Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, ha 2 hós baba csak...

Normális, ha 2 hós baba csak negyed órát eszik?

Figyelt kérdés

Eddig bimbóvédővel szoptattam, ami eltartott az elején 1-1,5 órát is, aztán mostanában 20 perc volt az egyik cicin, a másikon 10-15 perc, szóval az egész olyan 30-35 perc volt.

Egy pár napja elkezdett hisztizni szoptatáskor, nem akarta elfogadni a mellem, így levettem a bimbóvédőt, hátha... és most így elfogadja a mellem. Viszont kb 10 perc után nekiáll kapálózni, ki-be kapkodni a cicim, meg rángatni. Akkor átteszem a másikra, amivel szintén ugyanezt csinálja. Általában 15-20 perc alatt végzünk és a végén mindig kalimpálás, cicirángatás van, meg fel is húzza magát úgy látom és sír. Aztán ha átölelem és sétálok vele, lenyugszik.

Nem értem ezt most... éhes marad vajon? Kevés a tej? Vagy csak változik a pindúr?



2016. szept. 11. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha utána szépen elnyugszik,nem sír,akkor eleget evett.Ahogy nőnek,egyre ügyesebben szopiznak,és nem kell fél óra,hogy végezzenek.Én azt csináltam,mikor elengedte,felvettem,megbüfiztettem,és visszaraktam.Az időt sosem néztem meddig szopott.
2016. szept. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Utána elnyugszik igen, és 1-1,5 órát nézeget, majd elalszik. Csak akkor azt nem értem, miért kalimpál és sír a szoptatás végén.
2016. szept. 11. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy büfiznie kell.
2016. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyre ügyesebben szív, normális, hogy rövidül az idő. Próbáld büfiztetni, szerintem is lehet az a baja.

De lehet csak annyi az egész, hogy máshogy jön bimbóvédővel és nélküle és szokatlan még neki.

Ha éhes maradna, nemigen nézelődne békésen utána, ez tapasztalat.. főleg nem aludna..

2016. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha mind a 2 cicin csak keveset van, akkor csak a tejcukros rész ürül, attól fájhat a pocija. Próbáld egy böfi után az első mellre visszarakni, abból ürüljön ki a zsírosabb rész.
2016. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a válaszokat. A böfiztetést próbáltam, de sajna, ha elkezdi ezt a rángatást, akkor már nem segít az sem.

Közben úgy változott a dolog, hogy már se bimbóvédővel se anélkül nem fogadja el. Ha rá akarom tenni, torkaszakadtából üvölt. Ilyenkor próbálom más pózban, másik szobában, másik szépen, kanapén. Nagy nehezen néha elfogadja és akkor vagy szerencsém van és addig szívogatja, míg megindul a tej, vagy 1-2 szívás után újra elengedi, mert nem jön még annyi idő alatt semmi és tovább üvölt.

Próbaképpen beletettem ma a szájába egy cumisüveget, azt simán elkezdte szopizni. Ismeri amúgy a cumisüveget, mert az első pár hétben kapott pótlást. Viszont most már jóideje cumisüveg környékén sem volt a babó, ha esetleg amiatt nem fogadja el a cicim, mert az üvegből könnyebb, akkor hogy jutott most eszébe az üveg ennyi kihagyás után?

Ott tartunk most, hogy evés előtt is sír, meg már evés után is. Kezdek elfáradni.

Volt valaki hasonló helyzetben?

2016. szept. 11. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!