Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen hátrányt szenved a...

Milyen hátrányt szenved a fiam, ha 3 hós korától nem tudtam szoptatni, és koraszülött?

Figyelt kérdés
gondolok itt idegrendszer, stb, immunrendszert tudom. Vádolom magam, de nem ment tovább.
2015. júl. 10. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

lehet lassabban fognak erősödni az izmai, nagyon tanácsos lenne napi gyógytornáztatni, vagy mindenesetre meghagyni neki a mozgás lehetőségét és motiválni játékkal, ha már meg akarja szerezni, az nagyon jó jel! problémásabb lenne nagyon sokkal, ha nem lehet az érdeklődését felkelteni, ha nem akarja megszerezni a játékot.

kicsit lassabban fejlődnek, mint egykorú társaik, de az életre nézve még lehet belőle tűzoltó, katona is :)


itt egy támpont

[link]

2015. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy milyen koraszulott. Hanyadik hetre szuleett? Oxigenhianyos volt, milyen allapotban volt a szules utan?
2015. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

kora ikreim közül csak egyikük kapott egyszer 20 ml anyatejet (ennyit tudtam csak kifejni és beadni neki), utána tápszeresek voltak.


Semmivel sem lettek betegesebbek, mint a kortársaik.

Makkegészséges kis rosszcsontok, az energiájuk végtelen!


Ne vádold magad.

2015. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A koraszülöttség miatt szélsőséges esetekben (drog, cigarettázás a terhesség alatt, ilyesmik) vádolhatnád magad, egyébként nem.

A tápszer pedig nem méreg, gyönyörű, egészséges tápszeres babákat láttam már. Anyatejes babák is tudnak betegesek, rossz immunrendszerűek lenni. Ezek sok tényezős dolgok, nem ezen a kettőn múlik. Egyébként kapott a tied anyatejet az elején, az is számít, de nem csak ettől függ. Felnőtt barátaim, akikről tudom, hogy koraszülöttek voltak vagy a családjukban van koraszülött, közöttük egyiken sem lehet észrevenni semmilyen elmaradást. Az idegrendszert azzal stimulálod a babánál legjobban, ha körülveszed azokkal az ingerekkel, amikre szüksége van és akkor amikor neki arra igénye van. Hozzátartozik, hogyha pihenni akar vagy aludni, akkor hagyni kell, az idegrendszernek ilyenkor szüksége van a pihenése és akkor is fejlődik. Az enyém nem volt koraszülött, de én soha nem ébresztettem, semmilyen okból. Hagytam, hogy akkor és addig aludjon, ameddig neki jól esik. Talán egy-két kivétel volt, kívülálló okok, de egyébként nem adtam be a derekam :)

2015. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Immunrendszer erősítésére pedig ott van a számtalan praktika, amit mindenki ismer, c és d vitamin.. de nem csinálok itt listát belőle. Ami még fontos, a sokat friss levegőn tartózkodás.
2015. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A szoptatás hiányától,semmi.

A koraszülöttségnél pedig sok minden lényeges. Hanyadik hétre született, volt-e oxigénhiány stb.

2015. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ditta323 ***** válasza:
Ne vádold magad, mert nem tudsz szoptatni. Semmilyen hátránya nem lesz attól, hogy nem szopizott. Én is és öcsém is táposak voltunk és doki csak akkor lát minket, ha jön a mamánkhoz, illetve, ha a lányomnak oltása van vagy státusza.
2015. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
31. hétre, toxéimás lettem, nem volt oxigénhiányos, semmi gond nincs vele tejfehérje érzékenységen kívül. Emiatt is mondták, hogy inkább kapjon tápot. Alkalmanként tudtam a végén neki adni 50ml-t összesen max 400 ml naponta, éjszaka egyszer 100 ml-t még, de fájt a hasa, és bukott sokat.
2015. júl. 11. 08:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Az enyém 36 hétre toxémia miatt,oxigénhiánya volt neki,de nem nagy mértékű,kis súlyú volt,és egyáltalán nem tudtam szoptatni. Teljesen jól fejlődött,egy kicsit alacsonyabb volt az átlagnál,de ez genetika inkább. Mozgékony,okos,ügyes lány.
2015. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm. Igazából lehet én is túlértékelem az anyatej jelentőségét. Csak azt szeretném, ha neki is meg lenne minden lehetősége, mint a továbbtanulás, ha akar. Persze tudom még bármi kijöhet, de eddig semmi baja, így lenne rá esélye. De a minap jött hozzánk egy nőgyógyász barátja a családnak és teljesen kiakadt, hogy nem tudom csak szoptatni a gyereket, hogy kell neki pótlást adni. És hogy neki mennyire fontos lenne az anyatej, stb. Kiakadtam nagyon és elküldtem egyéb helyre, amikor mondtam, hogy lehet le fogok állni, mert 20 ml-t tud csak kiszívni, na akkor már mindennek elmondott, és felállt és elment. Felesége még osztotta az észt egy darabig nem látta, hogy már teljese összeomlottam. Na ezek után még jobban kiborultam és szerintem akkor ment el ami még volt. Most mit tud egyszerűen az ember tenni, ha lejön 20ml és nincs több??? Hiába fejtem 2 hónapig folyamatosan 3 óránként még szopi után semmivel nem lett több. Szedtem motiliumot, attól kicsit több lett, de nem sokkal. És mostanra adtam fel.
2015. júl. 12. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!