Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napos lányom lassan szopizi...

10 napos lányom lassan szopizik így vagy órákig tart és akkor is éhes marad, vagy 20 percenként felébred, és sír mert, éhes. Ez attól lehet, hogy kevés a tejem?

Figyelt kérdés
Sürgősségi császármetszés után nem volt elég tejem, kórházból hazatérve semennyi. Azóta van de kevés szerintem. Tápszert adok a babának kiegészítésnek mert muszáj. Iszom laktoherb teát és minden etetés után mellszívózom. Viszont a kicsi úgy szopizik, hogy folyton elalszik közben. Így órákig a szoptatok, a tejem viszont nem lesz több. Ha elegendő tejem lenne jobb ütemben szopizna? Azért alszik bele, mert nincs elég? Ötletek hogyan lehetne több tejem?

2015. okt. 11. 02:39
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Minden ekkora baba lassan szopizik, nekik ez meg nagyon faraszto. Plusz a gyomruk akkora mint egy cseresznye, nem kell bele sok.

Biztos kell a tapszer ? Probald cicire rakni sokszor, ikyenkor teljesen normalis, hogy egesz nap cicizik ! Ugy indul be a tej.

2015. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, kevés a tejed. Rakd többször mellre és be fog indulni a,tej! :)

Sok sikert!

2015. okt. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem szopik hatékonyan, hiába van cicin órákig. Ennek oka lehet a tápszer is, ha azt cumisüvegből kapja.

Azért alszik bele, mert elfárad a melóban :-) Ha nincs elég, és éhes, akkor nem aludna, hanem ordítana.

Tápszerről lassan le kéne állni, vagy legalábbis ne cumisüvegből kapja.

Kitartás, hamarosan megerősödik a kislányod, és hatékonyabban fog tudni szopni, és nem lesz ennyire kimerítő az egész. Addig is fejjél még, hogy legyen elég tejed, bár a legjobban maga a szoptatás serkenti.

2015. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt. Császár után 3.napon beindult a tejtermelés,meglepően sok. Haza is engedtek tápszer recept nélkül,mert úgysem lesz rá szükség...otthon a második nap olyan érzés volt mintha elapadt volna,lógott a cicim,puha volt,a fiam csak cumizott rajta,de utána nem aludt,hanem(ahogy előttem már írták)sírt,éhes maradt. Barátnőm segített ki tápszerrel. Én is ittam teát meg homeos bogyókat szedtem. Egy idős védőnő barátommal beszéltem,megfogadtam a tanácsát. Két napot rászántam, mellém fektettem,és amikor sírt mellre tettem,lényegében egész nap szoptattam,nem adtam tápszert,szopik után még ki is fejtem,akkor is ha nem jött semmi. Szerencsés voltam,mert 4 hetes korától átaludta az estét,de éjszaka is felkeltem fejni, és fejtem akkor is amikor feszített a cicim. Mindig lefejtem mind a két mellemet. Volt amikor fejés után 10 perccel szopizott,ilyenkor is mellre tettem,bár elég üres volt,ha sírt utána,odaadtam neki a már lefejt tejet.Negyedik napra úgy beindult a tejtermelés,hogy két év után liter számra dobtam ki fájó szívvel az elrakott lefagyasztott tejet. Az egész kitartás kérdése. Ha stresszelsz rajta romlanak az esélyek. A mellé tápszerezés után kevesebbet fog szopni,mert a cumisüveg neki (is)könnyebb út,amitől egyre kevesebb lesz a tejed. Egy hátránya volt ennek a sűrű mellre tételnek. Napi mennyiség megvolt,csak sűrűbben szopizott kevesebbet,és ez végig megmaradt,nem tudtam semmit igazítani a szoptatáshoz,mert össze-vissza volt. De végülis megérte a sok kínlódás-mert hát az volt! Kitartást,ne add fel!
2015. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az normális,ha sokáig szopizik ekkora baba,de azért jól kéne tudnia lakni-

Nálunk az volt a helyzet,hogy le volt nőve a kis nyelve(a nyelvféke túl rövid volt alul),ezért nem tudott hatékonyan szopni,pedig rengeteg tejem volt(anyatejleadó vagyok,napi majd 2 liter tejem van).Evés után fél órával már éhes volt,1 óra alatt szopott 40 ml-t...Védőnő tanácsára elvittem sebészetre 1 hetesen,felcsippentették a kis nyelvét.Onnantól fele annyi idő alatt,dupla mennyiséget szopott,megelégedett,nem sirt többet...Nem is tudom mi lett volna,ha a védőnő nem veszi észre ezt a problémát...

Nem biztos,hogy nálatok is ez van,de egy hozzáértő szem azért rápillanthat,ki tudja,azelőtt én sem hallottam ilyenről.

2015. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!