Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek nagyon kevés teje...

Akinek nagyon kevés teje volt, nem élte meg kudarcként azt, amikor elapadt?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve. Kezdettől nagyon kevés a tejcsim, bármit csináltam vele, folyamatosan kellett hozzátáplálás. Volt pár nap, amikor nem pótoltam, akkor örültem, mert sokat aludt a babám. Tegnap mondta a gyermekorvosunk, hogy lehetett attól is, hogy a kevés tej miatt leesett a vércukorszintje és aluszékonyabb lett. Istenem, majdnem tönkretettem a babámat! Tegnap egyszer még tudtam szoptatni, ma még semmi jele a tejcsinek. Úgy érzem, kudarcot vallottam. Szerencsére tápszert rendesen eszik.
2010. febr. 17. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos koráig tudtam szoptatni, de emellett mindig kapott pótlást. Nagyon rossz volt, hogy nem tudtam kizárólag szoptatni. 5 hónapos korától már csak tápszert kapott, és magamat hibáztattam érte, bár mindent megtettem annak érdekében hogy ne apadjon el. Egy ideig bánkódtam, aztán elmúlt. Láttam hogy a kicsim milyen szépen gyarapszik, milyen jó kedvű, vidám baba, ez is segített hogy túltegyem magam.
2010. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


egy percig se gondolj arra, hogy kudarcot vallottál!! Ettől nem vagy rosszabb anya!!!! Ne stresszelj a tejcsin, nekem is az volt a bajom, mostmár tudom. Próbáld ki a ultrica urens-t (homeós) nagyon dicsérik, hátha megindítja még....de ha nem, akkor se ess kétségbe!!!!!!!!

2010. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ne emészd magad! Te nem tehetsz róla! Sajnos van ilyen....

Császárral született a babám 4,5 hónapja. Emiatt is csak az 5. héten indult be igazán a tejem, addig csak cseppecskék voltak, egy-két korty, aztán amikor beindult, a 90 ml volt a legtöbb, amit szopizni tudott a babám, mindezt két mellből!

Úgyhogy kezdettől fogva hozzá kellett táplálnom. Most 8 kg, gyönyörű, egészséges, már eszik gyümölcsöket, és egy-két főzeléket, adtam már neki tejpépet, és csak napi 1x tud szopizni, reggel, akkor is csak pár kortyot.

Én még örülhetek is, hogy eddig húzzuk, mert a családból például senki nem tudott szoptatni a nagymamáimtól kezdve!!

Ne éld meg kudarcként, tudom, könnyű ezt mondani, de próbáld meg a helyzetet elfogadni. Így is minden szereteted az övé, nem? Ezen kívül pedig mindent meg fogsz tenni azért, hogy szépen növekedjen, és hogy egészséges legyen.

2010. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehogy kudarcként éld meg, nem szabad magadat ostorozni, ez van. A lényeg, hogy adj enni a kicsinek, és nyugodt, kiegyensúlyozott anyja legyél. Valóban legjobb az anyatej, de ha nincs, akkor a legjobb választás a tápszer, ma már annyira jók vannak, semmiben nem fog hiányt szenvedni a kicsikéd. És hogy te is jól érezd magad, szopi helyett bújjatok össze etetéskor, úgy is lehet adni a tápszert. És amíg van, addig kapja meg azt a kevés tejet is, de ha már nincs akkor is nyugi! Tökéletesen jó anyukája vagy annak a picinek, hidd el! Amúgy az urtica urens nagyon jó, nekem visszahozta a tejem 10 nap alatt, tényleg próbáld meg. És ne görcsölj, hanem inkább élvezd a babáddal töltött időt! Jó babázást!
2010. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen...igaza van az elöttem szólonak.Ismerem ezt az érzést.Sajnos nekem egy rokon még a fejemhez is vágta,hogy aki nem akar,az nem is tud szoptatni,holott mindent megtettem ezért a csodálatos dologért.A mai napig se tudom mit csináltam rosszul.
2010. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmit nem csináltunk rosszul.Én azt szűrtem le az elsőnél, hogy a kutya megette pl, ha nem mutatják meg hogy tedd cicire rendesen, hogy fogd, meg ilyesmik. Én nem tudtam, 1 hét kínszenvedés volt, mert azt se tudtam az elejét kell-e fogni a gyereknek vagy a végét? Tudom, így bénának tűnik, de elment a kedvem ettől az egész szoptatósditól, fájt-kisebesedett, közben meg a "legalább 3 hónapig tudj már szoptatni"....pedig lett volna tejem , de a sok idegeskedés miatt kiapadt.Minden nő tud szoptatni, csak nagyon sok múlik azon, hogy a kezdeti napokban mit tapasztal? (1. babánál)
2010. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nehogy ezen emészd magad! én 4 hóig szoptattam, közben folyamatosan pótlás. fejemben nem fordult meg, hogy emiatt rossz anya lennék, vagy ilyesmi. annyira jó tápszerek vannak már, és ha azt eszik rendesen, akkor nincs ügy.
2010. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!