Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon nem elég a tejem, csak...

Vajon nem elég a tejem, csak ennyi van vagy ennyi az adagja?

Figyelt kérdés
Már egy ideje azt veszem észre, hogy mindig 100 ml-t eszik a fiam. Most 6 hetes. 15-20 perc múlva elalszik, de amikor felébred (10-20 perc) akkor sír. Emellett szokott bukni is, már kaptunk rá Nutrilon-t. Vagyis úgy sejtem, hogy ha már vissza is jön, akkor elég neki a kaja. 6x eszik egy nap, kb. 550-600 ml van így meg. Egyébként 4 kg és legutóbb 53 cm volt. Azért nem vagyok biztos benne, hogy elég, mert üvegből 130-150 ml is lemenne neki. Fejjek és adjam neki pótlásként? Vagy annyit eszik, amennyi neki kell? Amikor ő végez a szopival, akkor még jön tej a cicimből, ha megnyomom, szóval szerintem tudna még enni, ha kellene. Csak fura, hogy sír és üvegből többet enne.
2010. máj. 2. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, biztos van elég tejed, csak az üvegből jobban jön, azért eszik abból többet.A cicizés közbe meg elfárad és azért alszik el, de majd belejön, de ha mindig pótlást adsz neki akkor nem fogja megerőltetni magát mert tudni fogja hogy a végén úgyis kap tejcsit amiért nem kell megdolgozni így egyre kevesebb tejed lesz majd. De miért méregeted evés után? Mennyivel született? Nem kell minden evés után méregetni ezzel csak magadat idegesíted, elég hetente egyszer.
2010. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól értelmezem,elalszik a cicin??

Mert akkor valószínű azért sír.Felébred,és nem találja.

Nekem is ezt csinálja...De ha visszaadom neki 2 perc és megint bealszik...

2010. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is hathetes, anyatejes, de kizárólag üvegből eszik, nem szopizik sajnos. :-( Napi kb 8x eszik 100 milit, most 4,42 kg és 54 centi. (Megjegyzem, hogy 3 kilóval született.) Megenne többet is egy alkalommal, simán bepuszil 140 milit is, ha annyi van az üvegben, de azt vettem észre, hogy ha 110 milinél többet adok neki, akkor az már visszajön, akkor már sokat bukik. Szóval képes magát túlenni, aztán meg bukik és fáj a hasa...


Sok oka lehet a sírásnak, és szerintem ha evés után van, akkor nem az, hogy tele a hasa. Pl szelek gyötrik, konfortcicizni szeretne, anyát akarja, melege van, fázik stb. Gonbdolom, hogy a babád rendesen hízik és nő, különben a védőnő szólt volna. Én nem hiszem, hogy azért sírna ennyi kajcsi után, mert éhes. Inkább próbálkozz nála minden mással, ert nemigen a tej hiányzik neki ilyenkor, nem a tej után sír. A tej legyen a legutolsó, amivel ilyenkor megpróbálkozol.


Az nem rossz ötlet, hogy amit meghagy a ciciben, azt lefejed neki, és ott áll az asztalon tartalékba, hátha szükség van rá.

2010. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!