Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt, szoptatós anyukák!...

Tapasztalt, szoptatós anyukák! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Teljesen össze vagyok már zavarodva és nem tudom, mit csináljak. Mindenki azt sulykolja, hogy szoptassak igény szerint. Ez persze rendben is van, de emellett hogy alakítsak ki pontos napirendet? Hogy oldjam meg, hogy ugyanabban az időpontban kezdődjön az esti fürdetés, szoptatás, altatás? Plusz a kisfiamnak mostanában vizesebb a kakija, volt, hogy beszívta a pelenka. Elméletileg azért, mert túl sok előtejet kap, vagy azért, mert túletetem. Viszont azt is hajtogatják, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni. És ha mégis túletetem, akkor mi a teendő? Hagyjam üvölteni? Sokszor kétóránként eszik. Nyugtassam meg esetleg cumival? Persze ezt sem javasolják, mert cumizavaros lesz..


2 hónapos kisfiú anyukája


2015. jan. 5. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is kétóránként eszik, nincs napirendünk. Vagyis annyi, h felébredés után 1,5-2 órával alszik 20 percet, eszik, megint fent van másfél-2 órát, újabb kaja, aztán séta, evés, 6 v 7-kor fürdés, újabb fél óra alvás.. ez a menetrend éjfélig. Akkor alszik el. Éjjel is kétóránként eszik.

Túletetni nem tudod.

2015. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Túletetni nem tudod és egyébként is nem szabad ennyire túlaggódnod magad, mert mindent a lehető legjobban csinálsz.

Nálunk is sokszor volt vizes kaki, én nem csináltam belőle problémát. Egyszer volt csak zöld kaki, akkor hívtuk az orvost, de azt mondta ha a következő már rendben van, akkor nem kell vele foglalkozni.


Nehéz a napirendet kialakítani, de még csak 2 hónapos. Szépen lassan magától is be fog állni. Egyedül a fürdetést próbáljátok meg tartani. Ha pont akkorra esne a szoptatás, akkor fürdessetek fél órával korábban mondjuk, de egyébként azért lehet tartani.

2015. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, túletetni nem tudod, annyit adj neki, amenyit ő elfogad, ha nem kell neki több, úgyis elereszti a cicit. Üvölteni ne hagyd! Ha nagyon nyugtalan megpróbálhatod a cumit is, vagy bejön neki vagy nem, de attól nem szokik le a ciciről ha cumizik, ettől se félj. A napirend nem azt jelenti, hogy óránként kell a tevékenységeknek menni szigorúan, inkább azt, hogy egy megszokott rendbe követik az események egymást. pl. peluscsere után cici, aztán alvás, aztán ha felkel egy kis dögönyözés, játék, majd megin peluscsere, evés, alvás, játék. Aztán beszúrod, hogy délelőtt egy séta az egyik játék helyett. A tevékenységek egymásutánisága ad a babádnak állandóságot, de azért nincs kőbe vésve semmi.
2015. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eleinte az esti furdeteshez ragaszkodj. A tobbi meg nem lenyeg, kialakitja majd a baba.
2015. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden kialakul magától. Hagyd rá :) mi is az első hónapokban így voltunk. Volt hogy 3 órát volt cicin. Közben aludt. Aztán megint szopi

Első naptól a fürdés a stabil pont. Este 7 kor. A többi meg hozzá alakult. Most 7,5 hós a kisfiam és komoly napirendünk van. És ez így fantasztikus :)

2015. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd masfel evesen lesz naprendje. Addig meg kialakit vmit magatol es 1 honap mulva megvaltozik. Erre figyelj. En is ettol paraztam az elejen. Igeny szerint szoptasd. Ez egyes babaknal 3-4 ora masoknal 1-2. Minel nagyobb annal konnyebb. Gyorsan elszall ez ido. Itt a tel aludj v.olvass mikor O alszik.
2015. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cumit ne adj neki sztem. 3 orankent valtsd mellett es akkor nem csak az elotejet kapja. Javasolt szakirodalom: a szoptatas noi muveszete. Rendeld meg neten ez a konyv majd megnyugtat!
2015. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!