Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mennyi C...

Szoptatás alatt mennyi C vitamint szedhetek be napi rendszerességgel maximum?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a Bérestől az 500mg-ost
2010. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Bármennyit szedhetsz, ui. vízben oldódik, a szervezet nem raktározza. A bevittből annyit hasznosít, amennyire szükség van, a többi kiürül. Ezért bőven elég az 500mg-os.
2010. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor jó.300-500 között szoktam naponta.Kiválasztódik a tejben,ezért kérdeztem.persze ő nem kap még külön Cebiont.
2010. febr. 14. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis! Bátran szedjél csak akármennyit, én többször szoktam naponta 500 mg-ost szopogatni.

Szent-Györgyi naponta 1 gramm C-vitamint evett 84 éves koráig. Akkor tüdőgyulladás döntötte le a lábáról, s az adagot 1-ről 8 grammra emelte, és hamarosan felépült.

2010. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még ennyit:

Dr. Michael Colgan nagy létszámú csoporton végzett vizsgálata szerint az emberek egynegyede napi 1,5 gramm C-vitamin fogyasztása után érte el a vese ürítési küszöbét, a páciensek több mint fele napi 2,5 grammnál, és akadt négy személy, akiknél napi 5 gramm volt a határ.


A vesekőképződésről, a húgysavszint növekedéséről, a túladagolt C-vitamin okozta skorbut jellegű betegségről szóló jelentések egyelőre megalapozatlannak bizonyultak. A nagy dózisú aszkorbinsav igazából csak a bélrendszerre lehetne veszélyes, de erre sem találtak bizonyítékot. 14 éven keresztül vizsgáltak 11 000 pácienst, és megállapították, hogy a bélrendszer aszkorbinsavtűrő képessége egészséges emberekben 10-15 gramm C-vitaminig terjed, 30 és 60 gramm között van a közönséges náthában szenvedőkben, míg rendkívül súlyos fertőzés esetén 199 gramm fölé emelkedik. A legjobb gyógyulási eredményt akkor érték el, amikor legalább 3 vagy több gramm C-vitamint adagoltak minden negyedik órában.

Szerencsénkre a C-vitamin az ember számára az egyik legkevésbé toxikus vegyület. Több mint 3000 személy kapott különféle adagú – 10 grammtól a bélrendszer tűrőképességének felső határáig terjedő menynyiségű – C-vitamint, s nem észleltek mérgezésre utaló tüneteket.


Úgyhogy minimum 1,5 grammot nyugodtan biztosan szedhetsz!

2010. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sőt valahol úgy írták hogy Szent-Györgyi csak eleinte szedett 1 grammot, utána már 5 grammot, és amikor 84 évesen tüdőgyulladása volt onnantól kezdve szedett élete végéig 8 grammot, 94 évesen halt meg amikor egy autó ütőtte el tisztázatlan körülmények között...
2010. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!