Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt szoptatós anyukák...

Tapasztalt szoptatós anyukák hiszti ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
egy hetes babám a kórházban szépen szopott, de mióta hazajöttünk irdatlan hisztit vág le amikor mellre akarom tenni. kapálózik, sikítozik, ordít, rúg, sehogy sem akarja elkezdeni az evést. nagy nehezen elfogadja de a 20 perces próbálkozások minden etetés előtt nagyon fárasztóak. ráadásul amúgy is rossz alvó éjszaka. mit javasoltok ? párommal úgy gondoljuk, talán az lenne a legjobb ha fejném és cumisüvegből kapná.
2015. nov. 14. 12:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, akkor egy csónakban evezünk azt hiszem, én is elkezdtem a cumiból etetést és azóta még annyira sem kéri a mellem, kényelmesebb neki így. viszont vagy nem elég a tejem, vagy nem tudok eleget lefejni, nem tudom, de tápszerrel kell kiegészítenem. :(
2015. nov. 15. 17:15
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor tenyleg egy csonakban evezunk, mert nekem sem volt eleg tejem. Pedig pumpaval fejtem is. Aztan ajanlottak az un. 'horrorfejest'. Ez szaporito fejes.

7-7 5-5 3-3 1-1 percet kell fejni felvaltva, akkor is, ha mar nem jon tej. Ettol aztan beindult a tejem.

Azota mar paros feju elektromossal fejek etetes elott 20 percig, es megvan a fejadag. :)

Probald ki, ezt a szaporito fejest.

2015. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sajnos valószínűleg azért van kevés tejed, mert fejed, és nem szoptatsz. A leírásod alapján nagyon hamar el fog apadni. Szerintem az általad leírtakat sokan végigcsináltuk az újszülött babáinkkal, te hamar feladtad szerintem.


Kell egy kis idő, amíg a baba megerősödik, amíg megtanul büfizni, kitanulja a szopás technikáját, elég erős lesz ahhoz, hogy annyit egyen, amennyitől jól is lakik. A kisfiam egyszerűen elfáradt és elaludt, ezért fél óra múlva éhesen felébredt, és kezdhettük az elején. Volt, hogy háromnegyed órát sétáltam éjszaka vele, hogy büfizzen... Kb. két hét, és sokkal jobb lett, 2 hónapos korára pedig szépen beállt minden, van mellette szabadidőm, tudok aludni.


Az a baj a fejés+cumival, hogy nem fog már szopni, a tejed elapad, mert csak fejéssel nem tudod fenntartani, illetve csak annyi munkával, amit valószínűleg nem fogsz bírni. Ha szeretnéd, hogy anyatejes maradjon, hagyd abba a cumit, és szoptasd, ha kell, óránként! Csak akkor fejj és cumiztass, ha alapvetően nem bánnád, hogy tápszeres legyen a kicsi.

2015. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

KEdves Utolso, 13-as vagyok.

Nem tudom, hogy nekem irtad-e vagy a Kerdezonek, hiszen mindketten ugyanabban a helyzetben vagyunk.


Elmeletben mi is tudjuk, hogy jobb lenne szoptatni, mint fejni, de egy hasfajos babaval nem olyan egyszeru. Egy kolikas babanal nem csak a ki nem bufizett bubi okoz hasfajast, hanem egyszeruen gyenge meg a belrendszere. Sajnos muszaj cumival etetni, hogy legalabb ehes ne maradjon.


Az elapadas pedig butasag. Lassan 4 honapos a babam, es fejek, es nem apad el. Ugyanolyan, mintha szoptatnek, es nem faraszto. Napi 5x20 perc. Addig elolvasom a neten a hireket, Gyakorizok :) stb..

Az igaz, hogy elapadna a tej, ha nem fejnek, de ez a szoptatasra is igaz.

2015. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
41%
Az én babám elmúlt két hónapos,ugyanezt végigcsináluk,de mi vettünk Colief cseppet. Nem adtam neki annyit ami rá van írva,csak az esti etetésnél. A tejci emésztésében segít,nézzetek utána esetleg. Nekünk már nem kell használnunk,de én meglepődtem a hatásán.
2015. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!