Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig várjak, hogy elég...

Meddig várjak, hogy elég lesz-e a tejem?

Figyelt kérdés
Napok óta úgy veszem észre, nem elég a tejem. Próbáltam fejni, teát iszom, gyakrabban szoptatok, mégis éhes a baba. Meddig szabad várni? A súlyából még nem vesztett.
2007. nov. 23. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Biztos lehet benne, hogy csecsemője elegendő tejet kap, ha:


Hat-nyolc nedves pelenkája vagy kettő-öt székletürítése van naponta. Idősebb csecsemők esetében a székletürítések száma emelkedhet, de előfordulhat az is, hogy csak három-négy naponként van. A vizeletes pelenkák száma jelzi, hogy elegendő-e a tejmennyiség.

A súlynövekedése átlagosan 100-120 gramm hetente vagy legalább 450 gramm havonta. A csecsemők átlagos heti gyarapodása 100-120 gramm, mértéke egyénenként változik. Egyik héten többet, másikon kevesebbet híznak, és ez teljesen normális.

A csecsemője első ellenőrzésekor gondoljon arra, hogy a szülés után az újszülöttek veszítenek a súlyukból. A súlygyarapodást a súlyesés mélypontjától kell számítani, nem pedig a születési súlytól. Néhány csecsemő csak két-három hetes korra nyeri vissza születési súlyát.

A csecsemő gyakran szopik, minden két-három órában vagy nyolc-tizenkét alkalommal egy 24 órás periódust tekintve. Ez az átlag. Néhány csecsemő ennél kevesebbszer, mások többször szophatnak. A ritkább szoptatás nem probléma addig, amíg a csecsemő megfelelően gyarapszik.

Egészségesnek látszik, a bőr színe és a bőr rugalmassága jó, hurkás, hossza növekszik, élénk, aktív és az izomtónusa jó.


A téves és a jogos aggodalmakról is olvashatsz itt:


[link]

2007. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én azt modnom, egy hét kell, hogy rendesen beinduljanak a dolgok. Nekem kb. annyi kellett, addig sem éhezett a baba, elég volt neki az előtej. Pedig teljesen bepánikoltam, hogy nem lesz elég, de végülis minden rendben volt. Amúgy gratula a babához.
2007. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!