Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptat, annál hogy...

Aki szoptat, annál hogy vannak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Bocs, ha hülye kérdések.:)


1.A gyerek, ha cicin alszik el, akkor az ember kihagyhatja a büfiztetést? Az nem baj a gyereknek, ha nem jön ki a levegő?


2.Az igény szerinti szoptatásnál honnan tudom, hogy azért sír-e, mert fáj a hasa, unatkozik, fél vagy azért, mert enni akar? Minden sírásnál meg kell kínálni étellel? Csak, mert ha nekem kinyitják a hűtőt, akkor is eszem, ha nem vagyok éhes.:)


3. Ha valaki 3-4 óránként szoptat, az attól még lehet a gyerek saját igénye is, vagy csak önkényes napirend lehet?


4. Ha a meztelen mell látványát megszokja a gyerek (akár a 2-3 éves is, akit még esetleg szoptatnak), akkor az ember nyugodtan át is öltözhet előtte, míg gyerek?



2016. ápr. 26. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

1. Az oldalára tettem le, úgy aludt. (de félálomban is tudnak böfizni).


2.Először megpróbálom megnyugtatni, és a "végső megoldás" a kaja. Nem minden nyikkanásnál cicire teszem.


3. Attól függ, miért szoptat 3-4 óránként. Akkor igényli a gyerek, vagy anyuka így "állította be"?


4. 6 hónapig szoptattam, most 3 éves a fiam, mégis átöltözök előtte. Nem tudom, miért lenne bármi összefüggés a kettő között. A tápszeres gyerek előtt nem szabad átöltözni???

2016. ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

1. Én kihagyom a büfit.


2. Húzza a pólóm, fordítja a fejét oldalra, hápog-tátog :)

Ha amúgy nem éhes és mellélőttem 4 korty után abbahagyja :)


3. Lehet. Vannak ilyen babák :)


4. Előtte öltözni??? Ahogy járni tudott jött utánam magától mindenhova, fürdőbe, wc-re is, levakarhatatlan :-)))) A meztelen cicim a legkevesebb, amit lát :P

2016. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

1. Babafüggő, de általában nem jó a büfiztetést kihagyni, mert a gyomorban maradt levegőtől aztán fájhat a hasa, sőt bukhat is tőle. De a legtöbb baba álmában is tud büfizni, aztán le lehet rakni aludni.

2. Nem feltétlenül tudod. Nem kell minden sírásnál megkínálni étellel, ki fogod tapasztalni, mikor kell mellre tenni, mikor nem. Pl. ha kis dajkálásra megnyugszik, akkor nem éhes. Vagy ha huzogatja a lábát, akkor valószínűleg fáj a hasa. Vagy ha 20 perce lakott jól, akkor valószínűtlen hogy újra éhes.

3. A babák általában néhány hét alatt beállnak egy viszonylagos napirendre, és 2-5 óránként kérnek enni (feltéve ha az anya nem minden nyekkenésre rakta őket mellre).

4. Ha nem vagy szégyellős, akár a 10 éves gyereked előtt is átöltözhetsz, ha meg szégyellős vagy, akkor nyugodtan menj át a másik szobába már az egy évesnél is.

2016. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

1. Éjszaka kihagyom a büfit- mert én is bealszom, nappal viszont muszáj büfiztetni, mert ha nem, felébred, és tekeri magát. Neki nem jön ki fekve a büfi. Hasfájós babánál baj, ha bennmarad a levegő, mert abból szép nagy ordítás lesz :)


2. előbb-utóbb megismered, hogy melyik sírás melyik, ha éhes, többnyire tömi a kezét a szájába, ha a hasa fáj, tekergeti magát, ha kakis akkor először csak nyekereg, aztán kiabál. Ha egyik előbbi sem jön be, akkor unatkozik.

3. : nálunk soha nem telik el 3-4 óra, leszámítva az éjszakákat, nappal képes óránként is enni...Szerintem egy babát nem lehet órára etetni, ha éhes, ordítani fog mint a sakál, és ki akarja azt hallgatni. Ők nem nézik az órát.

4.: a mell nekik ugyanolyan testrész jódarabig, mint akármelyik másik (kezed, lábad), a szeméremérzetük majd ovis kor körül alakul ki. Mi simán átöltözünk a majd 5 éves mellett, ő ugyanilyen vidáman rohangál egy szál fütyiben itthon, ha úgy van kedve. Majd ha már valakit zavarni fog, elkülönülünk öltözés közben.

