Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen rendszer szerint...

Milyen rendszer szerint fejnek és milyen technikával, akiknek nem szopik a babájuk? Hányszor és mennyi ideig fejtek?

Figyelt kérdés

sziasztok! sajnos a babám nem szopik, kénytelen vagyok fejni a tejet. Beszereztem egy elektromos mellszívót és bevetettem már minden tejszaporító praktikát, így most napi 2,5-3 dl tejet produkálok, iszonyú kínok közt :(

persze a többit tápszerrel kell pótolni.

Rutinosabb anyukák! Hogyan fejjek, hogy hatásos legyen, mégse egész nap legyen rajtam a mellszívó? Van egy 16 hónapos kisfiam is az 1 hónapos lányom mellett, így nem tudok csak a tejgyártással foglalkozni egész nap, bármennyire is szeretném anyatejjel táplálni a kicsimet... már az is jó lenne, ha ezt a mennyiséget tudnám sokáig tartani, bár az alváshiány eléggé az ellenségem.

jól jönnének a tanácsaitok, amikért nagyon hálás vagyok előre is!


2010. febr. 4. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Hát ,elismerésem!Ez nem lehet könnyű!Próbáltad a bimbó védővel szopiztatni?Rásegít a babádnak,könnyebben megtanulja hogy is kell...Egyébként ha hajszolod magad és idegeskedsz a tejcsi miatt ,idő előtt kimerülsz lelkileg,és testileg is.Figyelj,tudom hogy az anyatej csuda jó dolog,de a tápszeres babák is egészségesek ,vidámak.A tápszert se könnyű előkészíteni egy etetéshez,ráadásul még plusz szopi,és ott a nagyobbik kicsid is...nem gondoltál még arra hogy tápszert adsz nagyobb adagban,és mellé szopiztatod picit? A tejszaporítás legjobb módja a szopiztatás.Nincs fejés ami pótolni tudná,mert csak a baba tudja megfelelően kiüriteni a mellet.Ám segítheted a tejtermelést ha meleg borogatással,maszírozzással megpuhitod a cicijeidet fejés előtt.Sok szerencsét,és kitartás!
2010. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! nagyon kedves vagy! sajnos a baj az, hogy a kicsim nem hajlandó szopizni :( 4 napos kora óta nem fogadja el a cicit. védőnő, szoptatási tanácsadó, gyerekorvos sem tudja miért - már kezdek ezen lassan lelkileg túljutni (nem egyszerű, mert annyira akartam szoptatni, sajnos a fiammal sem ment).

de azért legalább tejcsit szeretnék adni a makacs lánykámnak, így fejek, amennyit és amíg csak tudok...

2010. febr. 4. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam én is. Nekem se szopizott. Akinek nem produkál ilyet a gyerek az el se tudja képzelni, hogy van ilyen. Én is csak fejem. Először 8-szor is naponta. Mindig úgy fejtem ahogy a gyerek éhes volt. Később mikor már át aludta az éjszakát(2 hónaposan), én akkor is felkeltem egyszer éjszaka azért, hogy ne apadjon el a tejem. Nem tudom milyen tipusú mellszívót használsz de én nagyon sok félét kipróbáltam és az aventes kézi a legjobb.Pl a pesztonka elektromos nekem nagyon nem vált be egy fejésnél nekem Kb 2 dl tej jött le Aventessel, a pesztonkával meg ennek a tizede csak. Szerintem ettől is függ. Az avent elektromosat is próbáltam nekem az se vált be az is gyengébb és sokkal lassabb is.19 hónapos a gyerek és még mindig csak anyatejes. Nekem soha nem kellett hozzá táplálni tápszerrel.De szerintem ne hagyd még abba a fejést mert ha tápszerrel kell is pótolni akkor is nagyon jó, ha legalább egy kis anyeatejet kap mellé főleg ebben az infulenzás időszakben. Az a kis anyatej is nagy védelmet tud nyújtani a kicsinek. Sok sikert és kitartást.
2010. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! avent mellszívóm van, kézi is és elektromos is. sajnos mindkettő csak úgy működik, hogy közben kézzel is nyomkodom a mellem, és előtte percekig melegítem. csak a mellszívó szívóereje mindössze cseppeket tud leszívni. csak akkor láttok egy-egy "spriccet", ha kézzel is masszírozom és legalább már 10 perce nyüstölöm. nekem 1 óra alatt eddig 1 deci volt a rekordom, két mellből...

Ötlet valakinek, hogyan növelhetném a mennyiséget, vagy ennyit hogyan tudnék hamarabb "kinyerni"?

2010. febr. 5. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyyok.A more milk kapszulát nagyon dicsérik de baromi drága olyan 6000 Ft körül van. Esetleg megpróbálhatod. A mellszívóról vedd le a párna részt nekem úgy az elején jobban jött a tej. És mint ahogy az előbb is írtam a kézi nekem jobban bejött az elektromos nál erőssebben és gyorsabban szívta. Én nem is használtam az elektromost pont ezért.
2010. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia,én is elejétől fejek.Eleinte én is megszenvedtem,medela kézi mellszivóm van,de ajánlottak hozzá egy elektromos"motort" amire rákötötték a mellszivót.Hát nekem azóta a legjobb barátom:)Naponta kb 8decit simán lefejek,eleinte többet is,már 4 hónapja csinálom.Úgy béreljük,csak ajánlani tudom.www.medela.hu
2010. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!