Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha egy szoptatott újszülött 2...

Ha egy szoptatott újszülött 2 alkalommal cumisüvegből lenne etetve, cumizavaros lehet tőle?

Figyelt kérdés
5 napos most a kislányom, igény szerint szopizik, van, hogy 1,5 óra telik el két etetés között, van hogy 3mat is kibír. Jövőhéten hétfőn kell mennem varratszedésre. Utána pedig 6 hetes kontroll alkalmával maradna itthon apukával (bár akkor lehet, hogy már tudom vinni). Autónk nincs, vidéken lakunk, a kórháztól 25 km-re. Távolsági busszal kell mennem, így egy 10 napos babát nem szívesen vinnék magammal. Ha szerencsém van, akkor gyorsan végzek, de az is legalább 3 óra távollét. Biztos beleesik majd egy etetés. Vennék egy üveget (avent), hogy a férjem is meg tudja etetni, ha úgy adódik. Nem lesz tőle cumizavaros?
2016. aug. 10. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem törvényszerű, de cumizavaros leHET tőle. Én nem kockáztatnám. Inkább pohár, kiskanál, fecskendő, vagy svéd itatópohár ( [link]
2016. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
3 órát nyugodtan kibírhat, ha előtt szopizik. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy mindig szoptatni kell, ha egy picit sír vagy nyöszörög.
2016. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg semmi gondot nem fog okozni, de persze garanciat senki nem tud vállalni rá. Nálunk nem volt gond. Viszont érdemes kipróbálni előtte, hogy tud-e az adott üvegből enni, az én kislányom pl. Chicco üvegből nem tudott.
2016. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Én 1-1 hét különbséggel 1x-1x etettem cumisüvegből, és a 2. alkalom után elszabadult a "pokol". Alig akarta elfogadni a cicimet, jó 5 nap volt, mire rendeződött a helyzet. Én inkább itatópoharat javasolnék, hogy véletlenül se hasonlítson a táplálkozási forma a szoptatáshoz. Jah, és tuti bele fog esni a távollétedbe egy étkezés. Murphy törvénye. :)
2016. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Egy alkalomtól is az lehet, mas babanak pedig meg se kottyan.

Ne aventet vegyél, hanem tenyleg szoptatasbarat modszert hasznalj. Medela calma draga de egyszeru. Vagy pohar.

2016. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Kérjetek meg ismerőst, és menjetek autóval, együtt.
2016. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk előfordult többszőr is,hogy cumisüvegből kapta a tejet,mert olyan helyre mentünk ahol nem tudtam volna elvonulva szoptatni.Semmi baja nem lett.
2016. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
A világon semmi baja nem lesz a cumisüvegtől.
2016. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Persze hogy semmi baja nem lesz az üvegtől, max. az anyja izzad vért, hogy rávegye újra a mellére. Az el se tudja képzelni, milyen ez, aki nem tapasztalta. Egy 5 napossal nem kísérleteznék.

Egy már jól, biztosan szopó ~3 hónapossal mondjuk, akivel addig soha nem volt probléma szoptatás terén, aki jól "csatlakozik", erősen szívja, nem alszik be, nem kell noszogatni, nem is türelmetlen...stb. annak már bátrabban mernék üveget adni.

2016. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nekem mind hasznos volt. A 6 hetes kontrollra végül tudom vinni, a varratszedés még kérdéses.
2016. aug. 11. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!