Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik adtok le tejet az anyatej...

Akik adtok le tejet az anyatejgyűjtő központban, hogy működik a rendszer? Milyen orvosi vizsgálatokra kell előtte elmenni? Mennyi tejet tudtok leadni egy nap?

Figyelt kérdés
Mennyi idős babát szoptattok mellette?
2011. márc. 25. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A Heim Pál anyatejgyűjtő honlapján nagyon jól össze van szedve, hogy milyen vizsgálatokat kell elvégezni, mi az, amit már terhesség alatt elvégeztek, stb.:

[link]


Kétnaponta jöttek a tejért, 0,5 - 1 liter közötti mennyiséget vittek el. Kb. 4 hetes korától 4 hónapos koráig adtam le.

2011. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyerek 1 hónapos korától 8 hónapos koráig adtam le a tejet, Budapesten az anyatejgyűjtő állomás kimegy a tejért házhoz minden másnap, visznek steril üvegeket, és elviszik ami telivan. Tüdőszűrés kell, székletvizsgálat, bőrgyógyászati igazolás és egy vérvétel. Legalábbis pár éve így volt amikor én csináltam.
2011. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Igen,most is kellenek a fent említett vizsgálatok.Háziorvostól kell beutaló,rá kell íratni,hogy anyatejleadáshoz lesz és így ingyenesen elvégzik(régebben több,mint húszezret kellett fizetni értük).

Én a babám 1 hónapos korában kezdtem,most 7,5 hónapos és még mindig adok le.Napi 2 liter tejem van,jut bőven az anyatejgyűjtőbe(1200 ml volt a legtöbb).

Üdv

2011. márc. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Napi 2 liter??? Wow! Nem semmi! Hát, asszem, belevágok, jövő kedden jön a védőnő, még kifaggatom őt is, aztán hajrá! Még egy kérdés: amennyivel több tejetek lett így a folyamatos fejés miatt, mint más anyukáknak, szóval a melletek mennyire ereszkedett meg emiatt?
2011. márc. 26. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Nekem terhesség előtt is 85 B-s volt a méretem,úgyhogy különösebben nem nyúlt meg (még legalábbis).Azért arra odafigyeltem mindig,hogy ne telítődjön túl,ne feszüljön,mert gondolom attól hosszútávon kinyúlna a bőr.Én eleinte kb. 3 óránként szoptattam és 3 óránként fejtem is,tehát másfél óránként ürítettem a mellemet.Gondolom ezért is szaporodott meg ennyire.Most már valamivel ritkábban fejek,nem 6x,csak 4x,mert most már jól beállt és így nem csökken a mennyiség.Kezdetben,ha ritkábban fejtem,mindjárt kevesebb lett a tejem.

Sok sikert a leadáshoz!

Mennyi felesleged van?

Hol laksz(ha nem titok)?

2011. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát én 3óránként szoptatok egy ciciből, szóval 6 óránként ürül ki egy mell, de mondom, bőven hagy benne a fiam, most 1 hónapos, a védőnő azt mondta, egy hós koráig várjunk, hogy beálljon, hogy neki mennyi kell aztán után álljak neki leadni, ha van bőven, és hát van. Szóval kedden jön a védőnő, és akkor meg akarom vele beszélni, hogy milyen leleteim vannak már meg.

Nekem amúgy 85 C volt alapból a méretem, szóval, nem kicsi, de nem akarnék nyárra háromszor ekkorát. :) Most éjszaka is melltartóban alszom, biztos, ami biztos.

Amúgy a 13.kerben lakunk, Jászai Mari tér közelében. Miért? :)

2011. márc. 27. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!