Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan legyen több tejem végre?

Hogyan legyen több tejem végre?

Figyelt kérdés
Egy hetes babám már a kórházban tapit kapott, mert tejem nulla, és lapos a bimbóm, bekapni se tudja. Szegenynek esett a cukra, muszáj volt. 4. napon elkezdett folyni, de azóta sincs 10 mlnel több etetésnél. Vettem avent szívót de nem lett azzal se több. Kézzel is fejek annyit. Iszok Mecsek teát napi 4 5 litert. Nem tudok már mit csinálni, sokat sírok emiatt. 3 óránként mellen van, legalább fél óráig.
2015. dec. 3. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Félóra kevés egy egyhetesnek, többet hagyd!

A babám ekkora korában szinte szünet nélkül mellen volt.

Próbáld bimbóvédővel!

2015. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Gyakrabban tedd mellre, akár óránként vagy másfél óránként, és akkor meglátod gyarapodni fog a tejed. MÉg nagyon pici a baba is, lehet gyakran ciciztetni.
2015. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De 2 etetés közt alszik. Etetésnél is sokszor bealszik. Fél óra minimum de egy óra is szokott lenni. Védőnő szerint max 20 perc, mert kifárad.
2015. dec. 3. 12:31
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
egyél rengeteg kalácsot, pizzát, és minden szopi előtt után 3-3 dl vizet! a szaporító fejést próbáltad? a 7-5-3-1 módszert?
2015. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még nem, mert nem tudtam pontosan hogy kell, de teszek egy próbát. Van esély, hogy több lesz?
2015. dec. 3. 12:40
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
igen, nekem a kórházban láz miatt csökkent le 10 ml-re a tejem, ennyit tudtam fél óra alatt kifejni...a babám nem tudott rendesen szopizni, és 5 napba telt, mire a "bababarát" kórházban mellszívóhoz jutottam, és végre lecsapoltak, illetve szereztem egy bimbóvédőt, azzal a babám is elkezdett végre szopizni. De mivel nem tudott 10 milinél többet enni, pótolni kellett. Már a 2. héten elkezdtem ezt a fejést, reggel és este csináltam, tehát napi kétszer...egyre többet szopizott tőle, közben toltam a szénhidrátot, de még így is 2-3 hétbe tellt, mire visszajött és eltudtuk hagyni a tápszert. Szóval ez sem hoz két nap alatt eredményt, de 4-5 nap alatt már fogsz vele tudni 40-50 milit adni a babádnak, aztán végül majd a mélyhűtőbe is jut ;) sok sikert
2015. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

És a leírtakon túl, próbálj meg egy kicsit megnyugodni, és nem sírni, mert stressz nem tesz jót sem neked, sem a babádnak!

Nyugi, ha ne adj isten mégsem sikerül, akkor felnő tápszerrel, nem ő lesz az egyetlen, ezen nem múlik semmi!

2015. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, remélem vmelyik segíteni fog. Amúgy felpontoztam mkit, hiszen minden válasz hasznos volt.
2015. dec. 3. 13:16
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Tedd sűrűn mellre a babát és próbáld meg élvezni a szoptatást. Bújjatok össze, gyönyörködj a babádban és ne azon agyaljál, hogy mennyit eszik. Mérd az evését, ha kevés utána adj tápszert.

A stressz a legrosszabb a tejtermelésnek.

2015. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Bizony, a legelső, hogy megnyugodj. Arra gondolj, akármi is lesz, a babád éhen halni nem fog. :)


Ha a két etetés között jól alszik, és mikor ébren van, élénk, jó kedélyű, akkor valószínűleg elég a tejed. Ne fejd, hanem minél többet tedd mellre a babát, napközben akár kétóránként is. Nem baj, ha alszik, álmukban is tudnak kicsit enni. Igyál sokat, zuhanyozd a melleidet meleg vízzel a zuhanyzás végén, állítólag az is jót tesz neki.


Ami még nekem nagyon kellett az első hetekben, az az alvás. Amint tudtam egy fél órát aludni, rögtön több lett a tejem! Ahogy elalszik a kicsi, rögtön menj te is aludni, ne foglalkozz a háztartással, most nem az a fontos. :)

2015. dec. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!