Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett hány ml-t...

Szoptatás mellett hány ml-t tudsz lefejni egy nap?

Figyelt kérdés
Hogyan csinálod? Úgy értem szopi után rögtön fejsz? Nekem nem vált be se az elektromos, se a kézi mellszívó. Saját magam fejem, de így legfeljebb 20 ml-t tudok lefejni abból a ciciből amiből nem szopizott.

2015. márc. 26. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

az elején nem volt rendesen tejem, a babám 30 mlt tudott szopni, és ugyanennyivel pótoltam étkezésenként neki, tápszerrel.

Ekkor szoktam rá, hogy reggelente fejek, rögtön szopi után (vagy fél órán belül, ahogy hozzá jutok). 3-6 hós koráig jobb napokon 80-120 ml jött le, rosszabb napokon 40-60 ml.

Most 8 hós a babám, most már csak délben fejek, mert már csak reggel este szopizik, de így is csak nagy nehezen 60 ml körül tudok lefejni.

2015. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát ez mindig változott :-)

előszőr elég se volt a tej. örültem,hogy jutott valamennyi neki

aztán napi 1 pohárnyit/zacskónyit kapartam össze,ez 180 ml volt. úgy,hogy kb 30ml-ként fejtem össze,6xrra,szopi után

aztán a fényidőkben 3-5x 180ml-t. a legjobb időkben napi 5 zacskóval tettem el,de ennek a nagyobb része éjszaka jött össze. megkínlódtam érte,alig aludtam csak 2 fejés között. kb egynegyede,harmada a szopik utáni fejésekből jön össze.

most változó. a napomtól függ,mennyire érek rá fejni. éjszaka már nem fejek,rengeteg tejet tettem el. este 10kor lefejem,6kor szoptatok a lányom eszik kb 2decit,aztán fejek olyan 70-150 között. szopik után kb 40-70 ml-t fejek,kb 15percre szopi után. előbb felesleges,a lányom kiűriti full üresre,bármennyi is legyen benne,az a 15perc kellhogy legyen még egy tejleadás. ebéd ki van váltva,az azelőtti evésnél nem 15perccel,hanem egy órával utána fejek,mert úgyis ebédel mást. így is szopik,egy deci körül,folyadékot nem fogad el semmi mást. utána vagy fejek,ha van időm,vagy nem változó. 9fele fekszik,én 10kor még fejek. ez kb egy deci szokott lenni. vanhogy csak 6kor meg tizkor fejek,már nem gyötröm magam úgy mint régen,nagyobb már és van félretéve.

neked is úgy kéne,hogy szopi után 15-20perccel lactina gépivel,dupla szívófejjel.(mindkettőt fejs) idő mire több lesz a tej,a szervezetnek szoknia kell. a fejésnél,amíg kell,a rendszeresség a fontos. pl. napi 8x legalább 15-20 percet,akkor is ha nem jön semmi.

2015. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szoptatás mellett napi 1 litert fejek le,anyatejleadó vagyok.

Ahogy az előttem szóló irta,ne közvetlen szoptatás után fejj,hanem 20-30 perc múlva,mivel szopi után nehezen indul be újra a leadó reflex,de egy kis idő után újra beindul és igy tudsz szaporitani,váltva fejd mindkét melled.

Betti

2015. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!