2016. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1) nem kapkodtam fel büfiztetni. Általában ha bealudt, felébredt pár perc múlva magától, ekkor büfizett, majd aludt tovább.


2) az elején sehonnan, mert még differenciálatlan a sírásuk, később lehet csak megkülönböztetni. Addig annyit tehetsz, hogy végigjátszod a lehetőségeket (pelenka, hideg-meleg...), és utolsónak ajánlod fel a melled. Azt azért jó tudni, hogy a komfortszopi is egy igény, nem csak etetés céljából kellhet neki a melled. Ezt meg lehet próbálni kiváltani játszócumi adásával, de ez bizonyos babáknál (nem mindnél) cumizavart okozhat (ugyanúgy, mint a cumisüveg).


3) lehet, de jellemzően nem az első 1-2 (nálunk 4) hónapban. Minél kisebb, fiatalabb, annál gyakrabban kér (kivételek persze itt is vannak).


4) értelmezhetetlen számomra. Nem konkrétan a mell látványa szoktatja őket hozzá a meztelenséghez. Ha otthon teljes természetességgel vetkőzöl, öltözöl előtte, akkor ő is természetességgel emeli ezt be (aztán ez vagy megváltozik tinikorban és szégyenlős lesz, vagy nem).

2016. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. alapvetően ki csak pocakfájáshoz vezethet...ha nem érzékeny a babád kihagyhatod, nekem hasfájós volt muszáj volt vagy negyed óráig büfiztetni

2. alapvetően próbáld megnyugtatni másként és ha nem megy, valószínű éhes. akkor tedd cicire. a másként alatt ringatást, dajkálást, mondókázást, figyelemelterelést értek

3. egyrészt vannak babák akik maguktól átállnak kb. 8. hét körül a 3-4 óránkénti evésre. másrészt nevezhetjük önkényes napirendnek. Én bevezettem ezt, csak a babám előnyére vált. sosem lett cicifüggő mint igény szerint szoptató barátnőim gyermekei..és nagyon kiegyensúlyozott nyugodt baba. én is igénylem a rendszert és mivel az én gyerekem, rám ütött, nyilván ő is igényli. legalább is sokkal nyugodtabb mióta van napirend

4. én nyugodtan át öltözök előtte (1,5 éves) ennek semmi köze a szoptatáshoz

2016. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 26. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Az én fiam akkor is tudott büfizni, ha letettem a kiságyba aludni. Hason simán kijött belőle a büfi/levegő, meg se ébredt.


2. Onnan, hogy minden sírási hang más. Alapvetően 5 féle hang van ahogyan sírnak a babák. Volt a youtubon egy videó Oprah műsorában volt egy csaj aki bemutatta ezt az 5 hangot, de sajnos mostanában nem találom, de ha kutatsz egy kicsit lehet, hogy máshol fenn van. Abban a pár perces videóban tök jól bemutatták az éhes-büfizős-hasfájós-pukizós(az 5. nem jut eszembe) sírást.


3. A gyerek azt szokja meg és gyakorlatilag az lesz a saját igénye is. Azért van az, hogy amikor 2-3 hónaposan éjjel-nappal 3 óránként keltik enni akkor később 1 évesen is éjszaka is 3 óránként fognak kelni, és lesznek az anyák kialvatlanok.


4. Amikor örülsz, hogy zuhanyozhatsz, miközben a gyerek végignézi minden mozdulatod nem az fog érdekelni, hogy mennyire vagy prűd...

2016. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8: azért a prűd elég durva szó.
2016. ápr. 27. 11:03
 10/10 anonim ***** válasza:

1,gyereke vàlogatja. Kisfiam nem igényelte, nem volt hasfàjós sem,kislànyom szörnyű nyöszörgést ad elő alvàs alatt,ha nincs büfi.

2,ha a keze a szàjàban van vagy cicikeresést véges,éhes,később a sìràs differenciàlódik és ezért hallod amikor éhes.

3,gyerekfüggő, kisfiam 2-8órànként evett,lànyom pontosan 3órànként igény szerint mindkettő.

4,csalàdi szokàs illetve ember függő,van ahol ez teljesen természetes van aki meg kerüli

2016. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!