Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért erőltetik ennyire a...

Miért erőltetik ennyire a szoptatást?

Figyelt kérdés

Lassan már úgy veszik ezt a szoptatás témát, mint a terhesség alatti dohányzást. (Ugyanúgy megvetnek ha nem szoptatsz, mintha cigiznél.)

Miért kell ezt ennyire erőltetni?

Oké, a legjobb a babának, de nekem például annyira fájdalmas volt a szoptatás, hogy nem viseltem el. (Pláne a szülés után, amikor megvolt a magam baja az összes fájdalommal). A másik, hogy nem is volt elegendő tejem.


Manapság már mindenféle megvan a tápszerekben is, millió gyerek felnőtt azon is.

De ha azt mondom, hogy nem szoptatok, nem kéne megvetően nézni és főleg nem erőltetni.


2008. okt. 6. 23:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
47%

Hát ha téged nem érdekel, hogy milyen lesz a gyereked egészsége, akkor ne szoptass, és kezd el 4-5 hónaposan gyümölcsökkel etetni. De ne csodálkozz, ha megvetően néznek rád, főleg, hogy lett volna tejed, és mégsem szoptattad. Mert ha volt egy kevés, akkor lehetett volna több is, csak tenni kellett volna érte. Eleinte szinte mindenkinek fáj a szoptatás, ebbe is bele kell jönni, csak egy kis türelem kellett volna.

Ja, és az ilyen anyák miatt kell erőltetni, akik maguktól nem fogják fel, hogy mi a jó a babának. Mert nem a tápszer a jó neki, az csak kényszermegoldás lehet(ne).

2008. okt. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Látom, te is az okoskodók közül jöttél...
2008. okt. 6. 23:10
 3/34 anonim ***** válasza:
72%
Engem mindössze két hónapig szoptatott az anyukám, aztán nem volt több teje, tápszeren nőttem fel, ráadásul abban az időben 4-5 hónaposan nem csak gyümölcsöt, hanem már főzelékeket is kaptam, mégis makkegészséges vagyok. Igenis van olyan, hogy valakinek hamar elfogy a teje, ez nem csak akarat kérdése, és szerintem nagyon rossz, hogy ezzel a sok "csak elhatározás kérdése a szoptatás" maszlaggal feleslegesen egy csomó lelkiismeretfurdalást okoznak azoknak az anyukáknak, akik nem tudják szoptatni elég ideig a gyereküket.
2008. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
73%
Ne viccelj már! Most ha valaki anyatejpárti akkor az csak az okoskodók közűl lehet való? Igen ez az okos dolog! a természet az anyatejet rendelte a kisgyerek táplálékáúl és hát szerencse, hogy van tápszer is mert a mai világban éhenhalhatna az akit nem szoptatnak-régen ha ilyen volt, akkor a testvér vagy rokon vagy valaki az utcáról ment és megszoptatta az éhezőt. Nekem sem volt leányálom a szülés után, nekem is fájt,a mellem a gátam az aranyerem és tejem sem volt elég mindíg mert akkora fájdalmaim voltak, hogy ettől a tej is apadni kezdett. Hullafáradt is voltam mert senki nem főzött meg helyettem és senki nem takarított össze, de kitartottam mert azt szeretttem volna, ha legalább félévig anyatejet adhatok a babámnak. A tápszerben is benne van minden csak nem olyan arányban ahogy az ideális lenne, sok szénhidrát, rosszabb arányú fehérje és zsír összetétel-és hát még sok minden ami nem éppen kellene! Persze,te attól még lehetsz jó anya-ez nem attól függ, hogy tudtad-e szoptatni, hanem attól, hogy szeretted volna-e csak nem sikerűlt! Persze nem ismerlek,de bízom benne, hogy nem vagy te sem az okoskodók közűl való a te táborodban:
2008. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Adok egy lepontozható választ: Önző vagy! Sírva szoptattam a császárom után,úgy fájt, csak hogy legyen tejem,és minél tovább azt adhassam.Van jogod azt mondani,hogy nem szoptatsz, kitalálhatsz akármit, hogy ne "nyűglődj" a szopival, elvégre egyszerűbb bekeverni egy kis tápcsit, ugye???De ezek után ne lepődj meg,ha senki nem ért egyet veled. Persze vannak már millióegy szupermodern vitaminozott löttyök, de az anyatejet nem pótolja semmi. Lehet,hogy felnő totál egészségesen,de lehet,hogy beteges lesz,és sosem tudod meg miért. Az anyatej alapozza meg az immunrendszer működését, az véd eleinte minden fertőzéstől,stb...de ezzel gondolom tisztában vagy,csak nem érdekel, ennyi.

