Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kislanyom 14 honapos, meg...

A kislanyom 14 honapos, meg mindig szopizik. A nogyogyaszom szerint mar le kene szoktassam. Mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés
O imadja a cicit, en is szeretek szoptatni. Ma nagyon meglepotem, mikor a nogyogyaszom azt mondta, hogy ideje lenne abbahagyni a szopit, mert mar ugysincs semmi taplalekanyag a tejemben. En ekozben mindenhol azt olvasom,hogy minel tobb idejig szoptasson,aki tud.Megjegyzem,hogy rengeteg tejem van,sokszor ki is kell fejjem.En pedig meg nem akarom abbahagyni a szoptatast.
2010. márc. 23. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
A nőgyógyásznak semmi beleszólása nincsen ebbe,hacsak egészségügyi indok nem áll mögötte vagy tesót szeretnétek.
2010. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Ma divat a sokáig szoptatás.De már én is olvastam olyan tanulmányt,hogy egy éves kor után már az anyatejnek semmi tápértéke nincs.Sőt,holland kutatók találkoztak olyan esettel,amikor az anyatej egyéves kor után toxikus anyagot tartalmaz.Most folynak az erőteljesebb kutatások a témában.

Az anyatej az első 9 -10 hónapig szükséges.Utána már,ki-ki döntse el maga,hogy szoptat-e továbbra is.

2010. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
nekem az első közel 3 évig, a kicsi 2 és fél és még mindig.Ráadásul terhesség alatt is végig, utáni is a fenti ideig.
2010. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Addig szoptass amedig mindkettőtöknek jóesik. Én 22 hónapig szoptattam, a fiam magától választódott le.
2010. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Hát a nőgyógyászom nekem is azt mondta hogy ideje lenne leállni a szopiról(2éves)De mégis kit érdekel mit mond???Én megkérdeztem miért is???Erre ugyanezt a választ kaptam.Megkérdeztem ugyan őt miért bántja az hogy ő még szopizik.Válasz:háát mert már biztos fárasztó.Megkérdeztem neki?Mert nekem nem.És nem akarom abbahagyni addig amig van tejem.Ezzel le is zártuk a témát.Úgysem mész mindennap hozzá,meg egyébként is tudod azért van két füled hogy az egyiken be a másikon ki.Két kezed meg hogy miközben rácsapod az ilyen okoska majomra az ajtót bemutass :D:D

Szóval csak nyugodtan szopizzatok.Még mi is szopizunk 2évesen

2010. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne hagyd! A dokik tudnak furcsákat mondani...
2010. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
szerintem igaza van. élettani szempontból ilyen korban már semmi jelentősége nincsen, hogy szopizik-e vagy nem. max. pótcselekvés.
2010. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Élettani okokból.....ez tetszik! A MASLOW-i piramis alsó 3 alappillére a következő:


Fiziológiai szükségletek: víz, étel

Biztonság

Szeretet és összetartozás


A szoptatás 1 éves kor után is egy gyermeknek pont ezt fedi le!


Ha ő ezt még igényli, akkor miért is kéne leválasztani?? Az én 10,5 hónapos kisfiamnak még mindig teljes boldogság szopikázni, és nekem Ő a legfontosabb az életemben, persze hogy rábízom a döntést, mikor kívánja elhagyni a cicit. Ha 2 évesen, akkor majd akkor. :)

2010. márc. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Van-e tápértéke vagy nincs, ha egyszer mindketten szeretitek a szopizást, akkor miért kellene abbahagyni?
2010. márc. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

vajon miért mondta a nődoki,h ideje lenne befejezni a szopit? kifejtette amugy,h miért? kiváncsi vagyok,mert én is 2 éve szoptatok.

Érdekes világban élünk,eddig azt mondtak az okosok,h minél tovább szopik a baba,az a jó.Most meg pont egy orvos mondja,h "majdnemhogy semmi értelme"???

szerintetek? döbbenet...

2010. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!