Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hetes kisbabám bealszik...

Anneee25 kérdése:

8 hetes kisbabám bealszik szoptatás közben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kisfiam eddig ha megkapta a cicit,gyorsan,aktívan,éberen megette az adagját,büfizett,nézelődött,aludt. Újabban azt csinálja, hogy bármennyire kiéhezve rakom cicire,3 -4 korty után hosszú percekre(10-15) bealszik,majd megébred,újra dzopizik,de gyengén és keveset. Büfiztetés közben is álmos,ha lerakom alszik msx 20 percet sír,cicit kér,majd ahogy megkapta újra alszik. Szóval ágyban sír,cicin meg alszik,és órákon át nyüglődünk,tart egy szoptatás.Ís akkor is jóval kevesebbet eszii,mint az adagja. Végül az alvásidő elmegy és már belecsúszunk a következő szopiba.

Mit tehetek, hogy normálisan tudjon szopizni,majd aludni?

Első babás anyuka



2016. máj. 19. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem két gyerekem van és szoptattam őket másfél éves korukig. Nekem a Péterfy Sándor utcai kórházban is mindig bealudt az újszülött második babám, ott rendre felébresztették, simogatással, az álla alatt pici nyomkodással, hogy ébresztő, most evés idő van. Azt is javasolták, hogy ne hagyjam bealudni, amíg nem evett eleget.

Nálunk teljes mértékben a napirend vált be, ami persze változik a hónapok során, ahogy fejlődik a kicsi. Tehát, ha kialakítasz neki egy megfelelő napirendet, 3 óránkénti szopizással és tartod hozzá magad, az egyrészről neki is óriási biztonságot fog nyújtani, hiszen hamar megtanulja, hogy mi miután következik, másrészről neked is óriási könnyebbség lesz, hiszen kiszámíthatóbbá válnak a hétköznapok.

Én táblázatot csináltam magamnak, feljegyeztem mindent, alvást mettől meddig, ébrenléteket, kaki-pisi, pár napig csináltam csak és mind a ketten szuper jól belejöttünk.

2016. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keltegesd, ne hagyd elaludni (nekem azt mondták a kórházban az orvosok a talpát ha óvatosan megnyomom vagy a füle mögött akkor felkel, az enyém sárga volt az első hetekben és nagyon aluszékony), de tekintve, hogy eddig nem volt ilyen probléma szerintem érdemes lenne kizárni a vérszegénység lehetőségét, ez is okozhat aluszékonyságot.
2016. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*ja a füle mögött simogattam csak
2016. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Keltegest evés közben. Nàlunk a 3 órànként etetés nagyon nem gyerebe, főleg nem működik olyan babànàl, aki nem eszi még egy alkalommal az adagjàt.Csak pislogok, hogy mit takar nàlad az evés meg alvàsidő. Egyen amikor éhes, ha màr eleget evett, úgyis kiköpi a cicit, aztàn szundìt. Ha fél órát szopik, akkor hagyd annyit, keltegetés mellett persze, és amìg bìrja a melled, felàzni ne engedd mert akkor kisebesedhet. A napirendet pedig úgyis kialakìtja majd magànak.

Büfiztetés utän ne rakd le, hanem próbäld ébren tartani, főleg ha úgy érzed, nem evett eleget.

2016. máj. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ébresztgesd, azt sem szeretik ha az ujjadal simogatos a fejüket, a homlokátol visszafelé s feje bubjaig...


Lehet en hamarabb megpróbálnam szopiztatni ébredés utan

2016. máj. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!