Vajon lesz tejem?

Figyelt kérdés
Tudom itt senki sem tud nekem biztos választ adni, de érdekelnek a hasonló esetek.
2015. júl. 1. 09:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Az anyukámnak szinte semennyi teje nem volt, és az ő anyukájának sem, vmint a nagyi testvérének és lányának sem. Anyám szerint egyszerűen csak "tejetlenek" vagyunk. Félek egy kicsit, hogy nekem sem lesz. Csecsemokent nem tapszeres voltam, másik anyukaktol hordták a tejcit. Sztem ez majdnem ugyanolyan védettséget jelent, mintha a saját anyám szoptatott volna. Manapság honnan lehet szerezni anyatejet? Miért mki tapszerezik?
2015. júl. 1. 09:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Hű! És mi alapján mondjuk meg?
2015. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Túl gyorsak vagytok nem bírtam részletezni, de azért köszi az igyekezetet!
2015. júl. 1. 09:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy bejottetek a semmire válaszolni és el sem olvassátok újból :(
2015. júl. 1. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, h vkinek ne jöjjön meg a teje. Olyan talán lehet, h megjön, de vmi miatt (nagy vérveszteség,stressz, gyógyszer, etc.) elmegy/nem szoptathat. Személyes tapasztalat, hogy aki ideje korán szül (pl.23.hét) annak is megjön a tej.

HA vki mégsem tud szoptatni lehet, hordani anyatejgyűjtő állomásról! Én a 2.gyerkőccel vagyok itthon, énis,tesóm is anno tápszeres volt, nekem mindkettő cicizett (cicizik). Egyrészt a baba egészségének sem mindegy, másrészt nem akarok tápszerre költeni. De ha nem lenne (elég) tej, nem vágnék a második gyereknél eret, ha tápszerre kellene váltani/kiegészíteni.Tudok olyan anyukát, akik minden nap hordják az anyatejet az anyatejgyűjtőről.A környezetemben lévő anyukák nagy része szoptat és nem tápszerezik.

2015. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdés alatt kell rögtön részletezni, nem kommentben külön!


Egyébként ha úgy állsz hozzá, hogy nekik se volt, nekem se lesz, akkor nem is lesz!

Ha csak nem szenvedsz valami miatt kóros tejmirigyhiányban, akkor fizikai akadálya nincs annak, hogy szoptass.

2015. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyilván aki szoptat, az nem fog tapszerezni, csak akinek nincs teje. Azért sztem mégiscsak van olyan, hogy egyszerűen nincs tej! Nem voltunk koraszülöttek sem, nem zavart be gyógyszer v ilyesmi, 50 éve talán meg még ennyire sem fujták fel a dolgot /mikor anyum volt csecsemő/.

Azért írtam kommentbe mert kérdésed túl rövid. ..off

2015. júl. 1. 12:42
 8/9 LadyLoss ***** válasza:
Van olyan, hogy tejmirigy elégtelenség. Ebben az esetben sajnos korlátozott az anyatej mennyisége, vagy egyáltalán nincs. El tudom képzelni, hogy ez a tulajdonság esetleg öröklődhet. Nem a mellek formájától, nagyságától, felmenők képességeitől függ, hogy tud e egy anya szoptatni, mert a tejmirigyek száma nagyjából egyforma minden nőnél. Hormonális oka lehet (prolaktin szint) vagy a tejmirigyek hiánya ha valaki nem külső hatás miatt (stressz,gyógyszer) nem tud szoptatni.
2015. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első gyermekemnek a kórházban tápszert adtak,mert nem volt tejem.Nem is akart itthon szopizni ,én meg azt hittem nincs elég tejem. Második babánk most született,biztos voltam benne ,hogy tápszeres lesz. Vele egy szobában voltam szülés után, gyakran tettem mellre. A kórházban még nem volt tejem,de tápszert nem is kapott, csak cukros vizet. Hazajöttünk szinte egész nap szopizott. Most4 hós és csak szopizik. Mindenki csodàlkozik rajta. Szerintem válaszd a baba - mama szobát és gyakran mellre tenni, gyakran mellre tenni. Ha még nincs sok tejed,1 hét múltàn sem, ne add fel,mert lesz!!!
2015. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!