Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni ha nem megy a...

Mit lehet tenni ha nem megy a kézzel való fejés?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok.Itt a kòrházban ahol szültem nagyon erőltetik a kézzel való fejést hogy nehogy becsomòsodjon a mellem mivel sok tejem van.De kèzzel borzasztòan faj meg nem nagyon negy a fejés.Tudom hogy az anyatej a legjobb.De ha nem megy a kézzel valò fejés nem èrtem mièrt erőltetik.A nővérek alig segítenek valamit.Azt mondták hogy addig innen nem engednek senkit haza még meg nem tanul kézzel fejni.Én eleve mű mellbimbóval szoppatok mert befelé fordulò a mellbimbòm.Az esetben ha van tejem viszont nem tudok fejni mert nem megy a fejés nen tudom rà kötelezhwtnek-e arra hogy anyatejjel etessem kizàròlag a kicsit.Vagy nem.
2016. dec. 8. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos mellszívót használatam.
2016. dec. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Szuper, hogy ezt a terhességhez írod és nem a Babák, vagy mondok még jobbat: a szoptatás kategóriába. Csak mert nekem is első, de még nem, hogy szoptatni nem szoptattam, de ultrahang fotón kívül máshogy nem is láttam eddig a gyerekemet, ergo nulla tapasztalatom van szoptatás terén. Ellenben egy-kettő várandós anyuka biztosan van itt, aki nem az első gyerekével TERHES, csak mondjuk a szoptatás kategóriában 100%ig olyanok írogatnak, akik képben vannak...
2016. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Tedd mellre, a babanal nincs jobb "mellszivo"/"fejogep":)
2016. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Idiotasag, milyen oslenyek vannak ott a korhazban ? Elektromossal probakd, az er is valamit.
2016. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kezzel lehet fejni. Vannak mellszivok, kezi meg elektromos is. Nekem az avent kezi remekul bevalt. De amugy meg nem ertem minek eroltetik, hogy fejjel? Szoptass es kesz, a baba majd kiszivja.
2016. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondták hogy addig innen nem engednek senkit haza még meg nem tanul kézzel fejni."


Miért, hol szültél, börtönben???

Olyan nincs, hogy emiatt hazaengednek.

Sőt, olyan is van, hogy saját felelősségedre már másnap hazamész. Nem korlátozhatnak a szabadságodban.


Én kézi pumpást használtam, de nem kellett sokat, mert rendesen szoptattam.

2016. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elsősorban szoptass. Nekem Avent kézi van. Unokatestvérem egy évig fejt ugyanezzel, tehát a kézi változattal. Szerintem jó. Annyit vettem észre, hogy egy kevés még maradt a mellemben, miután a pumpa kifejte a tejet. Tehát én azt a végén kifejtem kézzel. Egyébként én csak a hozzátáplálásnál használtam, használom: krumplipüréjét, a darákat ízesítettem/főztem anyatejjel, ezért fejtem.


Az említett unokatestvérem egyébként nem tudott szoptatni, s a kézi fejes miatt ínhüvelygyulladása lett. Ha fejsz huzamosabb ideig, esetleg ezzel számolj. De ha szopik a baba, akkor neeeem kell! Ő tudja a dolgát! :)

2016. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nálunk nagyon szoptatás pártiak voltak, mellszívót használni nem is engedtek..eredménye, hogy 3. napra úgy bedurrant a mellem, hogy 40 fokos lázzal 2 hétig tartottak bent mellgyulladás miatt...először kézzel akartak lefejni a csecsemősök, mutatták hogy kell, ment is le valamennyi, de az én szintemen az kevés volt...4-5. nap környékén a főorvos utasítására végre odaadták a kézit...azzal pöccre le tudtam mindent fejni, csak addigra már eléggé elapadtam, mivel a babám nem szopizott..értem én hogy ő a legjobb mellszívó, csak vannak helyzetek, mikor a mell már túl telített ő meg nem tudja bekapni...szóval bénáztunk, és csak nagy nehézségek árán sikerült elérni, bimbóvédővel, folyamatos fejéssel, hogy anyatejes lehessen a lányom.

a második gyereknél megfogadtam, hogy viszek a korházba mellszívót, és ha kell a csapba fejem bele a wcbe....3. nap rendszerint felment ott is a testhőm, csak nem szóltam róla a nővérkéknek, hanem egyből mentem ki a wcbe, mert a 2. babám se tudta bekapni a telített melleim..kifejtem kb. 20-30 milit mindkettőből, utána gyönyörűen be tudta kapni, 4. nap után hazajöhettünk és azóta is gyönyörűen szopizik. lényeg: ne hagyd magad a csecsemősökre, ne ők döntsenek abban, hogy neked mi a jó, ahány nő annyi mell, és ahány baba, annyi féle szopási technika, nincs bevált recept, ha sok a tej, ki kell annyit fejni, amennyit muszáj...ha kézzel nem megy, akkor mellszívóval. vegyél egy kézi mellszívót. és nem kötelezhetnek semmire sem, de az tény hogy az anyatej a legjobb neki, és nálad egyáltalán nem veszett fejsze a dolog, csak össze kell csiszolódnotok...ennél sokkal kevesebb miatt is szoptatási tanácsadóhoz rohangálnak az anyukák....ne add fel, vigyen be a férjed egy mellszívót és használd.

2016. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát én sem tudok fejni, viszont van két gyerekem akik 6 hód korig kizárólag anyatejet kaptak. A nagyobbik 2 és fél évesen hagyta abba a szopizást, a kisebbik most 14 hónapos és még szopizik.

Az én mellemet kézzel nem lehet lefejni, se kézi meglazítóval, nagy kínkeserves árán pár csepp jön fejéssel. Egyszerűen nekem fejésnél nem indul be a telekadó reflex. Egyébként mint ahogy írtam nem is hiányzott a fejés,szépen beállt a kereslet-kínálat.

2016. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

-kézi mellszívó

-tejleadó reflex


Bocs a telefon átjavította.

2016. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!