Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon meddig lesz még szerető...

Vajon meddig lesz még szerető családom? Összefügghet ez a szoptatás okozta hormon változással?

Figyelt kérdés
Nem ilyen voltam. De mostanában, nem kertelek, egy idegbeteg állat lettem... Nem lehet szebben megfogalmazni. Naponta 100szor durran el az agyam. A férjemmel fél nap ordibálok, ha netán valamit nem úgy csinál, ahogy elképzeltem. A kisfiam ha 3szor kérdez meg valamit, már ugrok. Ha nem értik amit szeretnék, már robbanok. És ami legrosszabb volt, ma a fiam tekintete. Úton voltunk, és a pici sírt. Ő ül mellette hátul (pici az autó), és kértem itassa meg. Új cumisüveg volt, és nem értette hogy kell. Én már a plafonon voltam, és láttam a szemében a félelmet, hogy nem tud megfelelni. Borzasztó volt... Nem akarok ilyen lenni. Ez nem én vagyok. Mit tegyek ellene? Mit tehetek???
2011. aug. 15. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindennel összefügghet. Talán kimerültél a babavárás alatt, és még nem tudtad behozni. Talán most vagy kimerült a kicsi miatt. Talán szülés utáni depresszió. Ha nem tudsz javítani a helyzeten, keress fel egy szakembert!
2011. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus és alapos beszélgetés. Sztem pár alakalomnál nem kell majd neked több. Az a baj, h egy jobb, rendezetteb környezetben élő anyának keményebb szülés utáni depressziója van. Ők legbelül azt érzik, h 100%-ig meg kell felelniük és mikor látják, h ez csak 95%, akkor eldurran az agyuk. Sztem nagyon kimerült vagy. Kellene neked egy teljes nap a gyerekek nélkül.
2011. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segítséget. Nem szégyen az... Az már jó, hogy felismered hogy ez így nem mehet tovább és benned van a hiba.

Kimerültség is lehet az oka, van lehetőség hogy leadd egy kicsit a gyerekeket? Nekem segített egy hobbi is, eljártam hastáncolni, esténként meg ha lefeküdtek a gyerekek, akkor varrogattam a ruhámra a gyöngyöket.

Esetleg menj el jógázni (ne otthon DVD-re, az a lényeg hogy ne kolbászoljon ott az aprónép).

2011. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hormonok, stressz, kimerültség...bármi lehet és minden összefügg mindennel ilyen esetben.

Viszont mivel látod magadon, hogy nem jó ez így, ezért még időben vissza is tudod fordítani a helyzetet!

Ha magadtól és a családod segítségével nem megy, akkor valóban keress fel egy szakembert!

2011. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy pszichológust, mert a családi életetek megy így tönkre. Amit most rögtön megtehetsz: Magneroth vagy MagneB6, enyhíti a feszültséget, és szoptathatsz mellette, hidd el, tényleg segít. Ezenkívül öleld magadhoz többször a nagyobbat, mondd el, nem rá vagy dühös, csak frusztrál a kicsi sírása. Heti egyszer lefejt anyatejjel együtt pakold le nagyinál a gyerekeket, és menjetek apával moziba. Vagy ha nem megy, a gyerekek elalvása után nézzetek együtt filmet, összebújva. És irány a pszichológus!
2011. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam ilyen egyértelműen a kimerültségtől volt mindkét lányommal. Amíg éjjelente többször (2-5-ször) keltem hozzájuk hónapokon keresztül, addig ilyen voltam. Borzalmas állapot és borzalmas érzés!

Én 6-7 hónapig bírtam, aztán különböző módszerekkel próbáltam ritkítani az éjjeli keléseket, illetve bevontam a férjemet is.

Az egyetlen tanácsom, hogy próbálj pihenni.

2011. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!