Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom szoptatás mellett...

Kriszitna27 kérdése:

Kislányom szoptatás mellett tápszert kap. Hat hetes és szeretném elhagyni a tápszert, csak anyatejjel szeretném táplálni. Hogyan tudnám elhagyni a tápszert? Sikerülhet?

Figyelt kérdés

Súlya két hetes korára nagyon visszaesett (majdnem fél kilót, szül súly: 3600g, hazahozatali 3300g, két hetesen 3160g) mert kevés volt a tejem, mivel nem szopizott rendesen (sárga volt és kicsit aluszékony), nagyon megijedtem és tápszert kellett adnom. Kb. öt dl a napi adagja ebből két deci a szopi, két deci a táp és egy deci a lefejt anyatej. Azóta sok mindent kipróbáltam és eddig semmi nem növelte igazán tejem mennyiségét. Párszor próbáltam azt is hogy nem adok tápot és csak szopizzon de sajna fél nap után már teljesen kikészül, aluszékony és gyenge lesz annyira kevés a tejem és estére már szopizni sem bír. amúgy is mindig sír, mert próbálom úgy etetni hogy többször kevesebbet kb. 50-60 ml egyszer-egyszer, hogy a szopik száma sok legyen, de ilyenkor meg nem alszik el és akkor azért van rosszul. ő sajna inkább nagyobb adagokat kb. 90 ml enne és kevesebbszer, de így meg nem tudom növelni a tej mennyiségét. attól félek hogy a sok sírástól és éhezéstől lesz vagy lett valami baja!!! négy hete mióta tápszert kap az anyatej mellé 620 grammot hízott. amikor éhezett zöld volt a kakija, sajna most is volt olyan hogy zöld volt pedig evett, de lehet hogy nem volt meg a napi adagja mert a szopit próbáltam erőltetni.

lehet valami baja attól hogy születése után ennyit visszaesett és hogy azóta is mindig éhes két szopi között??? gondolok pl. idegrendszeri vagy testi dologra!!

most az kezdtem el hogy éjjel többször felkelek fejni, hátha több lesz a tejem!



2016. okt. 16. 23:04
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

piroska és a farkasnak ha még figyeled:

Most fél éves és kb. 90 %-ban saját tejet kap, többi tejtesó, három hós kora óta nem kapott tápszert.

sajna most sem szopik rendesen, szopna de nem tud sokáig. kiderült hogy a hipotónia is bejátszik a sikertelenségbe. dévény tornára járunk. amúgy fejem neki most is nagyon sokszor éjjel is. szoptanit van de már nem igazán abból eszik most kapott medela calma cumit azt viszont jól szopja, és hát azért próbálom minél többször cicire rakni.

a kezdeti két deci tejből azért csináltunk kb. napi hét decit. de ez a duplafejű medela mellszívónak köszönhető amit bérlek.

2017. márc. 11. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!