Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljátok anyukák,...

Hogyan csináljátok anyukák, hogy még 1 éves kor felett is bőven van tejetek, mit csináltok hogy ne apadjon el? Hogyan táplálkoztok, sok folyadékot isztok?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 16 hónapos babám és sajnos sárgasága miatt nem indult be a tejem és csak 6 hétig tudtam pótlással együtt szoptatni.Hamarosan szeretnénk kistesót és nála szeretném ha tovább sikerülne,milyen tanácsaitok vannak hogy tovább maradjon tejem.Az elsőnél szedtem homeos bogyót,ittam teát,folyadékot,fejtem és mégsem lett több.
2010. máj. 21. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem sok minden fejben dől el. Az, hogy szeretnéd, a legjobb kiinduló pont!

Igény szerinti szoptatás mellett a tej folyamatosan alkalmazkodik a pici igényeihez. Ameddig szoptat az anyuka, addig van tej. Fontos a jó szopási technika elsajátítása is az elején, ezt közösen kell megtanulni mamának és babának.

Ha még csak tervezitek a picit, van időd, olvasgass a www.lll.hu oldalon. Szerintem részletesen kitér a szoptatás lelki és testi vonatkozásaira egyaránt, részletes tanácsokkal és mindennel ami kell.

Sok sikert!

2010. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

honnan veszsed, hogy 1 éves kor után még bőven van tej?!

ilyenkor már nem mennyiségeket szopik a baba, csak cumizik az anya mellén. ilyenkor már nem ngyon van tej.


bárcsak egyszer valaki lemérné nekem, hogy mondjuk egy 1,5 éves baba reggel mennyit szopik! gondolom, 10-20 ml-t :)

dehát az anyukákat sehogy sem lehet rávenni a mérésre...gondolom, mert akkor kiderülne, hogy csak a cumizás és a megszokás miatt szoptatnak.:)

2010. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15 hós a kisfiam még szopizik reggel este, illetve nappal cicizve alszik el, és még éjszaka is kel 1-2x, és éhes,mert szívja rendesen. Igazából nem tettem érte semmit. Nagyon nehezen indult be a tejem, a 2. héten. Homeos bogyót, teát nem bírtam, fájt a hasam tőlük, ezáltal a babának is, és hasmenésem volt tőlük.Szóval ezek nélkül mégis van, a mai napig még erős sárga. Figyeltem hogy mit eszek, mennyit eszek, többet nem ittam mint hogy ittam előtte. Sztem ez függ a genetikától is, bár anyukám kevés ideig bírt mind 3-onkat szoptatni(van 2 bátyám), úgy hogy igazából nem tudom. Én nagyon akartam szoptatni, lehet, hogy ez is befolyásolta, nem tudom.
2010. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Másodi válaszolónak miért vagy ilyen pesszimista?Szerintem akik ilyenkor még szoptatnak nem megszokásból hanem azért mert tudják milyen jó a babájuknak az anyatej.
2010. máj. 22. 15:00
 5/6 xStefix ***** válasza:

Az én lányom 27 hónapos, még reggel és este szopik. (Lassú elválasztódást követünk.) Ebből nyilván a reggeli a több, olyan 80-100 mili körül van, két mellből. És ehhez képest totál lapos vagyok. :) Milyen 10-20 miliről van szó?

Kedves kérdező, én a helyes=szoptatásbarát hozzátáplálásra hívnám fel a figyelmed, ez nagyon sarkalatos pont! (Ha már sikerült eljutni a 6 hónapos szoptatásig.) Ehhez is találsz segítséget a Liga honlapján, feljebb már írták a linket.

2010. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 éves kor felett már nem kell hogy legyen bőven anyatej, csak annyi kell, amennyi van! Addigra a mell tejtermelése annyira beáll a kereslet mennyiségére, hogy garantáltan annyit termel. Ilyenkor már annyi minden mást eszik a baba, ennek kiegészítésére ha van ekkor még tejed, akkor pont annyi van, amennyi kell. Nem tudom mennyire vagyok érthető :)
2010. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!