Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha anyatejes táplálás során...

Ha anyatejes táplálás során nagyon hasfajos a baba, a tápszertol is az lenne?

Figyelt kérdés
Ez egyéni sajátosság vagy az anyatej okozza? Volt akinek elfogyott a teje és a tápszerrel is ugyanúgy fajt tovább a hasa a babának?
2018. szept. 8. 05:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi okozza a hasfájást. Ha mondjuk az, hogy túl sok levegőt nyel, akkor szerintem mindegy, hogy mit eszik.
2018. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az anyatej is üvegből megy.
2018. szept. 8. 06:43
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Egyéni

Tápszerrel több levegőt nyelne.


Segíthetsz neki:

Szopi közben is böfizteted

Hason altatod

Térdre fekteted

Espumisant

Laktáz tartalmú cseppet adsz ( megkeresed melyik jó,

Nekünk a Biogaia nem vált be pl)


Ha reflux okozza azt kezelni kell.

Védőnő.. Orvos tudjon emiatt a hasfájástól


Van akinek a gripe water válik be én nem próbáltam


A tápszer nagyon ritkán megoldás.. Csak akkor ha valamire allergiás a babád, amit eszel és olyan ami átmehet a tejedbe

2018. szept. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lefejt női tejet kap, örökbefogadott baba. Úgyhogy sajnos nem én szoptatom
2018. szept. 8. 06:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak riogatni.

4 hónapig tudtam szoptatni, utána tápszert kapott. Sokkal rosszabb lett a helyzet. Kb. mindent próbáltunk hasfájás ellen. :(

Nálunk reflux okozta. Szerencsére iskolás korra kinőtte.

2018. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a tápszert. Ha attól is fáj a hasa, térjetek vissza a tejre, hiszen az a legjobb neki. A hasfájás egyébként úgy 3 hónapos korban magától el szokott múlni.
2018. szept. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak sima hasfájás, akkor a tápszertől rosszabb lesz, legalábbis tesómék tapasztalata alapján. Azt nehezebb emészteni :( pedig 5 félét is kipróbáltak.
2018. szept. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos csak most làttam a kérdést. A màsodik babàm koraszülött, ezért kezdetben tàoszert us kelkett kapnia, mert majdnem elapadt a tejem, amíg inkubàtorban volt. Itthon nagyon fàjt tőle a hasa, de a kapott női tejtől is, ha nem ugyanattól az anyukàtól kaptuk. Viszont pàr hónap utàn (!) tisztàn anyatejes lett, akkor elmúlt a hasfàjàs. Ha esetleg még kap tejet a babàd, be lehet indítani fogadott babànàl is.
2019. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!