Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás:...

Igény szerinti szoptatás: Milyen sűrű szopizás még a normális?

Figyelt kérdés

Normális, hogy nincs egy állandó időköz a szopik között? Úgy érzem, mintha másból se állna az egész napom, csak szoptatásból. Van, mikor sűrűbben szoptatok 1 óránál, van, hogy jó, ha 20 perce raktam le, és már megint szopna, szerencsére, reggel, mikor 9-re viszem a nagyot a suliba (külföld), akkor a reggeli sétával bealszik-fél óra-óra séta-majd benne is hagyom a kocsiban, ha hazaérünk általában és akkor alszik még legtöbb esetben. Ha szerencsém van, akkor még egy órát, vagy akár többet is.

7 hetes holnap.


2015. jan. 27. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

sokan összekeverik az igény szerinti szopit a minden nyekkenésre mellretétellel :)

én pont ezt csináltam, nyekkent egyet és már cicire tettem, kb. óránként. az lett a következménye, hogy borzasztó hasfájós lett amiért nem tudta megemészteni a tejet, mindig televolt és persze rettentő sokat hízott 2800g-al született, 2 hónaposan 5,5 kiló volt :)

na akkor beszélgetett el velem az orvos...

onnantól kezdve ha sírt akkor nem cicire tettem ha nemrég evett hanem szórakoztattam, járkáltam vele, stb. és persze meg is nyugodott, általában unatkozott, nem pedig éhes volt. egyből átállt a 2,5-3 óránkénti szopira, akkor már hallottam is ha azért sírt, tök másképp nyekergett ha éhes volt :)

2015. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Néha unatkozásból sír, de legtöbbször küldi nekem az "éhes vagyok" jeleket: cuppog, nyujtogatja a nyelvét, nyitogatja a száját, tekeri a fejét, nyugtalan. Ilyenkor nem is lehet megnyugtatni semmivel. Próbáltam már én az időhúzást, hogy nem adtam neki oda rögtön, hát addig üvöltött, míg meg nem kapta, aztán evett is rendesen. Szinte csak akkor nem üvölt, ha eszik vagy alszik:(

Mondjuk kezd javulni kicsit a helyzet, mert 1-2 héttel ez előttig tényleg csak üvöltött, evett, aludt. 1-2 hete azért már előfordul, hogy csendben nézelődik. Nagyjából már tudom, hogy melyik sírás mit jelent és először általában megpróbálom szórakoztatni, de ha nagyon egyértelműek a jelek, akkor meg se próbálom, mert csak tovább feszíteném a húrt, még jobban ideges és türelmetlen volna, akkor meg már nehéz szoptatni.

2015. jan. 28. 08:19
 3/9 anonim ***** válasza:
és ha lemérnéd mennyit eszik? nem kell mérlegelni,csak mondjuk egy napig. ha eleget eszik,akkor csak komfortszopi mert pl.álmos,vagy cumizni akar rajtad, az én lányom 2 lábon járó cuminak gondol. lehet,hogy csak a közelségedre vágyik, estleg ha hordoznád valamennyit. én is anno kérdeztem egy szopi tanácsadót mert egész de egész nap szopott komolyan órákig is, szép az igény szerinti az is van,de ha már nem jutsz ki pisilni na az gáz. szóval azt mondta,vagy kevés a tej,vagy csak olyan bújós a baba. lemértem hát bőven evett,úgyhogy hordoztam is. amúgy mostmár kevesebbet szopik,hogy már inkább játszik meg forgolódik,már megvan fél óra alatt,esetleg ha fáj a hasa akar megint de amúgy már mérséklődőtt
2015. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Abból még egy babának se származott semmi baja ha sűrűn szopizhatott, sőt. Miért lenne baj az ha szopizni akar? Ők nem csak esznek-isznak ilyenkor, megnyugodnak rajta, egyesek úgy is alszanak el, nem mellékesen immunrendszerük sokkal jobb lesz. Hallgass a babádra és ne a tanácsadókra, ő tudja mi kell neki, ja és a sűrű szopitól több is lesz a tejed.
2015. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Abból viszont csak tej-elapadás lesz ha kipróbálod húzni 3-4 órákra a szopit! Ez idejét múlt régi felfogás, nagyanyáink korából.
2015. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van elég tejed? Az én lányom is ezt csinálta, amikor csak anyatejet kapott. Tudom, hogy ez nem túl népszerű álláspont, de nekem fontosabb, hogy jóllakjon, mint hogy kizárólag anyatejet kapjon.

