Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tej mennyiségének növelése?

Tej mennyiségének növelése?

Figyelt kérdés
Kisbabám 3 hetes. Szombat óta - ha nem is minden szoptatásnál - de gyakran új stílusban eszik, elkezd szopni, majd sírva fakad, elrántja a fejét, rúgkapál, ezután újra ráveti magát a mellbimbóra, szopik ötöt-hatot és az egész műsor kezdődik előről. A gyerekorvos és a szoptatási tanácsadó szerint kevés a tejem, illetve nem elég gyorsan jön, ezért csinálja. Ma fejtem először, és valóban csupán 50-60 g-ot tudtam lefejni kb 20 perc munkával (elektromos medela géppel). Kérdésem, hogy akinek volt hasonló, meg tudta növelni vhogy a teje mennyiségét? Szedek sörélesztőt, iszom a szoptatós teát, fogyasztok szoptatós gyógynövényes cseppeket, stb (talán az egyetlen dolog, amit még nem próbáltam az kb a szentelt víz :-)). Hallottam olyat, hogy van akinek 6-8 hét körül áll be a melle bővebb tejtermelésre. Igaz lehet? Van még remény, hogy nem kell tápszereznem? Akinek volt/van hasonló tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná.

2016. okt. 6. 05:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a serkentők szedésében nem igazán hittem, egyedül teáztam, meg a fejés sem ugyanolyan, mintha szoptatnál. Pl 70-90 grammokat mért a babamérleg, fejni alig 20-at tudtam. Sok cicizés, idő, türelem és kitartás kell, hogy beálljon a kereslet-kínálat. De ha beszéltél szoptatási tanácsadóval, gondolom ellátott pár jótanáccsal. Hallgass rá!
2016. okt. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fejni,fejni, cicin lenni a gyereknek és sokat legyen a gyerek a kezedben, melletted , ,rajrad. Sok testi kapcsolódás.
2016. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én, ha fejek géppel, akkor nagyon megindul a termelés, mert azt hiszi a szervezet, hogy sok tej kell. Le is álltam a sok fejésről, mert már nem bírta a gyerek az iramot. Szóval fejni, fejni szerintem. Ja, és sok folyadék.
2016. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A sok folyadék ivása mindenképpen fontos, de az igazi varázsszer az, ha minél gyakrabban teszed mellre a babát.
2016. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!