Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Alkoholos kérdés, hogy oldjam...

Alkoholos kérdés, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Ittam egy pohár forralt bort. (Kicsi még a babám.)

Van lefejve tej, következő evésre azt adnám, és kb este 10kor lenne az utána lévő szoptatás. Akkora már kimegy az alkohol és meg lehet szoptatni, vagy fejjem le és öntsem ki? Ez utóbbi esetben meg honnan tudhatom, hogy teljesen kiürült, ha mondjuk jön a tej folyamatosan?

(Nem leszólást kérek, hanem hogy melyik variációval ártok kevésbé.)



2016. okt. 12. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ami után megittad, 3-4 ora után kerül át az anyatejbe, és pár óráig van benne.
2016. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]

Kiszámolod mikor megy ki, akkor lefejed, kiöntöd és utána oké.


Ha tutira akarsz menni.

2016. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2. Ezek szerint este 8kor kellene lefejni.

(De ha marad bent egy kis tej, mert üresre sose sikerül kifejni, jön még utána, az nem okoz bajt?)

2016. okt. 12. 18:06
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ennyitől semmi baja nem lesz ;)
2016. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

[link] Itt is, és több másik oldalon is írták, hogy 1-1 pohàr nem árt, de ha már megittam, szeretnék biztosra menni inkább.

Amúgy okoskodni, ítélkezni jobban megy, olvasni, szöveget értelmezni már kevésbé, mint látom, mivel az első kettő a kérdésre válaszolt legalább, ellentétben... Bár itt kár kérdezni.

Mielőtt kiírok egy kérdést, neten utána szoktam nézni. Mivel ahány oldal, annyi féle válasz, meg mertem itt kérdezni. Kár volt.

2016. okt. 12. 18:28
 6/14 A kérdező kommentje:
A 4-5.re írtam.
2016. okt. 12. 18:29
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmi baja nem lesz ettől. Eleve a forralt borból csomó alkohol elpárolog, a szervezeted a nagy részét lebontja, alig kerül át az anyatejbe. Én szoptatnám normálisan, ahogy eddig. Mikor 4-5 hünapos volt a babám húsvétkor én is ittam egy pici bort a vacsorához, ennyi nekem belefért, szerintem ne zsonglőrködj feleslegesen.
2016. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%

Azert szall az ember fejebe a forralt bor...

Meg te vagy felhaborodva:)


Par evet ki lehet birni pia nelkul.

2016. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan szoptasd meg, ne törődj a károgókkal.

Ennyi ital úgy lebomlik este 10-re, hogy még vérvétellel sem tudnák kimutatni. Tehát autót is vezethetnél este 10-kor.


Ha esetleg nem egy, hanem 3-4 pohárral ittál volna, akkor azt tanácsolnám, hogy igyál utána sok vizet vagy teát (=alkoholmentes italt), akkor hígul.

2016. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Itthon lett készítve, fele-fele arányban vízzel. Ebből ittam 2 dl-t (tehát kb 1 dl bor volt benne.)

Aki iszákosozik, meg alkoholistázik, kilogikázhatná, hogyha rendszeres lenne, illetve máskor is előfordult volna, akkor nem kérdezek.

2016. okt. 12. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!