Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amióta szoptatok miért vagyok...

Amióta szoptatok miért vagyok állandóan éhes? Mit tegyek ellene? (Ha így haladok nem fogok beférni az ajtón. )

Figyelt kérdés

:(

Ráadásul szénhidrátot kívánok. Igyekszem amennyire lehet ellenállni, de komolyan olyan farkas éhség tör rám sokszor, hogy nem tudok. És az a baj, hogy érzem, hogy rakódnak is rám a kilók, hiába mondják, hogy a szoptatás alatt ég is el a kalória..

Mit csinálok rosszul? Ezt hogy lehet elkerülni??


2014. dec. 7. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Jaj, ezzel én is így voltam. Egy lovat is megbírtam volna enni :) Azt hiszem attól van, hogy a szoptatás sok energiát (kalóriát) igényel. Azért igyekeztem visszafogni magam, de diétázni meg nem szabad, mert akkor meg elvileg nem lesz elég tej.
2014. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért kívánod, mert a szoptatás sok szénhidrátot emészt fel. Én cukorbeteg vagyok és a szoptatás időszakában minden szoptatás alkalmával plusz 10 gr szénhidrátot kellett ennem a diétás étrendemen felül. Ha csak annyit eszel pluszban, amennyit a szoptatás indokol, akkor nem fogsz hízni, mert azt fel is használod.
2014. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dettó :-) ha megeszek mindent, amit kívánok (nem csak úgy passzióból, hanem megveszek érte), akkor hízok, ha próbálom visszafogni magam, akkor tartom a súlyom, de fogyni nem tudok, a szülés után maradt 3-4 kiló nem megy le (már 10 hónapja...). De szerintem köze van a fáradtsághoz, alváshiányhoz is, ha kevesebbet alszok a szokásosnál is még éhesebb vagyok, és hiába próbálok főzeléket, husit, salátát enni, mert utána csak a kenyérre, tésztára, csokira, nutellára tudok gondolni.

Eddig az vált be, hogy reggelire megeszek mindent, amit kívánok, későn ebédelek egy normális adag kaját, estére pedig csak valami könnyűt.

2014. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem táplálkozol megfelelően ezért érzel éhséget, lehet úgy is sokszor laktatóan enni, hogy nem káros szénhidrátokkal tömi magát az ember. Próbálj az étrendeden változtatni, és lassan felszívódó, laktató ételeket enni.
2014. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalatom szerint azért is eszik többet és főleg hirtelen energiát adó dolgokat ilyenkor az ember lánya, mert álmos.
2014. dec. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Fáradság is okoz éhséget, sőt mi több, sokszor az ember akkor is eszik, ha szomjas!
2014. dec. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!