Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sebesek a bellbimbóim, a...

Sebesek a bellbimbóim, a melleim bedurrantak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 napig voltam kórhzban, ahány nővér, annyi féle képpen mutatták meg a mellertételt, mindegyik szerint jól volt cicin a baba. Mégis mind két mellbimbóm csupa seb. Kislányom véreset bukik szopizás után. Ma reggel adtam neki utoljára cicit emiatt. Éjjel belövellt a tejem, iszonyatosan feszítenek a melleim. Próbáltam fejni, de nem jön semmi. Mit tegyek?

2014. nov. 24. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

szia, szoptass igény szerint, ha marad tej a melledben, fejd le, másképp begyulladt és ahhoz képest a szülés kutyafüle. Azért véres a mellbimbód, mert rosszul kapta be a babád. Úgy kell, hogy az egész bimbóudvar is a szájába legyen, meg szép tartsd párhuzamosan közben pl a karodon, hogy ne kelljen a fejét kifordítani, vagy feküdj mellette, úgy, a la leche liga oldalán van erről egy csomó cikk.

Ha nem jön semmi tej, először is állj meleg zuhany alá, meg melegen borogasd,utána próbálj meg szoptatni, vagy fejni, hidd el, sikerülni fog. A la leche ligánál vann szoptatáűsi tanácsadók, ők kimennek hozzád és elmutogatnak mindent, meg elmondanak, vedd igénybe, minél hamarabb. Ügyes légy

2014. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pontosan ugy ahogy az elso irja.tudom elso alkalmak nem kellemesek nekem is ido volt mig rajottem hogy kapja be a cicit a babam.de mindenkeppen szoptasd es szoptatas utan kend be a melled hogy nyugtassa.ha meg mindig van tej a cicidbe fejd le.
2014. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

- bimbo védő

- 100%os lanolin a sebre

- masszirozas es meleg borogatas a mellnek

- fejni fejni fejni

ha beindulnak a csatornak es ratalaltok a megfelelo pozra konnyebb lesz majd.

2014. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy minden szopi után lanolinnal kend be a bimbót. Vagy medela purelan 100, ez drágább, tiszta lanolin, nem fontos lemosni (én lemostam.) kitartás, jobb lesz!
2014. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bedurrant melleid kend be vastagon burovval és masszírozd át, majd meleg vizes fürdő. Nekem Avent kézi fejőm volt, kell pár nap, de könnyű vele fejni. És a legfontosabb: véres , sebes mellel is szoptass. Nekem az első 6 hét maga volt a pokol, sírva szoptattam, de hidd el megéri!
2014. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy írtatok. Tudom, hogy idővel jobb lesz, és tudom, hogy rossul kapja be a cicit. De ez most tipikusan az a helyzet, hogy minél jobban próbálod, annál rosszabb minden.4 napja nem aludtam, már minden fáj.Bárhogy próbálom csak egyre rosszabb minden. Második baba és az elsővel is megsenvedtem,de nem volt ennyire borzalmas.

Ráadásul külföldön élünk, sokkal neezebb így segítséget is kérni. Vettem ma egy elektromos mellszívót, azzal már sikerült fejnem 20 ml-t két mellből. Kicsit masszíroztam is és meleg vizes zuhanyt is vettem.De egyszerűen képtelen vagyok szoptatni.Már a fejéstől is csillagokat látok. Mardos a lelkiismeret, de nem megy. :( Ha meggyógyul a mellbimbóm, újra megpróbáljuk.

2014. nov. 24. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Elso mindent jol leirt. Es amig nem szoptatsz h.eteted? Ha cumisuvegbol cumizavara is lehet tole azt tudod?
2014. nov. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogyha szünetelteted a szopit, a baba ellustulhat tápszeren, apadhat a tejed, legrosszabb esetben tejlázat kaphatsz.

Egy hete szültem, szintén második baba, és úgy jártam mint te.

A mai nap merem azt mondani, hogy jobb.

Eddig olyan volt minden szopi, mintha körömmel csipkednék a bimbóimat.

Szégyen, nem szégyen sírtam.

Javaslom hogy szellőztesd a cicid, (bő póló, lecsatolt szopimelltartó) kend bimbóvédővel, és ne szedd le a vart.

Keress olyan szopipózt, ahol kevésbé fáj.

A melleidet szopi előtt-után masszírozd, utána különösen, hogy a csomók fellazuljanak, és fejj.

Keress neten videót róla!

Ne félj, megedződik a bimbód, és jobb lesz. De ne csinálj szopiszünetet mert megszivod!

Megpróbálhatsz időre szoptatni, akkor egy-egy bimbód tud pihenni pár órát.

Kitartás! Ennél csak jobb lesz!

2014. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!