De: Vannak nők,akik tényleg nem tudnak bármi okból kifolyólag szoptatni, és sírva könyörögnek egy kis anyatejért, na ilyenen segítettem az első terhességem után,miután a kislányom itthagyott 4 naposan,én meg dönthettem volna úgy ,hogy elapasztom a tejem,de nem tettem. Méd egyszer: Önző vagy!

2008. okt. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
59%
Kedves utolsó válaszoló!NINCS IGAZAD!!!Tápszerrel etetni a babát sokkal macerásabb,mint ciciből.Mosogatás,mérés,sterizilásás stb.És úgy gondolom,sokan nem kedvtelésből nem szoptatják,hanem mert tényleg gondjaik vannak.Nekem 4 és fél hós a babám,és kap gyümit-szereti-,főzeléket is-azt is szereti-reggel és este szopizik.Ezért én nagyon megszenvedtem!Ő már végig aludta a éjszakát,én még mindig 3 óránként fejtem,h növeljem mennyiséget.Hiszed vagy nem,nem lett több a tejem!Sajnos ez adottság kérdése is,mégis mindent megpróbáltam.Nem hiszem,h másokat el kellene ítélni,pláne nem ismertetlenül!Tehát kedves kérdező,ne foglalkozz a megvető pillantásokkal.Az életedet neked kell élned,aki nem lát bele reális véleményt nem is mondhat!
2008. okt. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%

Az erdeti kérdés az volt, hogy miért erőltetik ennyire a szoptatást. Az erőltetés szerintem is felesleges, sőt rossz, mert egyesekből pont az ellenkezőjét váltja ki! Szerintem ez nálad is sikerült.

Inkább azt kéne helyretenni, hogy a tápszerekről mindenkinek legyen megfelelő ismerete. Nem őszinték sem a gyártók (nekik nem is édekük), sem a gyermekorvosok. Sokan nem is néznek utána a szakirodalomban.

Ha valaki alaposabban utánna jár, akkor úgy lehetne öszeheasonlítani a tápszert és az anyatejet, mint az élő vért és a mesterséges művéreket, amivel próbálkoznak pótolni az igazit, ha nincs elegendő valódi vér. Ugye te sem gondolod, hogy egy mesterséges anyag keringve az ereidben, ugyanolyan értékű lenne, mint az igazi, amelyet a természet hosszú idő alatt dolgozott tökéletsre?

Na ezért kellene szoptatni. Soha bem fogják utolérni a tápszerek az anyatejet, még akkor sem, ha ennek az ellenkezőjét állítják azok, akiknek érdekükben áll!

2008. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen egyetértek a kérdezővel!

Az én babám tápszeres,egészséges,gyönyörű és nagyoon szépen fejlődik!

Én nem fogok magyarázkodni és szerintem Te se tedd!

2008. okt. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%

A szoptatás több okból is hasznos. Egyrészt ami emlegetnek,hogy a legjobb a babának meg minden. De


"Manapság már mindenféle megvan a tápszerekben is, millió gyerek felnőtt azon is. "

Igen igazad van felnőnek tápszeren is. De nem lesz olyan az immunrendszerük.

A másik NEKED is jó. Miért?? Mert minél tovább szoptatsz annál kisebb az esélye annak,hogy később mellrákos leszel. Ez KOMOLY nem vicc.

Szóval ha valaki azért nem szoptat,mert fáj és különben is baja van a szülés után, meg minden. Azért nem baj ha elítélik. Azért lett kevesebb tejed, mert nem is volt lehetősége a tejtermelésnek a beindulásra.

Nem csak a babád jövőbeni egészségével hanem a magadéval is játszol


Azokat az anyukákat akik alkati okokból nem tudnak sokat, sokáig szoptatni nem ítélem el. De a nyavalygósat igen.

Na pusz.

2008. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
A védőnők, orvosok azt mondják, amit mondaniuk kell.Persze, hogy a szoptatás a legjobb a babának.Mindent meg kell tenni annak érdekében,hogy ameddig csak van tejed,szoptathasd a kisbabádat.Eleinte mindenkinek jár kellemetlenségekkel,de a szülés kellemes volt? Ha viszont már nincs tejcsi, vagy csak éppenhogy és még erőltetik is, ez már az anyukának lelkileg is nagyon tud fájni.Etetné a gyermeket de csak kínlódás az egész.Nekem már a Laktoherb teától sem volt több.Ismerek olyat,akinek a kórházban még szinte spriccelt a tej a melléből,hazajöttek a babával és pár nap alatt abszolút elapadt neki.Sírt ő is, a baba meg csak ordított az éhségtől.És a gyermekorvos még ekkor is szabadkozott a tápszer felírásától!!! Nekem 2 hónapig tartott a szoptatás,de a végén már nekem is küszködés volt.Muszáj volt tápszert felíratni.Én is nyugodtabb lettem utána.Szoptatás-párti vagyok, de ha minden igyekezet ellenére nem lakik tőle jól a baba, más megoldásra van szükség.
2008. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!