(És szeretném hangsúlyozni, hogy nem lett kevesebb a tejem a tápszeres kiegészítéstől, sőt!)

Szerintem ez a gyakoriság nem normális. Te mikor pihensz és mikor eszel, ha állandóan szoptatsz? Mert a jó minőségű és megfelelő mennyiségű tejhez mindkettő elengedhetetlen.

2015. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap meg ma egész jó volt, sokat aludt végre:D Takarítottam, főztem, mostam, vasaltam közben, mindkét nap:D Tegnap mérettem le a babám. 4800g, kiszámoltam, hogy átlagosan 233g-ot hízott egy héten...nem semmi:D De meg is látszik rajta, olyan kis puffancs. Néha én se vagyok benne biztos, hogy elég neki a tej, tartok itthon tápot. A múltkor már majdnem felbontottam.

Köszönöm a válaszokat és bocs, hogy csak most válaszoltam, de kihasználtam, hogy tudom csinálni a dolgom.

2015. jan. 29. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
hát nincs szüksége tápra,az biztos,jól hízik :-)
2015. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is ennyit szopiztunk amikor ilyen pici volt a babám. Gyönyörűen hízott, nem volt kevés a tejem. Éjjel-nappal szoptattam. Nem marad ez így sajnos, 3 hónapos korától felfedezi majd a világot és beáll magától a kb. 3 óránkénti szopira. Csak nehogy úgy járj, mint én: az én babám ezután nem sokkal annyira képes lett belefeledkezni a világ megismerésébe (babakocsiztunk, sétáltunk, játszottunk, stb...), hogy abszolút nem jutott eszébe kérni a szopit. Én meg abban voltam, hogy úgyis kéri a "nemadenniazanyámmegazapám"-típusú sírásával. Aztán időnként szembesültem vele, amikor pihenni akartam és megkínáltam, hogy farkaséhes volt, de sehogysem jelezte. Ki voltam akadva, babám, ha éhes vagy, miért nem szólsz? De eltelt 3-4 hét is mire rájöttem, hogy nem kéri és ehhez szépen leapadt a tejem is. Amikor ezt felismertem, már hetek óta nem hízott, aluszékonnyá vált, majd ingerlékennyé. Nálunk itt romlott el minden. Majdnem tápszeres lett, mert majdnem elment a tejem a felismeréstől, hogy ki tudja mióta éhezett. Gyakrabban mellre tettem, akkor szépen újra hízott, de elkezdtem méregetni, lesokkoltam a felismeréstől, hogy nem tankönyvi mennyiségeket eszik, na ettől szerintem a maradék tejleadó reflexem is elment, a gyerek szopisztrájkba kezdett, ez ment 3 hétig...Szopitanácsadó, netbújás, aztán túléltük...Eltelt fél év és még szopizik, de azóta se tudtam megnyugodni. Mérek minden szopit. Talán azért is, mert egyszerűen nem jelzi ha éhes és a mai napig az anyatej a fő tápláléka. Szóval ha nem mérném, nem tudnám, evett-e eleget vagy csak 3 dl víz van a pelusában. 2 óránként szoptatom, éjjel 3 óránként, pedig már 11 hós. Azért ilyen gyakran, mert kínálgatnom kell, mivel mint mondtam, ő nem jelez, de általában kéri is. Más kérdés, hogy annyira rástresszeltem a témára, hogy 12 szopiból szerintem 4-5 alkalommal ha van tejleadó reflexem. És ez annyira idegesít, hogy csak egyre apad és apad a tejem.
2015. márc. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!