Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy barátnőm szombat hajnalban...

Egy barátnőm szombat hajnalban szült, a baba kicsi 2kg 40 50 cm, két héttel jött előbb neki. mindig alszik nem akar szopni. Hogy tudná rávenni?

Figyelt kérdés
most jöttem tőle a korházbol, panaszkodott hogy nem birja felébreszteni akármit csinál vele. allandoan alszik a gyerek, nagyon pici,láttam, azt mondták amig nem szopik nem jöhetnek haza. a nővér nem valami segitőkész, azt mondta neki azokból a mellekből lehet nem is tud szoptatni. szegény kiakadt segitsetek tanácsokkal,hogy én is tudjak segiteni neki. köszi
2008. okt. 6. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ismerős a helyzet. én ugyanígy jártam a kisfiammal. az a gond, hogy minél később kezd szopni, annál inkább be fog sárgulni, méginkább aluszékony lesz. nem a leghelyesebb tanács, de próbálja meg lefejni a tejet és kiskanállal, vagy üvegből adni neki. én ezt tettem, mert sehogy sem lehetett felébreszteni a picit. ne keseredjen el, mert az nem tesz jót a tejtermelésnek. a cumisüveges kezdet ellenére 9 hónapig szoptattam a fiamat. Kitartást! Jó egészséget nekik!

2008. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőtől hallottam: ébresztéshez, kicsit lejjebb vetkőztetni, simizni a hátát, csiklandozni a talpát. Cicire rakni, és segíteni neki, a mellbimbó mellé az udvart is kapja be. Kb. 10-15 percig lehet, hogy semmi nem fog történni, de utána valószínűleg rájön a baba mit is kell tennie. Ha nem szopizik, akkor meg meg kell próbálni fejni, mert a tej akkor termelődik, ha szopizik a kicsi. Kereslet-kínálat elv alapon működik a dolog. Akár 1,5 óránként meg kell próbálni etetni. A nővért meg elküldeni a francba!

Remélem sikerül nekik!

2008. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!