Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt milyen ételeke...

Szoptatás alatt milyen ételeket nem lehet enni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen tiltott dolog nincs. Bár sokan fogják írni, hogy a k-betűs zöldségek azok, de mivel nincs két egyforma gyerek, így egyáltalán nem biztos, hogy mindegyik rosszul reagál ezekre. Én pl. az első babánál nagyon odafigyeltem arra, hogy mit eszek, iszok, minden "előírást" betartottam, figyeltem, hogy mire reagál rosszul, azokat kihagytam az étrendből... mégis iszonyatosan hasfájós volt a fiam, a végén már szinte a víztől is fájt a hasa..

A 3 kisebbel meg mindent ehettem, soha nem fájta a hasuk. Szóval, neked kell kitapasztalni, hogy a te babád mit bír és mire érzékeny.. Ha valamire rosszul reagál, azt se kell hónapokra nélkülöznöd, néhány hét múlva újra próbálkozhatsz, hisz lehet, hogy akkorra már annyit ért a pici emésztőrendszere, hogy akkor már nem okoz gondot.

2010. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Ami felfúj, ami csípős és ami füstölt. Persze ezeket jobb az elején betartani, aztán lehet kísérletezni mitől nem sír. Az én babám most 5 hónapos, ha csípőset, füstöltet, káposztát, vagy karfiolt eszek, akkor nem sír. Viszont a babot és a lencsét nem bírja még most sem.
2010. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém már lassan 10 hónapos, és a múlt héten a brokkolival taccsra tettem. (Igaz, ő is evett belőle, nem csak én, de az övében minimális volt csak).

Nálunk allergia van, így a következők voltak/vannak tiltólistán:

tej(minden tejet tartalmazó étel, pl. kifli), joghurt, tejszín, vaj, minden "teljes tejporos" étel, szója (minden szóját tartalmazó étel pl. májkrém, kekszek, csokik stb. ez hosszú lista), kukorica, lencse, karfiol, karalábé, brokkoli, most más nem jut eszembe, de ez is elég...

Ha ezekből fogyasztottam/fogyasztok (azért írom így, mert két lányom van, és mindkettővel így volt/a picivel van, de már lazult, ahogy telik az idő), akkor kb. 12-24 óra múlva erős, néhány órán át tartó csillapíthatatlan hasgörcsük lett, ordítottak, bármit csináltam velük...

2010. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalnod.


Az én fiammal a körte, a bab és a tej az, amit nem ehetek. A káposztára rá se rántott, és az epertől se lett kiütése.

2010. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!