Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig küzdenétek a fejéssel...

Meddig küzdenétek a fejéssel a helyemben? A háziorvosom lebeszélne.

Figyelt kérdés

sziasztok! 2 hónapos a kislányom, 3 napos kora óta nem szopik. az ok elég hosszú, legyen elég annyi, se védőnő, se szoptatási tanácsadó nem tudott segíteni. nem indul be a tejadó reflex. így fejek elektromos géppel kitartóan. csak akkor jön a tej, ha kézzel nyomkodom a mellem (igen erősen), miközben a mellszívó is teljes erővel szív. 1 óra alatt eddig 1 deci volt a rekordom, az átlag inkább csak fél deci. ha kevesebb ideig fejek egy alkalommal, csak pár miliig jutok, mert majd fél óra mire elkezd rendesen jönni (hát.. ez a rendesen is csak hozzám képest helytálló kifejezés).

van egy 17 hónapos kisfiam is, így nagyon nehéz. fejek hajnalban, éjjelm, délelőtt, délután. amikor csak tudok.

A háziorvosom azt mondta, hagyjam abba, ne tegyem tönkre a mellem. és hogy nincs már akkora jelentősége az anyatejnek, mint az első hetekben. nem tudom, mit tegyek! így is, úgy is lelkiismeret furdalásom lenne. ha fejek, akkor azért, mert a gyerekeimmel kevesebbet és türelmetlenebbül foglalkozom, ha meg nem fejek, akkor meg a kicsinek nem adok meg mindent, amit tudok. ördögi kör. és annyit hallani, hogy a kicsi tej is számít...

egyébként a lányom napi 7 és fél deci kaját eszik, ebből kb. 1 - 1,5 deci az anyatej. amikor tejet kap, fél óra múlva üvölt az éhségtől. 3800 grammal született, most 5 kiló.

Köszi, ha megosztjátok velem a véleményeteket! elég nagy dilemmában vagyok.


2010. márc. 4. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd, hallgass a dokira. Jó lesz a tápszer.
2010. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem is hagyd abba. Nekem sem szopott a kislányom, mert nem akart, így én is fejtem 2-3 óránként, de szinte alig volt tejem. Én 6 hetes korában hagytam abba a fejést, mert akkor 10 ml-ket sikerült lefejnem, egész nap kb. 70 ml jött össze, és akkor akislányom egy alkalommal 80 mlket evett, tehát már egy étkezést sem tett ki a lefejt tej.


A lényeg, hogy ne hibáztasd magad, te mindent megtettél! A mai tápszerek már nagyon jók, benne van minden ami a baba egészséges fejlődéséhez szükséges. A gyerekorvosod majd felírja a babádnak legmegfelelőbbet.


17 hós kislány anyukája

2010. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A tejcsid nagy valószínűséggel nem fog már beindulni, és az is valószínű, hogy apadni fog. Nem leszel rosszabb anya, ha abbahagyod a fejést, de tudom lelkileg milyen rossz ez, hiszen az ember még azt a 20 ml-ert is odaadja, mert az anyatej. Én is így voltam. Amíg tudod, fejd; de ha elkezd apadni, akkor már hagyd, semmi értelme. Esetleg az is segítene, ha odaadnád neki azt a x ml-t, és utána még tápival kiegészíted. Akkor éhes sem lesz, és azért anyatejcsit is kapott.

2010. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hagyd abba, én küzdöttem, és három hét alatt eredményre jutottam, szerencsém volt, mert 2 hónapig biztosan nem csináltam volna. Kitartottál, minden tiszteletem a tiéd, (nekem a 3 hét is brutál volt, le a kalappal, hogy 2 hónapig csináltad!) de a kislányodnak akkor is nagyon jó anyukája vagy, ha tápszert kap. Nagyon jó tápszereket lehet már kapni, és csuda egészségesek a babák a tápszertől is!

Ha abbahagyod, kipihentebb leszel, jobban tudsz figyelni a gyerekekre, és nem őröl fel a sikertelenség, nem leszel feszült, hidd el, ez sokkal többet ér, mint a 100ml tej!

Hagyd abba, és pihenj inkább:)

Nagyon jó babázást!

ҝ

2010. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm! tápszert kap javarészt, a tej csak tényleg napi másfél deci körül van.

azért a dilemmám, mert azt olvastam, hogy immunanyagok vannak a tejben, és ugye akkor az is számít, ha csak keveset is kap. persze annyi mindent lehet olvasni... hogy mennyire lényeges egy két hónaposnál a tej immunológiai szerepe, azt nem igazán tudom. az elején fontos, azt mondta a házidokim, a védőnőnek meg más a véleménye. szupi...

szerintetek?

2010. márc. 4. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagyon tudományos választ szeretnél, kb. 3 hónapos koráig fontos a babának az anyatej , mert akkora alakul ki az önálló immunrendszere. Ha szigorúan vesszük, ennyi lenne a szoptatás "lényege", de persze rögtön ehető táplálék , "ingyen" van (akkor minek másfelé ugrálni?) és lelki folyamat oda-vissza. Ám. A tápi sem mumus, ilyen etetési forma közben is lehet cirókázni a babát, csak "macerásabb" a készítése, mert ugye nincs kéznél. De a babának ez nem okoz lelki sérülést, és nem vezethető le semmiféle pszichikai tünet abból, ha valakit csak pl.2 hónapos koráig, vagy egyáltalán nem szoptatott az anyukája. A védőnők pedig mindig okosabbak szeretnének lenni az orvosnál, legalábbis én ezt tapasztaltam. Ha nem megy a szopi, nem kell körömszakadtáig ragaszkodni hozzá,amennyi van, azt oda lehet adni; de a babának a nyugodt lelkiállapotod az igazi lényeg.
2010. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
71%

Ha már szóba került a tudományos válasz:

[link]

Nem vitatkozás, csak szerettem volna hozzátenni.

2010. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is! sajnos azt hiszem sokáig nem fogom tudni neki a tejet adni, de még kitartok. megpróbálom azt a napi egy decit kitermelni, amit eddig, aztán ha ennél is kevesebb lesz leállok. ha csak két hétig is még bírom, könnyebb lesz a lelkemnek azt hiszem...
2010. márc. 5. 13:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Becsullek a kitartasodert!
2010. márc. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!