Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt milyen főzelék...

Szoptatás alatt milyen főzelékeket s ételeket esztek?

Figyelt kérdés

A védőnőm mondta, hogy nagyon sok főzeléket és rántásos dolgot kell enni. Annyit tudok, hogy pl: babot, borsót, káposztát, brokkolit nem lehet enni. Csak az a gondom, hogy ha sok főzeléket együnk, a burgonyafőzeléken kívül nem tudom, mi van még amit meg lehetne enni. Sosem voltam főzelékes, s amiket ismerek, az mint tiltott azon az egyen kívül. Valamelyik nap kitaláltam, hogy csinálok finom főzeléket, s vett is a párom hozzá fagyasztott zöldséget, kimondottan finom főzelék alapot, de abban borsó is volt. Ettem belőle, de nagyon nyugtalan volt a kisfiam tőle, szerintem a borsó miatt, mert anyukám mondta nyugodtan ehetek borsó levest, azt készített nekünk, s másnap szintén nyugtalan volt a kicsi.

Még a gyümölcsökkel vagyok úgy, hogy mit lehetne mit nem, mert védőnőm mondta, se narancs, mandarin, banán, barack, s k betüs gyümölcsök. Csak szilvát lehet, körtét, almát és szőlőt. Italban is szőlő és almalé s ásványviz, semmi más. Néha teát veszek, s azt is iszom. De ezeken kívül mit lehet még enni, inni? A kávét felejtem el megkérdezni még a védőnőtől. Ti isztok? Én a 3 in 1-ben nescafét iszom. Azzal nem ártok a babának? Terhesség alatt azt tudom, hogy napi 2szer is lehetett inni, de szoptatás alatt nem tudom.


2011. márc. 9. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A körte is K betűs.

Észrevetted hogy fél oldalt írtál arról mire kell vigyázni?Elvileg semmit nem lehetne akkor enned.

Inkább azt az elvet kövesd,hogy ehetsz mindent,de amitől egy nap nyugtalan volt a babád vagy felfúj téged azt iktatsd ki,mert így éhen maradsz.

Szerinted a 3az 1ben kávékbanm mennyi a koffein?Főleg ha higítod?Semmi.

nyugodtan próbálj ki mindent,sztem csak a cigivel,gyógyszerekkel,alkohollal és a nagyon erős kávéval tudsz ártani,ezeket mindenképpen kerüld.

2011. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A rántásos dolgok? Nem valami haladó szellemű a védőnőd, hiszen már régen kiderült, hogy az nem valami egészséges. Inkább a lisztszórásos, vagy a saját anyagával való sűrítési módszereket ajánlják helyette. Vagy még inkább a párolt zöldségeket.

Egyébként a főzelékfélék közül ehetsz még tököt, cukkinit, sárgarépát. Kipróbálhatod a krémleveseket is, pl. zeller.

2011. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem "szerencsém" van, mert cukordiétán voltam terhesség alatt is, szülés után is, így aztán nem kellett sokmindenről letiltani, én inkább ezt úgy nevezem diéta a diétában.

Amúgy tényleg hülyeség, hogy egyél sok főzeléket, mert a krumplin kívül egyszerűen nem tudsz miből főzni, max.talán a sárgarépa főzelék még, ami nem necces, de ízlés dolga, nem mindenki szereti, no meg a tök, kapor nélkül.

Amire különösen figyelj, a nátrium-benzoátos dolgok, ez szinte minden konzervben és savanyúságban benne van, nagy bánatomra, így aztán jómagam zöldségeket eszek az összes olyan kajához, amihez egyébként nagy adag savanyúságot szoktam enni...

2011. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

17:13-as vagyok még:

azért nem kell éhezni azért, mert a k betűsek kilőve ( tény, hogy ezek a legfinomabbak, amiket nehezen kerül el az ember ), fehérjében gazdag ételeket érdemes enni, ezek közül szinte minden megengedett, a halat pl. kimondottan ajánlják is, minden formában, kivéve a szárazra sütöttet, mert az még neked is szorulást okozhat, ugyanez vonatkozik a többi húsra is.És ott vannak pl. a levesek is, húsleves, zöldségleves, krumplileves, fokhagymaleves, paradicsomleves, gulyásleves is, szerényen fűszerezve és kevés zsiradékkal, én ennek pörköltalapját is étolajjal készítem, pedig azelőtt zsírral főztem.

2011. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A körtét én is furcsáltam, azt ki is hagytam a gyümölcsök közül, így maradt az alma, amit nem igazán szeretek. Szilvát sem mertem enni. Még az ananász amit eszek.

A nátrium benzonátos dolgokkal miért kell annyira vigyázni? Azért kérdezem, mert savanyúságot én is eszek, nemrég kaptam a szüleimtől házi készítésüt s savanyú ubit is. A tököt sajna nem szeretem, így az kilőve. Egyedül a sült tököt eszem meg. Halam van itthon, de csak rántott halként szoktam felhasználni, ami kilőve, mert az tilos. Még a lisztes paprikás változatát ismerem, de az meg száraz. a rántásos dolgot én ugy értelmeztem a védőnő részéől, hogy pl. ha az ételhez rántást készítünk, az engedett, a rántott dolgokat ő sem ajánlotta. Bár a barátnőm szülést követően minden nap a kórházban sült burgonyát evett, rántott hússal.

2011. márc. 9. 22:03
 6/8 A kérdező kommentje:
S az lemaradt, a zellerkrémlevest is utálom, nem vagyok oda a zellerért, s brokkolit nem ehetek. Valami ötlet krémlevesek terén?
2011. márc. 9. 22:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Sprágakrémleves, gombakrémleves, burgonyakrémleves pl.

De szerintem nyugodtan kóstolgass mindenfélét (egyszerre ne sokat egyél belőle) és ha a babádnak gondot okoz, akkor hagyd ki pár hétre/hónapra. Pl a borsót már kihúzhatod, de lehet, hogy a karfiol nem okoz gondot.

Nekünk a kórházban is adtak karfiollevest és egyéb k betűs zöldségek is voltak. Nem minden baba érzékeny ám rájuk, ki kell tapasztalni. A gyümölcsökkel ugyanígy van.

2011. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

K betüs zöldségek és brokkoli, hüvelyesek, hagymák, paradicsom,étkezési paprika is okozhat gázokat. Gyümölcsök közül körte és alma is csak pucolva, citrusok kilőve, meggy és cseresznye sem.

Nálunk is a kórházban babgulyás volt habár szerintem csak egész egyszerüen tesznek rá, és nem főznek külön.

Az is igaz, hogy én is tartom a diétát, de akkor is voltak/vannak gázok. Most 10 hetesek vagyunk, jobb a helyzet, de 2-3. héttől kb 8-9. hétig katasztrófa, szóval talán csak a gázok mennyiségét csökkenti, de ha vki hajlamos rá, akkor levegős lesz igy is ugy is. Óramutatóval megegyező pocaksimi altenyérrel, térdet pocakhoz tolni óvatosan, alkarra fektetni ugy h az altenyered essen a beleihez...ezek segithetnek.

2016. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!