Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, nappal éjszaka cicin...

Anyukák, nappal éjszaka cicin alvás? Kérlek olvassátok el.

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom. 6 hónapos koráig a kiságyban aludt el, teljesen egyedül. Este 8-tól reggel 7-ig meg sem moccant. Szopta az ujját, viszont, mikor 6 hónapos lett, egyszerre jött a 4 felső foga, leszokott az ujjszopásról, és szépen lassan áttért arra, hogy a cicimen alszik el. Előtte kint aludt a babakocsiban nap közben.

Most ott tartunk, hogy nappal is le kell vele feküdnöm, mert cicizik, szerintem cuminak használja a mellemet, és addig hajlandó aludni ameddig mellette fekszem. Ha fölkelek kb. 5 perc múlva ő is ébren van. Este megint cicin alszik el, beteszem a kiságyába, majd tíz és éjfél között valamikor megébred, és magam mellé veszem, mert akármit csinálok nem hajlandó a kiságyban aludni. Egy hónapig csináltam azt, hogy kelt, cicizett aludt, vissza tettem a kiságyba, majd egy óra múlva kezdődött elölről az egész, mert fölébredt. Próbáltam már azt is, hogy hagyom egy kicsit sírni, nyöszörögni, de semmi nem vált be, csak az, ha velem alszik. Nem tudom mitől változhatott meg ennyire, ha fél évig szuperül aludt a kiságyban egyedül. Tudtok segíteni, hogy mit rontottam el? Biztos közre játszik a szeparációs szorongás is abban, hogy ennyire a közelemben akar lenni, meg gondolom a mozgásfejlődés is, de elég tapasztalatlan vagyok, vagy nem is tudom, mert első gyermekem, szeretnék mindent jól csinálni, de igazából nem tudom mivel teszek jót.

Hozzáteszem, nem probléma, hogy együtt alszunk, csak úgy gondolom, hogy nincs már szüksége éjszaka a tejre, ez már csak megszokás szerintem.

Azért zavar, hogy ennyit cicizik, mert a hozzátáplálásban is eléggé vissza estünk. Eddig nagyon szépen evett, már két étkezést kiváltottam neki, de most nem nagyon akar enni mást, ezt gondolom azért, mert eltelíti az anyatej.

Tudom, hogy nem elég tápláló már neki, úgyhogy minden lehetőséget megragadok, hogy mást is egyen, még ha csak pár falatot is.

Szerintetek?

Bocsi, ha túl hosszú és zagyva lett esetleg, próbáltam mindent összefoglalni.


2014. nov. 30. 20:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én írtam volna, dettó. A kislányaink ugyanolyanok. :-) Még én se jöttem rá a megoldásra sajnos...
2014. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok. Egyébként én hagyom ahogy jólesik neki. Annyiszor kelek ahányszor ő és kap cicit. Még olyan pici. Szerintem szüksége van ránk. Majd ha egy kicsit okosabb lesz, megbeszélem vele, hogy a cicinek vége. :-) Azért sem akarom sírni hagyni vagy ilyenek, mert nem tudom pontosan mi a gond. Szerintem szomjas vagy hiányol. De éjszaka nem fogadja el a vizet, visszaköpi és mégjobban ordít. Már alig várom, hogy ne ordítson hanem elmondja, hogy éhes, szomjas, fázik, melege van, fél stb
2014. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

Fogjunk kezet Kérdező! Az én lányzóm is 9 hónapos, és nálunk is 6 hónapos kora óta vannak gondok az alvással. Mondjuk ő előtte is cicin aludt el, de átaludta az éjszakát, aztán kibújt az első foga és azóta borult minden, kel éjszaka (ő nem sokszor kel, hanem csak párszor, de 1-2-3 óra visszaaltatni) és csak cicin alszik vissza. Én hagyom cicizni amennyit csak akar, de így a hozzátáplálás nálunk is gáz. Múlt héten viszont volt egy kis nyugi, nem mocorgott egy foga se, azonnal újra végigaludta az éjszakákat öt napig, és azonnal elkezdett enni is. Sajnos ez csak rövid ideig tartott :S

Én a helyedben hagynám cicizni, ha nektek jó, akkor vedd magad mellé, cumira nem hiszem, hogy egy ekkora babát rá lehet/kell szoktatni, az enyém se fogadja el. És kitartás!!!!

2014. dec. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek is a válaszokat. Megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül :-)

Azt hiszem igazatok van, nem agyalok rajta, hogy mit rontottam el, és miért cicizik ennyit. Ha a kislányomnak ez az igénye, és így biztosítom neki a nyugodt alvást, akkor nem fogok ezen változtatni, és nem fogom sírás árán visszaszoktatni a kiságyba.

Abban is igazatok van, hogy rám van szüksége, és arra, hogy mindig ott legyek neki, ha kellek, és ott is vagyok és leszek is :-)

Nagyon köszönöm a támogatást, biztatást, és kedves megértő válaszokat amit kaptam tőletek. Teljesen más megvilágításba helyeztem mindent, és segítettetek rájönni, hogy nem baj, hogy most ilyen időszak van az életünkben. Az én kislányomnak ilyen a habitusa, és most engem igényel.

Nagyon boldog babás és kisgyermekes éveket kívánok nektek, és még egyszer nagyon köszönöm

2014. dec. 1. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!