Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni, ha nagyon...

Mit lehet tenni, ha nagyon fáj, kisebesedett a mellbimbó?

Figyelt kérdés
A babám 17 napos, úgy tudom csak etetni, hogy minden egyes alkalommal lefejem a tejet és cumisüvegből eszi. Aztán egy kicsit meggyógyul a mellem, és szopizik kb. 2-szer és annyira fáj utána, hogy a könnyeim potyognak szopizás közben.Ez így megy 2 hete. A klinikán, ahol szültem azt mondta a védőnő, hogy jól szopik és, hogy jól bekapja a mellem. Félek elfelejt szopni.
2008. nov. 5. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen problémám.Nekem a bimbóvédő segített.Vegyél egyet a gyógyszertárban,elviselhetőbb lesz a szoptatás,és közben tud gyógyúlni a cicid.

32hetes kismama

2008. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van rá krém amitől nagyon szépen rendbe jön,nem használsz?Hú már olyan rég volt,én nem emlékszem a nevére ,de én egy kék tubusost használtam,vény nélkül kapható, a védőnőnek tudnia kell,vagy a gyszertárban érdeklődj.
2008. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb rá a Bepanthen krém vagy a neogranormon. Ha a babádnál Sudocream-et használsz, ami pelenkakiütés ellen van, azt te is használhatod, de ne felejtsd el lemosni szoptatás előtt. Nálam az volt a baj, hogy rosszul tartottam és így gyakran megsértette. Aztán belejöttem. Ne aggódj, el fog múlni nálad is.
2008. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2008. nov. 5. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám én a gyógyszertárban vettem Garmastan kenőcsöt.Azzal kenegettem a bimbóm de amellett én is bimbóvédővel szoptattam amíg helyre nem jött.De jó az is ha szopi után szétkened az anyatejet a bimbón és hagyod megszáradni.
2008. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok,tényleg Garmastan volt,most hogy írták!!
2008. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak együttérezni tudok veled, mert nekem is így volt, ráadásul mindhárom babónál. A legrosszabb az utolsónál volt, aki most már 10 hónapos. Nekem kb. 2 hónapos korára gyógyult be teljesen. Az okára nem jöttem még rá, pedig nálunk is látta már mindenki a babát szopi közben (védőnő, szopt. tanácsadó). Valahogy lassan, magától megoldódott a probléma.

A neten a következő lehetséges okokról olvastam:

-helytelen mellretétel

-túl rövid nyelvfék

-lenőtt nyelv (egy kis hártya, ami a nyelv alatt van, túlságosan le van nőve, a dokinak meg lehet mutatni)

-allergia a tehéntejre, mármint amit az anya megiszik, arra allergiás a csecsemő, és szopáskor viszket a szájpadlása, és odadörzsöli a mellbimbóhoz-nálam a kevesebb terhéntej ivás egy kicsit segített.

Ha van bioptron lámpád, akkor használd, mert segít a sebgyógyulásban.

A legjobb, ha szétkened a mellbimbódon az anyatejet és hagyod rászáradni, sokat kell szabadon hagyni.

Sajnos csak ennyit tudtam segíteni, keress rá a neten, hátha van valami tuti tippjük azoknak, akik már átélték ezt. Kitartás!!!

2008. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem a kórházban nem segitettek a szoptatásban,ha szóltam futtában mutatták:(.A szobatársam segitett,de akkorra már nagyon sebes volt mindkettő.

Az volt a legszörnyűbb,amikor jött a csecsemős,hogy" anyuka sebes valamelyik melle?Mondtam,hogy igen,mire ő,ja,csak azért mert a gyereke vért hányt!!!!!":(Mondtam is neki,hogy talán segiteni kéne.Mire azt a választ kaptam,hogy nekem meg szólni.Na,mindegy,már túl vagyunk rajta.

Szóval a bepanten krém jó volt,3 nap alatt elmúlt.Azóta bimbóvédőt használok.Próbáltam anélkül,de nagyon fájt.Elfogadtam,hogy nekünk ez igy megy.Inkább mint az üveg!

Sok sikert!!Kitartás!

2008. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!