Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, nappal éjszaka cicin...

Anyukák, nappal éjszaka cicin alvás? Kérlek olvassátok el.

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom. 6 hónapos koráig a kiságyban aludt el, teljesen egyedül. Este 8-tól reggel 7-ig meg sem moccant. Szopta az ujját, viszont, mikor 6 hónapos lett, egyszerre jött a 4 felső foga, leszokott az ujjszopásról, és szépen lassan áttért arra, hogy a cicimen alszik el. Előtte kint aludt a babakocsiban nap közben.

Most ott tartunk, hogy nappal is le kell vele feküdnöm, mert cicizik, szerintem cuminak használja a mellemet, és addig hajlandó aludni ameddig mellette fekszem. Ha fölkelek kb. 5 perc múlva ő is ébren van. Este megint cicin alszik el, beteszem a kiságyába, majd tíz és éjfél között valamikor megébred, és magam mellé veszem, mert akármit csinálok nem hajlandó a kiságyban aludni. Egy hónapig csináltam azt, hogy kelt, cicizett aludt, vissza tettem a kiságyba, majd egy óra múlva kezdődött elölről az egész, mert fölébredt. Próbáltam már azt is, hogy hagyom egy kicsit sírni, nyöszörögni, de semmi nem vált be, csak az, ha velem alszik. Nem tudom mitől változhatott meg ennyire, ha fél évig szuperül aludt a kiságyban egyedül. Tudtok segíteni, hogy mit rontottam el? Biztos közre játszik a szeparációs szorongás is abban, hogy ennyire a közelemben akar lenni, meg gondolom a mozgásfejlődés is, de elég tapasztalatlan vagyok, vagy nem is tudom, mert első gyermekem, szeretnék mindent jól csinálni, de igazából nem tudom mivel teszek jót.

Hozzáteszem, nem probléma, hogy együtt alszunk, csak úgy gondolom, hogy nincs már szüksége éjszaka a tejre, ez már csak megszokás szerintem.

Azért zavar, hogy ennyit cicizik, mert a hozzátáplálásban is eléggé vissza estünk. Eddig nagyon szépen evett, már két étkezést kiváltottam neki, de most nem nagyon akar enni mást, ezt gondolom azért, mert eltelíti az anyatej.

Tudom, hogy nem elég tápláló már neki, úgyhogy minden lehetőséget megragadok, hogy mást is egyen, még ha csak pár falatot is.

Szerintetek?

Bocsi, ha túl hosszú és zagyva lett esetleg, próbáltam mindent összefoglalni.


2014. nov. 30. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

cumit nem használtok?

éjjel tényleg nem kellene már ennie.

szerintem azt rontottad el, hogy a mellet használtad nyugtatásra. altatásra és egyre okosabb, egyre akaratosabb, tudja, hogy erre is megkapja. vagy sokáig kitartasz és ez lesz, ameddig meg nem érti majd, hogy a cici elment világgá, vagy normálisan eteted, három kiváltott étkezéssel, anyatej max üvegből, reggel cici, este üveg és éjjel is üveg, ha felkelne.

te döntsd el szerintem, hogy mihez szeretnéd szoktatni, lehet szoptatni és cicin altatni 2 évesen is amúgy.

én nem ezt választottam, nem tudok arról írni,hogy az is jó lesz-e.

2014. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Probáltál neki inni adni? Biztos nem éhes már éjszaka valószínüleg megszokás. Próbáld meg ugy megnyugtatni amikor felébred hogy simized a hátát, kiveszed ,ringatod,cumit adsz neki(ha elfogadja). Este kap vacsorát vagy csak cicizik. Ha nem kap adhatsz neki tejpépet fürds előtt, utána meg cici. Türelem és kitartás. 😊
2014. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem semmit nem rontottál el! Nehéz Neki ez az időszak, biztos szenved kicsit mert fáj neki, plussz a szeparációs szorongás, stb, cselekedj ösztönből. Tudom, hogy neked is nehéz de kitartás (kétszer végigcsináltam). Szüksége van Rád és a közelségedre. Annyira hamar elmúlik az az időszak amíg kellünk nekik, ki kell használni. Szerintem. :)
2014. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok.

Cumi kilőve, mert próbáltam neki már többször is, és az lett a vége, hogy még a tejet is kihányta. Semmit nem fogad el. Se cumi se cumisüveg. Csak pohárból hajlandó inni. A tejpépet is próbáltam már neki, de arra meg allergiás. Teljesen kipattogott a kis arca, meg tiszta vörös lett a szeme, úgyhogy azzal sem merek megint próbálkozni.

