Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos baba szoptatás...

3 hónapos baba szoptatás közben keservesen sír, normális?

Figyelt kérdés

Éjjel, reggel nincs gond, délelőttől az esti elalvásig viszont fennáll ez a helyzet: kb 5-10 perc szopi után kiköpi a mellem, rám néz, elkezd keservesen sírni kb 10 mp-ig, majd újra visszakapja, szívja picit, megint kiköpi és kezdi a sírást. Úgy látom, az elején, mikor még erős a reflex, nincs gond, de ahogy egyre nehezebben jön a tej, úgy kezdődik a sírás.

Ha lemérem, éjjel kb 200-at tud szopni, de délután ez csak 80 körül van. Két mellből.

Próbáltam, hátha éhes és adtam neki pótlást. Simán megeszik 100 ml tápszert még a 80 tej után. Emiatt úgy gondolom, az a gond, h éhes. Próbáltam, hogy gyakrabban rakom mellre, mert egyébként 3 óránként evett eddig, de ha fél-1 óra után újra mellre teszem, vagy el sem fogadja, mert nézegetni fontosabb valamit épp, vagy 5 percig szopizik és kezdődik a sírós rész.

Az a baj, mikor ezt elkezdi, vonaglik, rángatja magát, sír, ki-be kapkodja a mellem, néha alig bírom fogni, félek kiugrik a kezemből. Így hogyan szaporítsak tejet? Adjatok tanácsot!

Ezt kb 3 napja csinálja, addig simán elég volt neki a tejem és kb 30-40 percig szopott. Most, ha 20 percig bírjuk, már örülök. Nem is baj, ha rövidül a szopiidő, csak így nehéz szaporítani. Sajnos nekem fejéssel nem indul be a reflexem, jó ha 30 ml-t ki tudok magamból préselni. A 6 hetes ugrást simán végigcsináltuk fél-1 órás szopikkal, így 2 nap alatt le is tudtuk, de most bajban vagyok.

A cumisüvegből simán eszik nálam. Ha a párom adja neki, akkor az ő kezében az üveggel is vonaglik és kiköpi, sír. Nem értem, nálam meg miért eszik belőle simán.

Emiatt az is eszembe jutott, hátha jön a foga és az a baj, de akkor az én kezemben is fájna neki az ínye cumisüvegből evés közben nem? Nem csak a páromnál. Nem értem. Vagy lehet másképp fogom?



2016. okt. 23. 00:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, h éjjel is kb 2 óránként ébred sírva, de szinte egyből vissza is alszik, ha a szájába teszem a cumit. Emiatt gyanakodtam a fogára. Viszont, ha egy ilyen felébredéskor mellre teszem, simán szopizik 30-40 percet. Most akkor lehet, mégis éhes és ugrás van?
2016. okt. 23. 00:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet ugràs vagy készülődő menstruàció, fog, hascsikaràs.

Ne pótolj,nem hal éhen ha pàr napig délutàn kevesebbet eszik. Viszont megszokja hogy abból könnyebb enni és egyre nehezebb lesz a cicizés.


Próbàld meg idő előtt mellre tenni,mondjuk 3 óra helyett 2,5 hàtha türelmesebb, igyàl kicsit többet délutànonként.

Nàlunk akkor volt ilyen mielőtt megjött a mesim, 5 hetes volt a babàm és 1 hétig sztràjkolt. Napközben szinte semmit sem evett, éjjel kómàsan meg bepótolta. Tekergett visìtott minden baja volt. Aztàn ahogy jött úgy is múlt el.

A következő ilyen pedig a hascsikaràs miatt volt, 4 nap volt mìg kiderìtettem, hogy nem szabad fokhagymàsat ennem, mert fàj tőle a pocija. És azért csak délutàn tekergett,mert addigra volt fàradtabb, a tej pedig sokkal koncentràltabb ahogy közeleg az este. Erre a hascsikaràsra pedig az evés a megoldàs, tehàt lehet azért fogadja el a tàpszert,mert fàj a pocója.( fogzàs miatt is csikarhat a hasa).


Egy a lényeg kitartàs és szép lassan letesztelni mindent amitől előfordulhat.

2016. okt. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor van egy növekedési ugrás. Próbáld azért, hogy gyakrabban szoptatod. Ha szeretnél még szoptatni ne adj tápszert! Ha adsz, nem lesz elég tejed, mivel több tejet most csinálna a baba a gyakoribb szopival.
2016. okt. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy tűnik, mintha becsikarna a hasa. Esetleg próbáld meg felvenni büfizni. Persze ez is csak egy tipp.

Szerintem türelemmel túl lesztek ezen, cdak kitartás.

Leírásodból egyáltalán nem az jön le, hogy nincs elég tejed. Ne adj neki pótlást, mert csak rosszabb lesz a helyzet. Ha szoptatni szeretnél még sokáig, akkor legalábbis hagyd el a tápis pótlást.

2016. okt. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!