Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok amiért...

Rossz anya vagyok amiért eszembe jutott, hogy abbahagyom emiatt a szoptatást? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tejfehérje allergiás a babám. 7 hónapja nem ettem semmi olyan ami akár nyomokban is tejet tartalmaz, pedig mindig imádtam a joghurtot, a túrót, a tejet, minden tejterméket. Annyira szeretnék meginni egy turmixot, vagy legalább tejet önteni a kávémba...

Már csak kétszer szopizik egy nap, és egyre többet gondolok arra, hogy abba szeretném hagyni, de mindig lelkiismeret furdalásom van, és azt gondolom, hogy szemét vagyok, hogy a saját kényelmem miatt elválasztanám. Ti mit tennétek?


2015. jún. 19. 17:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és légyszi ne írjátok a rizstejet mint alternatívát, már ránézni sem bírok a rizstejre... brrr...
2015. jún. 19. 17:20
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Nem hinném, hogy rossz anya lennél, csak kicsit türelmetlen. :)
2015. jún. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem annyira türelmetlen sem vagy, 7 hónap az 7 hónap.. Szerintem ne görcsölj ezen, ha abba akarod hagyni, akkor hagyd, jobb a babának egy kiegyensúlyozott anyuka, mint egy ideges. És eddig szoptattad, az elején, amíg fontos volt. Ha arra a 2 étkezésre tápszert kap és nem anyatejet, nem fog összedőlni a világ.
2015. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Már nem kell feltétlenül szoptatnod. Gondolom, hogy már sok mindent eszik. Ettől nem vagy rossz anya.
2015. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem gondollak , rossz anyának emiatt . Viszont mivel már csak napi 2 szopizást igényel babád én türelemmel kivárnám, még szépen fogozatosan leszokik az anyatejröl a szopizásról. Rizs tej melett van más alternatíva is pl soya tej, kókusz tej, mandula tej a lehetöségek tárháza kifogyhatatlan. Természetesen te tudod mi a legjobb saját és babád szervezetének.
2015. jún. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem türelmetlenség.

Iszonyatosan ki tud éhezni a szervezet.

7 hónap az iszonyatosan sok idő.

Én az első 4 hónapban nem ettem semmi zöldséget gyümölcsöt, tejterméket, ezektől fájt a babám pocija. Én is áldozatot hoztam, és hoznék is. De nagyon nehéz. Testileg-lelkileg gyengének éreztem magam.

Itt bárki bármit mond, ezt neked kell érezni, hogy abbahagyod-e. Neked kell tudnod, hogy mennyire tudsz megbirkózni a lelkiismeretfurdalással.

Ha amellett döntesz, hogy abbahagyod, gondolj arra, hogy milyen jó dolgot tettél a babádnak, hogy 7 hónapig tudtad szoptatni. Mert bizony nagyon sokan vannak, akiknek nem adatik meg a szoptatás csodája.

2015. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Egy fenét vagy rossz anya. A gyerekednek hosszú távon sokkal nagyobb szüksége van egy boldog, elégedett, épelméjű anyára, mint az anyatejre.
2015. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
4.válaszoló. Azzal a türelemmel kivárással csak annyi probléma van, hogy sok baba akár 2 éves koráig is szopizik.
2015. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Én 15 hónapig nem ettem tejtermékeket, nem ittam tejet, mert a kisfiam tejfehérje-allergiás volt. Nem mondom, hogy élveztem vagy nem esett volna jól egy jó kis túrógombóc, de elfogadtam. Szoptatni akartam a fiam, hagyni akartam, hogy Ő hadd válassza el magát, amikor itt az ideje. 15 hósan egyik napról a másikra abbahagyta, azután tömtem magamba a jó kis pizzát, túrós ételeket, a joghurtokat, de addig nem is volt kérdés, hogy szoptatom a fiam, tehát ezek az ételek tabuk voltak számomra.

Most 4 hós a kislányom, Ő is tejfehérjés, újabb kb. másfél év tejmentes étrend:-[ Szuper! De Ő is megérdemli, hogy addig szopizzon, ameddig igényli.

A.te babád még pici. Egy héthónapost nem választanék el a saját igényeim miatt.

2015. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Várom még a további véleményeket, sokat segítenek, mert nagyon sokat vívódom ezen.

Nem 7 hónapos egyébként, ezt nem írtam, lassan egy éves, 4 hónaposan derült ki a tejfehérje allergia. A lefekvés előtti az egyetlen olyan étkezés amikor csak szopizik, reggel szopizás után reggelit is kap.

2015. jún. 19. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!