2014. nov. 30. 21:51
 5/14 A kérdező kommentje:

Türelmem az van hál istennek, főleg mióta átadtam magam a gyerek akaratának, és nem vagyok fáradt :-)

Sajnos a simizés, ringatás nem vált be, mert sír, és voltunk már kórházban azért, mert annyira sírt, hogy nem vett levegőt és elájult, tehát a sírást nem szeretném választani, mint opciót.


Utolsó neked is köszönöm :-)

Az ösztöneim azt súgják, hogy aludjon velem, és szopizzon amennyit csak szeretne, csak fájnak a melleim, mert nagyon igénybe veszi őket, meg harap is a 8 fogával a kisasszony, meg ugye nem is eszik szilárd ételt a sok tej miatt. Csupán ezért szeretnék egy kicsit változtatni, de természetesen nem a kislányom rovására. Hajlok arra, hogy ha erre van szüksége, akkor minden marad a régiben. :-)

Igazad van, ez a 9 hónap is úgy elszaladt, hogy észre sem vettem.

Ment a zöld kéz kedves anyukák

2014. nov. 30. 21:57
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is lehet az ösztönökre hagyatkozni.

Fiam is cicin alvós, ő 8 hónaposan állt át erre. Az elején egy-két hónapig nekem is végig mellette kellett maradnom, aztán ez elmúlt, most már elalvás után ki tudok jönni. Az éjszakát nem alussza át, egy és hét között változik az ébredések száma, fogalmam sincs, mitől függ, többnyire cici kell a visszaalváshoz. Velünk alszik, nekünk jó így egyelőre, idővel úgyis elhagyja majd magától is.

Azzal nem értek egyet, hogy nem lehet éhes/szomjas éjszaka, én is sokszor vagyok szomjas, mindig oda van készítve a víz. Sőt, éhes is szoktam lenni, és általában csak azért nem eszem pár falatot, mert nincs kedvem felkelni. De ránézek az órára, és tudom, hogy kb. mennyi időt kell még kibírni, ezt a 17 hónaposom nyilván nem érti még, úgyhogy szopik, ha akar.

2014. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Bizonyosan jó szándékkal írta az első válaszoló, hogy add üvegből az anyatejet , de még olvasni is fájt. A gyerekek nem kicsi gépek, amin beprogramozzuk a jó alvás funkciót, ha mégis kicsit eltér az elvárttól ,akkor választunk másik programot.


Betegség, fogzás idején változik az étvágy, a szokások. Vannak visszaesések. Ha elegendő anyatejet kap,nem lesz semmi baja, ha most kevesebb a hozzátáplálás. Én a helyedben az ő igényeit tartanám szem előtt, és nem azt, hogy a nagykönyv szerint már hány étkezést kellene kiáltani, szabad-e ennie éjszaka, stb.

2014. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

mintha minket írtál volna le...nálunk annyi, hogy egy héten egyszer a nővérem átjön és ő alszik vele, éjjel olyankor "csak" tea és ringatás van

én is úgy vagyok vele, hogy hamar elmúlik ez az időszak...természetesen két évesen én sem akarom majd cicin altatni...egyébként egy éves múlt a fiam...most már vannak éjszakák amikor nem kell...de néha becsusszan még az óránkénti kelés...

2014. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Kedves utolsó! erre mondta egy kedves barátnőm édesapja, aki mellesleg szülész-nőgyógyász volt, hogy a gyerekek általában nem olvassák azt a bizonyos nagykönyvet, így nem tudják, hogy mikor mit szabad nekik csinálni. :D

Visszatérve a témához, a fiam 11 éves már és 1 évis koráig szigorúan felébredt 2-3-szor éjszaka cicizni, utána már csak 1-2-szer inni, ami szokását a mai napig őrzi, mert szomjas, ahogy én is és az apja is, és még több millió ember rajtunk kívül :)

Ha Téged akar a babaád, Rád van szüksége akkor add meg neki amire vágyik. Már írtam, hogy olyan gyorsan eltelik ez az idő! A fiammal aludtam kb 2-3 éves koráig és imádtam! Aztán elkezdett önállósodni és már nemhogy nem akar velem aludni, de kizavar a szobájából és magára zárja az ajtót. :) A hugy most 3 hónapos és semmit nem csinálnék vele sem másképp. Csak rengeteg erőt és kitartást kívánok Neked! Hármas voltam

2014. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁÁÁÁÁ, nem tudok ilyenkor már írni! A huga 3 hónapos! :) Bocsi
2014. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!