Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! A háziorvosom kedden...

SOS! A háziorvosom kedden beadta a h1n1 elleni védőoltást, és még szoptatok. Most olvastam, hogy szoptatós kismamáknak nem ajálnják. IGAZ EZ?

Figyelt kérdés
Mellesleg teljesen jól vagyok, nem volt semmilyen mellékhatása...
2009. nov. 12. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tiszta hisztéria keltés az egész.

minden védőoltásban van rizikó, de minimális. Több millió az 1-hez, hogy valakinél okoz problémát.

Szerintem babázz nyugodtan. :-)

2009. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amikor kiváltottad az oltóanyagot, adtak hozzá egy betegtájékoztatót.

Benne van, kimásoltam neked:


"Terhesség és szoptatás


Hasonlóan más prepandémiás vagy pandémiás influenza vakcinákhoz, a Fluval P esetében sem állnak rendelkezésre adatok a vakcina terhes nők körében történő alkalmazásával kapcsolatban.

Állatkísérletekben a Fluval P vakcina nem mutatott magzatkárosító teratogén hatást.

A vakcina terhes nők körében történő alkalmazásának előnyeit és lehetséges kockázatait az oltóorvosnak kell mérlegelnie a hivatalos ajánlások figyelembevételével.

A terhesség korai időszakában javasolható a terhes nők védelmére a velük egy háztartásban élők oltása.


Szoptatás ideje alatt a Fluval P alkalmazható."

2009. nov. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nálunk már a család beadatta, egyedül az a kretén anyósom nem akarja, mert fél, hogy lebénul tőle... nevetséges!!! Az a gond, hogy sajna ideiglenesen nála lakunk, és még dolgozni jár, szóval bármikor hazahozhatja az influt... Nagyon féltem a gyerkőcöket!!!

Mit egyek, hogyan győzzem meg...azt mondta, hogy még a gyerekek érdekében sem adatja be, ha addig él is...

2009. nov. 12. 23:06
 4/11 A kérdező kommentje:
bocsi... nem mit egyek, hanem Mit Tegyek?...:)
2009. nov. 12. 23:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Kerüld a gyerekkel, egyértelműen fejezd ki, hogy téged ez zavar, ne add a kezébe, ne engedd a közelébe a babádat. 2. vagyok.
2009. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ha ti már beadattátok akkor védve vagytok, nem?
2009. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a babájának nem lehet beadni, több mint valószínű, hogy egy év alatti a baba. 2 vagyok.
2009. nov. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még kicsik a gyerekek (2 éves és 6 hós), és azt mondta a dokink, hogy inkább a családot oltassuk, minthogy a kicsit bombázzuk az oltóanyaggal... A picúrka még nem is kaphatná. A családban már még a kismacska is be van oltva a gyerekek miatt, csak az anyós nincs... és sajna ahogy ismerem, nem is lesz. Sőt még én vagyok a gonosz, mert azt akarom, hogy lebénuljon nyaktól lefelé (az oltástól)... Szép! :(
2009. nov. 13. 00:02
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Már bocs, de azért kretén valaki, mert nem adatja be az oltást? Hát én sem fogom, pedig terhes vagyok, de inkább próbálom megelőzni. Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit csináljon.
2009. nov. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak: én úgy értelmeztem, hogy nem azért kretén, mert nem adatja be, hanem azért mert azért nem adatja be, mert le fog tőle bénulni.

Egyébként én is szoptatós vagyok és én sem adatom be magamnak.


Kérdezőnek:

Egyszerű a képlet.

A verzió: nem fogdoshatja, puszilgathatja a babákat. Jó messziről nézheti őket.

B verzió: megtesz minden óvintézkedést, vitaminokat szed, maszkot vesz fel, lehet kapni "száraz" kézfertőtlenítőt pl: [link] Minden tapi előtt a szemed láttára bemosakodik.

2009. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!