Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben? Tudnátok javasolni valamit, hogy mit csináljak? Már nem nagyon van tejem, de a babám éjjel csak cicin tud visszaaludni. Részletek lenn.

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám. Eddig szopizott, most hogy már minden étkezést kiváltottunk elkezdett apadni a tejem, eddig este és reggel szopizott, de már estére nem volt elég a tejem, kénytelen voltam tápszert adni, reggel pedig még szopizik, de már érzem, hogy akkor sincs sok tejem, elég hamar éhes lesz utána.

Örülök, hogy eddig tudtam szoptatni, persze jó lett volna ha sikerül 1 éves koráig, de önmagában ezen nem vagyok kiborulva.

De az a problémám, hogy éjjel ha megébred csak cicin tud visszaaludni. Napközben el tud aludni egyedül, sőt este lefekvéskor is csak annyit igényel, hogy legyek ott vele amíg elalszik, nem cicin alszik el, de éjjel csak úgy tud.

Ha elapad a tejem mit tudok csinálni?? Próbáltam már, hogy simogatom, vagy ringatom, de szopizni akar és csak úgy nyugszik meg.

Még annyit, hogy nem cumizik, sosem fogadta el, így ez a megoldás kilőve.

Jó alvó egyébként, szerencsére nem sokat kel éjjel, de most pont olyan időszakban vagyunk, hogy a fogzás miatt azért gyakrabban előfordul.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit csináljak?


2015. máj. 1. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Fejés? Laktoherb tea?

Én még nem vagyok, de nemsokára szerintem leszek hasonló helyzetben, úgyhogy én ezzel próbálom fenntartani a tejtermelést.

2015. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár a kisfiam 15 hós koráig szopizott, én is készültem arra, hogy mi lesz, ha elfogy a tejem, mert éjjel még sokat szopizott. Én úgy oldottam meg, hogy napközben megbarátkoztattam a cumisüveggel. Akkoriban még tejérzékeny volt, ezért kókusztejet kapott, amelynek az édeskés íze nagyon hasonlít az anyatejhez. Éjjel azt itattam Vele, amikor felébredt. Mindig elfogadta, és 1-2 nap alatt el is választotta magát. Már nem is bántam, ugyanis onnantól átalussza az éjszakákat. A cumisüvegre pedig nem szokott rá, átmeneti időszak volt, nappal sosem kérte. Így egy sírás nélkül elfelejtette az éjjeli cicizéseket. Ajánlom a kókusztejet, tényleg nagyon finom és baromi egészséges.
2015. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Még egy gyerek sem maradt úgy, hogy nem alszik, mert nincs cici. :) Persze nyilván az elején lehet nehezebb lesz megszoknia az új rendszert, de ez az élet rendje, nem kell rástresszelni, majd megtanul magától is visszaaludni. Ha felébred éjjel bemész, megsimized és kijössz. Mondjuk én előbb a nappali cicit szüntetném meg aztán az éjszakait, de semmiképp nem csinálnám úgy hogy nappal még cicizhet de este nem, ez csak bezavar.
2015. máj. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj, ameddig valamennyit is szoptatsz, szerintem nem fog elapadni a tejed. Ha ennyi étkezést kiváltottál, akkor nyilván kevesebb tejed lett, de Te is tudod, hogy éjjel nem az éhség miatt kell neki az anyamell, hanem a visszaalvás miatt. Arra meg elég amennyi van. Ha szeretnéd, hogy több tejed legyen, nappal is cicire rakhatod. Szerintem fogod tudni szoptatni 1 éves koráig ;) Csak engedd mellre, amikor kéri, nyilván nem 15X éjszaka, én is határt szabok ennek, de a 10 hós kislányom rossz éjszakáin 2-3 alkalommal mér mellre kérezkedik, amúgy át is alussza, ha minden rendben.
2015. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!