgozni! Pozitív dolog, hogy még mind a két gyerek alszik, nem kell arra várni, hogy mikor alszanak el!
2010. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Hát, én sok szempontból a fordítottja vagyok a szabályoknak. :) Azt írják, hogy az 1. trim alatt csökken a libidó, a 2.-ban nő, a 3.-ban megint csökken. Nálam az elsőben volt a legnagyobb, utána fokozatosan csökkent. A szülés után viszont képtelen voltam kivárni a 6 hetet (főleg, hogy a 30. héttől tilos volt, mert kinyíltam) és olyan szuper volt, hogy húúúha. Azóta változó intenzitással ugyan, de néhány naponként "kancás" leszek. Nemrég mondjuk előfordult, hogy 1-2 hétig eszembe sem jutott, sőt, a gondolata is kellemetlen volt, de ennek más (szintén hormonális-idegi) okai voltak. Viszont alapjában elmondhatom, hogy mostanában a legjobb a férjemmel, sőt, az egész nemi életemet tekintve is. Ja, és már 23 hónapja szoptatok. :)

Szóval a (hosszabb távú) szoptatás sem feltétlenül jár együtt a folyamatos vágycsökkenéssel! Ez az első hónapokban (főleg az éjszakai szoptatások idején) a leggyakoribb, mert a magas prolaktinszint többek között csökkenti a libidót és így az újabb fogantatás esélyét is. Ehhez jön még a picire figyelés és a nagyfokú fáradtság is. Érthető, hogy ilyenkor nem a szex a fontos, sőt. Később, ahogy "javul a helyzet", előbb-utóbb vissza szokott jönni a vágy is. Az apukáknak ez nehéz időszak, de valahogy meg kell érteniük. És hát egy kis plusz kedveskedéssel, udvarlással, kényeztetéssel néha-néha még így is célt érhetnek.. Kitartás!

2010. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia! én 5 hónapig szoptattam, addig nem kívántam igazán, de ha már elkezdtük, akkor jó volt, csak magamtól nem jutott eszembe (ez biztos a hormonok miatt van). szóval evés közben jön meg az étvágy :)
2010. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!