Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák! Ti adtok...

Szoptatós anyukák! Ti adtok vizet is a pár hetes babatoknak? Fel kell forralni? Vagy jó a jana baby is forralni nélkül?

Figyelt kérdés
Szinte éjjel - nappal cicin van, ezen szeretnék változtatni kicsit. ..
2015. okt. 23. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
A cici valószínűleg megnyugtatásképpen kell neki, nem folyamatosan a tej miatt. Én amíg kizárólag szoptattam, nem adtam mellé semmit, csak mikor a hozzátáplálást megkezdtem. Inkább cumit próbálnék.
2015. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak, a csapvizet forrald, a babavizet nem kell.
2015. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adtam szoptatás mellé vizet, csak 38 fokos melegben. Nem hagytam őket éjjel-nappal mellen, ha szükséges volt, két szoptatás között dajkáltam őket.

Ha vizet adsz bármi okból, akkor fel kell forralni. A Jana baby is jó forralás nélkül, de felbontás után csak 24 óráig, utána azt is forralni kell.

2015. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Próbálkoztam sokáig a cumival, de egyszerűen nem kell neki. .. Ezért gondoltam a vízre. .. :/
2015. okt. 23. 15:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A jana baby adható 4 hetes kisbabának is? Nem tudom, hogy altassam, nyugtassam. .. és közben figyelni kell a nagyobbik testverre is, illetve a házimunka, tisztálkodás, szakdoga... nem egyszerű :)
2015. okt. 23. 15:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Babavizet nem szükséges forralni, viszont felbontás után hűtőben kell tartani és 24 óra után már azt is forralni kell.

Mellegleg nincs szüksége anyatejes babának folyadékpótlásra, de ahogy gondolod :)

2015. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A víztől nem fog túlzottan megnyugodni, ha anya kell. Nálunk mindkettő utálta a cumit, ezért amíg nem találták meg a saját ujjacskájukat, az én kisujjamat szopizták, ha már nem bírtam cicivel :-D (rövid köröm, körömmel a nyelv felé)

Nem könnyű nagytesó mellett, de ez ilyen üzem :-s lehet, hogy épp növekedési ugrása van, azért eszik annyit? Akkor meg muszáj lenne ennie, nem jó a cumi szerintem.

Pár hét, és könnyebb lesz! Kitartás! Amilyen feladatot csak tudsz, passzolj le valakinek, amíg elmúlik a cicimánia ;-)

2015. okt. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs szüksége más folyadékra. Én nem adtam, már 4 hós a lányom de még anyatejen kívül mást nem kapott. Amikor a nagy melegek voltak nyáron, akkor próbálkoztam vízzel-teával de el se fogadta.
2015. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:) :)

Nem adtam vizet amíg kizárólag szoptak.És szerintem a Ti esetetekben sem fog a víz segíteni.


Nekem a harmadik is borzasztóan cicis volt, élénken él emlékeimben ahogy a pár hetes ciciző babát a bal karomon tartva kakaós csigát készítettem a két nagyobbnak. Jelentem: egy kézzel is kivitelezhető az egész folyamat, kivéve a feltekerést, ahhoz le kellett tegyem a picit.


Ha már nagyon nem bírtam, akkor a kisujjam felfordított utolsó percét adtam a szájukba, azt szerette szopogatni mind a három. Aztán melyik hogyan: a nagy semmilyen szopogatósdit nem kért, a középső 1-2 hétig cumizott, aztán ő is kinőtte ezt az állandóan-legyen-valami-a-számban időszakot, a kicsi pedig megtalálta a jobb keze mutató-, és középső ujját, és azt szopogatta kb 3 hónapig, amíg ki nem jött az első foga. Amúgy hordozott baba volt mind a három, esetleg érdemes kipróbálni.

2015. okt. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!