Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi nem elég, tápszer is...

Szopi nem elég, tápszer is kell! Problémát okozhat?

Figyelt kérdés

7hetes a kisbabám,nem elég neki a tejcsim,tápszer is kell.

Lehetséges hogy nem fog majd szopizni ciciből,csak a tápszert a cumisüvegből???Szeretném szoptatni a későbbiekben is...


2010. jún. 13. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Kevés a tej!

Ez sokkal ritkábban fordul elő, mint ahányszor ettől tartunk! Ha a baba jól gyarapodik, az első hónapban napi 3-4 kakis pelusa és 6-7 pisis pelusa van, biztosan elég neki a tej. A szopott mennyiséget nem érdemes mérni, mert ennek alapján nem ítélhető meg, elég-e a tej. A gyarapodás nyomonkövetése azonban hasznos lehet!


Azt várjuk, hogy az egészséges újszülött súlyesése ne haladja meg a hét-tíz százalékot, s a negyedik nap tájékán álljon meg. Ettől kezdve legalább heti 12 dekagramm gyarapodást tekintünk megfelelőnek, de ennek a háromszorosa is normálisnak számít. Féléves korára kell megdupláznia a babának a születési súlyát, de az is előfordul, hogy már két hónaposan dupláz. Az egyéni eltérések nagyok! Azután, hogy a baba megkétszerezte születési súlyát, a korábbi gyarapodási üteme csökken. Ez nem a tej elégtelenségére utal. A fejlődés megítélése sosem csak a súly, hanem a baba állapota, hangulata, érzelmi, szellemi, mozgásfejlődésbeli előrelépései alapján történik.


Ha valóban kevés a tej, gondold végig, nem játszhatnak-e szerepet ebben a következő okok:


Nem kerül elég gyakran és elegendő ideig mellre, például cumihasználat vagy kötött napirend szerinti szoptatás miatt.

Túl hamar átteszed egyik melledről a másikra, így nem jut elegendő zsírdús hátsó tejhez.

A dohányzás, egyes gyógyszerek, például az ergotamin származékok, a fogamzásgátlók szedése csökkentheti a tejmennyiséget.

A korábbi mellműtétek (különösen a mellkisebbítő) is kedvezőtlenül befolyásolhatják a mennyiséget.

Ha a baba pótlást kap, csak úgy tudsz visszatérni a kizárólagos szoptatásra, ha csökkented a pótlás mennyiségét és gyakrabban mellre teszed a babát. Ebben az időszakban fejésre is szükség lehet.

Ha a gyermekorvos és a védőnő szerint pótlásra van szüksége a babának, add szoptatásbarát módon, lehetőleg ne cumisüvegből. Jó megoldás lehet a kiskanalazás, pohárból itatás, a Szoptanít készülék (SNS) használata. A megfelelő módszer kiválasztásához, elsajátításához kérd védőnő, szoptatási tanácsadó segítségét.

[link]

2010. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Cumisüveg

Ha a szoptatás mellett döntöttél, tulajdonképpen felesleges is cumisüveget beszerezni, bár a lefejt anyatej tárolására még jó lehet. Van, aki az egyébként szoptatott, nyűgősködő csecsemőt kritikus szituációkban cumisüveggel próbálja lecsendesíteni. A szoptatásnak azonban, különösen a csecsemő életének első hat hónapjában, vigasztaló funkciója is van. A későbbiekben, ahogy a kisbaba fejlődik, és egyre többet megért abból, amit mondotok neki, szavakkal, dédelgetéssel is meg tudod vigasztalni. A szoptatás során – ellentétben a cumisüveggel – nem egyforma intenzitással jön a tej, hanem először sugárban, a végén már csak cseppenként. A kisbaba a végén nyugodtan cumizgathatja egy kicsit anélkül, hogy közben tovább kellene nyelnie a tejet. Tápszerrel etetett kisbabáknál elkerülhetetlen a cumisüveg használata, hiszen életkori sajátosság, hogy szopva vegye magához a táplálékát. Ilyenkor fokozottan ügyelni kell arra, hogy a személyes törődést, odafordulást ne helyettesítse a cumisüveg és annak édes tartalma. A folyamatos cumizgatás miatt egyoldalúan fejlődik a nyelv és a száj izomzata, a fogak pedig kilyukadhatnak. Fontos, hogy szülőként alaposan átgondoljátok ezeket a dolgokat, s ne szoktassátok rá olyasmire a csecsemőt, ami a későbbiekben kárára lehet.

[link]

2010. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Tápszerpótlás adása szoptatott babáknak

[link]


Az anyatej mennyiségének növelése

[link]

2010. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem elég neki a tej?
2010. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2 hét alatt 150 grammot hízott,és azt mondta a dokinő,hogy szopi után tápszert is adjak neki!

Sokszor sírt szopi után,pedig mindkét ciciből evett 20-20 percig!

A mérleget eltettem...csak felidegesít!Nem digitális,nem tudom pontosan megmérni...

2010. jún. 13. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Az én kisfiamnak sem volt elég a tejem eleinte, így minden szopizás után adtam neki tápszert. onnan tudtam, hogy éhes, hogy egyrészt sírt, másrészt az ösztöeim ezt diktálták. 3 hónapos korára szaporodott meg a tejem az ő igényeihez. előtte folyton görcsöltem, hogy "jajj mi lesz ha tápszert adok neki". semmi nem lett, mert amint tudatosítottam magamban, hogy a tápszer nem méreg, szépen lassan visszaálltunk a szopizásra, és a baba is jól lakott, mert nyugodt volt cicizés után. most 10 hónapos és még mindig szopizik reggelenként, pedig anno nem hittem volna, hogy eddig fog szopizni. bízz magadban!
2010. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Havi átlagot nééz, ne hetit, kéthetit.

lehet a köv 2 hétben, sokkal töbet fog hízni, nem kell mindjárt tápszert adni.

Türelem, sokszor tedd cicire.

2010. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!